Samsung Galaxy S23, S23+, S23 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod lC 9. 2. 2023 00:18

Jak se tu nekdo ptal na GPS, uvnitř baráku.... rozdíl znatelný.
Přílohy
Screenshot_20230209_001553_GPSTest.jpg
Screenshot_20230209_001544_GPSTest.jpg
lC
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 9. 2. 2023 06:23

2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 9. 2. 2023 06:46

Vcera jsem se fakt snazil, ale nepodarilo se mi Ultru vybit, v 11vecer zbyvalo stale 25%. Obrovske zlepseni oproti S21U.
Přílohy
Screenshot_20230208_222919_Device care.jpg
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 9. 2. 2023 07:28

Takže kamarád má svou černou Ultru od včerejška,moje žena má svou cream Ultru od včerejška, další rodinný příslušník má svou fialovou Ultru připravenou k vyzvednutí,jen já na svou zelenou Ultru pořád čekám ��.
Neskutečný odběr tohoto stroje.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod vavca 9. 2. 2023 07:54

to naštve, já ji mám od včera :-) :love: , dneska jsem plně nabil, tak jsem zvedav na SOT

Eddward, flatliners: jaké máte rozlišení a nastavení při tom SOT 11h a 9h?, adaptivní frekvence či 60hz, 5g zapnuté?
Naposledy upravil vavca dne 9. 2. 2023 08:05, celkově upraveno 1
vavca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cliffcz 9. 2. 2023 08:04

xzeit: Holt zelená je nedostatkové zboží. :D Taky jsem uvažoval o zelené, ale raději vzal černou variantu.

Ještě info, někdo tady dával příspěvek, že lze na prodejně Samsungu přitlačit, a oni dají slevu navíc. Včera jsem volal na prodejnu, kde si mám telefon vyzvednout a řekl situaci kolem 10% slevy přes e-shop, zda mi mohou nabídnout podobnou variantu, těch 10% samozřejmě nemůžou, ale nabídli slevu 2 000,- z ceny telefonu což jsem vzal. Kdo ví, jakou částku by šlo vyhandlovat, ale mě ta dvojka stačí. Takže kdo ještě nemá vyzvednutý telefon na prodejně zkuste si říct.
Cliffcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rollioli 9. 2. 2023 08:48

Myslel som, že môj prechod z S22 na S23 bude primárne len kvôli baterke a dlho som premýšľal či do toho ísť, predsa som mal S22 jeden rok. Nakoniec som sa rozhodol to zmeniť a bol som veľmi milo prekvapený, že to zlepšenie neostalo len pri baterke. Ten telefón je o parník svižnejší. Žiadne drobné záseky, či už pri prechode z appky foťáku na domovskú obrazovku atď. Repráky sa zlepšili o triedu, konečne tam počuť trochu aj tie basy, ktoré tomu tak chýbali. Haptická odozva sa zlepšila taktiež, foťáky sa posunuli znova o trochu ďalej (najmä konečne optická stabilizácia na 3x zoome) a celkovo mám z toho telefónu neskutočne dobrý pocit. No a k tej výdrži baterky. HURAAAAA, konečne sa to kórejčanom podarilo a Snapdragon tu je poznať. Teraz už absolútne nemám problém vydržať celý deň úplne s prehľadom pri nejakých 4-5h SoT. Pri S22 to bol nemysliteľný úkon a mal som pocit že Exynos si bral najviac baterk pri nečinnosti baterky. Som nesmierne spokojný s prechodom a neľutujem ani korunu, čo som za to dal. Odporúčam tento prechod fakt aj ľuďom s S22kou, najmä malou.

Anyway, trápi ma jeden problém. Pri nastavení tapety sa mi nezobrazí ponuka zvolenia palety farieb tak, ako tomu bolo doteraz. Taktiež sa nezafarbia podľa zvolenej palety ani ovládače hlasitosti. Máte to rovnako? Je to bug OneUI 5.1?
rollioli
Junior

Odeslat příspěvekod Jamavimi 9. 2. 2023 09:22

BlueDragonFS píše:Eddward: Hele nevím, diskutovalo se o tom na Redditu. Každopádně já bych telefon za 40k nenosil bez obalu a bez fólie


A fólie ochrání sklo proti rozbití? Já myslela, že je proti škrábancům spíše... :hm

-- 9. 2. 2023 10:26 --

A jinak, nevím, jak to děláte s tím 1% přes noc... Já měla režim spánku a za 7,5hod šly dolů 3%... ale ve výsledku za 34hod. 50% což je za mě hodně dobrý... nabíjela jsem 7.9. v 9 večer a budu nabíjet až dnes večer zase... takže dva dny normálního užívání.
Jamavimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hhitmen 9. 2. 2023 09:31

renek1 píše:
Muf74 píše:
renek1 píše:Šel ještě někdo do nahrávání hovorů??


SEK - Working call recorder, Missing SPay, Missing CallID

ahoj, proč každý používá nový kod SEK? nechybí pak v reálu funkce CallID?
jsou k dispozici i jiné kody, kde je vše funkční... např.
XXV- Working call recorder, Working SPay, Missing CallID
THL - Working call recorder, Working SPay, Working CallID
INU - Working call recorder, Working SPay, Working CallID

díky za vysvětlení a za rady od reálných uživatelů

Údajně s těmahle kodama pak nefungují některé funkce pro majitele Hodinek Galaxy Watch (ekg atd..)


Já na SEK přešel jen z důvodu, že jsem to měl ozkoušeno na S22. CallID mě láká, protože furt otravuje někdo s nějakou nabídkou a app třetí strany to řešit nechci. Máte vyzkoušen jiný kód? Hodinky nepoužívám, takže omezené funkce u toho mi nevadí :)

Hodně jsem přemýšlel jestli přechod z S22U má pro mě smysl, ale nelituji. Pracuji na železnici a ten signál tu stojí fakt za prd a je to teď o poznání lepší. Baterka taky o poznání lepší. U S22U jsem používal fólií co lepil samsung přímo ve své prodejně a hodněkrát jsem si to nechal přelepit, protože se mi to začalo po krajích dost odlepovat. Letos u S23U mám jen pouzdro a krytí displeje mít nebudu žádný, tak jsem zvědav po jaké době tam najdu skřábance. Na dotyk je to o dost víc příjemnější než fólie. Škoda, že tu není rovný displej, jak u jabka. Ten zahnutý displej je jediný co mě tu sere, že tu nemůžu nalepit sklo a celou dobu nic neřešit.
Naposledy upravil hhitmen dne 9. 2. 2023 09:44, celkově upraveno 1
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SalPet 9. 2. 2023 09:39

Mám zelenou S23 Ultra hned od 6.2. a musím říct, že naprostá spokojenost, teď se ještě naučit jak pořádně využít i potenciál S penu na který nejsem zvyklý z S21 Ultra.
Mám jen jeden menší problém s notifikacemi například z messengeru, kdy se mi jak v náhledu na telefonu tak na hodinkách (watch 4 classic) zobrazuje jen poslední nepřečtená zpráva od daného kontaktu, přitom u s21U se mi zobrazovaly v náhledu všechny nepřečtené. Nějaká rada kde to nastavit nebo čím to může být?
Díky
SalPet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dukembxp 9. 2. 2023 09:48

Dnes jsem porovnal fotky z hlavního snímače S23 Ultra a Xiaomi 12T Pro.
Samsung ma teplejší nádech barev, má lepší HDR.
Co se týče detailů, tak je lepší Xiaomi (ve 12,5Mpx, 50Mpx i ve 200Mpx), je to vidět především na textech, trávě a jehličí. Na druhou stranu Xiaomi více přeostřuje (S23u ma přirozenější podobu blíže DSLR).
Ostrost ke stranám obrazu je mnohem lepší u Xiaomi. U S23u je to na okrajích dost neostré a i když mají oba 23mm, S23u má o fous širší záběr.
Dukembxp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmickey 9. 2. 2023 09:48

Jamavimi píše:A fólie ochrání sklo proti rozbití? Já myslela, že je proti škrábancům spíše... :hm

Mám holý displej už na třetím Galaxy S a všechny vypadaly i po pár letech v pohodě.
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 9. 2. 2023 09:53

Ano, fólie do jisté míry ochrání i před rozbitím.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Jamavimi 9. 2. 2023 09:55

xmickey píše:
Jamavimi píše:A fólie ochrání sklo proti rozbití? Já myslela, že je proti škrábancům spíše... :hm

Mám holý displej už na třetím Galaxy S a všechny vypadaly i po pár letech v pohodě.


No já právě taky mám holý displej u všech galaxy s co jsem měla... vždycky po pár letech kromě pár škrábanečků v pohodě. Mi to prostě vadí, ta odezva dotyku a tak nebude stejná jako na holým displeji.
Jamavimi
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků