Samsung Galaxy S23, S23+, S23 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod renek1 16. 3. 2023 15:05

Michalisko66 píše:Tady je to z extrému do extrému... Myslím, že úplně každého překvapí, že telefon za tyhle prachy vyfotí text hůř než nějaký shitky za pár tisíc... A vůbec neřeším, jestli je to fyzikální vlastnost čočky apod., prostě bereš top android model a pak 15. den po koupi vyfotíš text a naprosto přirozeně nechápeš, že je to možný...

No právě pokud je to o použitém modulu, tak se nedá nic dělat než na text použít doporučené nastavení se kterým to bude perfektní. Jelikož se celosvětově ubírá tohle focení primárně k focení přírody, osob a objektů tak se právě na to vše soustředí a když vezmeš v potaz právě tohle tak v tom jsou fotky z S23 luxus. Takže možná bez nějakého nastavení může starý nebo levný telefon fotit text líp, ale ostatní je na pobliti nebo Jakš takš. Tudíž text je podružná záležitost a tam je třeba nastavit aby dobře bylo vyfoceno, ale ostatní co se nejvíc fotí je hned automaticky na první dobrou
Naposledy upravil renek1 dne 16. 3. 2023 15:08, celkově upraveno 1
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš S. 16. 3. 2023 15:07

Orgáč:

Není to o tom že někdo neumí fotit, ale o tom, že ty nerozumíš psanému textu.

Ještě jednou i pro tebe:

ULTRA tím netrpí, přepne sama na ultraširokáč s AF a vyfotí to bez problémů.

S23/S23+ ale na ultraširokáči AF nemají, takže ho k tomu nemůžou použít.
Tomáš S.
Junior

Odeslat příspěvekod orgáč 16. 3. 2023 15:13

Není nad to si koupit telefon, co umí všechny disciplíny skvěle :-P
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renek1 16. 3. 2023 15:19

Kterej? :hm
S23U
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlueDragonFS 16. 3. 2023 15:56

Prosím Vás, je vidět, že spousta lidí nerozumí principu fotografie, optiky apod. Mám bezzrcadlovku za cca 65k, na ní je objektiv 85mm f/1.4 za cca 45k, takže sestava za cca 110k. Pokud namířím na text byť jen trochu z úhlm, tak na plně otevřenou clonu je ostrý jen kousek někde uprostřed. A kompakt za 5k to vyfotí ostře, je můj foťák krám? Ne, jen jsem ho špatně použil. To samé s tím telefonem. Ano, Samsung by měl dát AF na UW objektiv i na S23 a S23+, ale to co to dělá je prostě věc fyziky.

Pokud má něco menší snímač (Xiaomi apod), tak je větší hloubka ostrosti, takže zabere více ostře. Pokud má méně světelný objektiv (S10 apod.), tak má větší hloubku ostrosti. U S10+ dokonce udělalo rozdíl přechod mezi f/1.5 a f/2.4. Takže větší čip u S23 a světelnost f/1.8 + je více širokoúhlý udělá to, že to prostě ostré nebude. Tak to je i u profi fotoaparátů za 200k, s tím se nic nenadělá. Způsob je přepnout na méně světelný objektiv s užším fov a fotit rovně.

Neříkám, že to nejde opravit, ale Samsung to tam prostě má už dělší dobu. Kupte si Apple, nebo Xiaomi. Jak to ti dělají? Kdo ví, asi jsou lepší no :) Nebo dělají nějaké mumbo jumbo s úpravou, případně mají jiné složení čoček - vzdálenost, velikost, kdo ví. Každopádně Samsung to umí, Ultra problém nemá.
BlueDragonFS
Junior

Odeslat příspěvekod tululumko 16. 3. 2023 16:00

na zakladnej s23, ktory je ktory objektiv od hora? Ked dam 0,6 1 a 10 pripadn 20....30 tak sa mi zda ze sa to prepina nejak chaoticky, neprisiel som zatial na zakonitost.

-- 16. 3. 2023 16:06 --

@BlueDragonFS
Ano, zavisi to od clonoveho cisla, a ohniskovej vzdialenosti, ale . . .
Ale nieje myslitelne, aby bola deformacia nepravidelna, ked fotim rovnu plochu, jasne ze z ruky to nebude uple paralelne s rovibou podkladu, pripadne ak je zo sikma tak v ramci hlbky ostrosti ma ostre len urcite rozmedzdie, resp kruh ci oval (pod uhlom), ale SYMETRICKY, resp. u ultra sirokouhlych zdeformovane okraje apod.
Nieje myslitelne, aby bola deformacia v tvare banana ako sa to tu popisuje. To nema s fyzikou nic spolocne!
Ak netrafim dobre rovinu, moezm mat ostry vrch a cim dalej nizsie tym viac je rozostrenie vecsie alebo naopak, podla uhla aparatu, pripadne ostry napr lavy roh a merom dole do prava sa rozostrenie zvecsuje - aj ke aparat uplne sikmo, ale to rozmazanie musi byt rovnomerne, nie niekde ano, potom na kusku nie, a zase ano, v nepravidelnom tvare.
Naposledy upravil tululumko dne 16. 3. 2023 16:12, celkově upraveno 1
tululumko
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš S. 16. 3. 2023 16:10

Od shora:

0,6x - Ultrawide
1x - Wide/hlavní (1x,2x)
3x - Teleobjektiv (3x,10x,20x,30x)
Tomáš S.
Junior

Odeslat příspěvekod tululumko 16. 3. 2023 16:18

Aha, ono to dost dlho trva nez si to prepne . . .
tululumko
Junior

Odeslat příspěvekod EmKaape 16. 3. 2023 16:23

Ahoj, mám dotaz ohledně změny regionu CSC THL kvůli nahrávání hovorů. Pokud bych to tak nastavil, co to všechno ovlivní?

1) Když budu někomu volat, nebude se mu zobrazovat, že volám z Thajska?
2) Půjdou mi platby mobilem?
3) Nebudu mít nativně například nabídky v Google obchodě thajské aplikace?
4) Nějaká omezení s tím CSC?

Děkuji, raději se ptám předem.
EmKaape
Junior

Odeslat příspěvekod BlueDragonFS 16. 3. 2023 16:30

tululumko: No banán asi ok není, to bych viděl na vadu, ale to, co se tu postovalo mělo pravidelnost ve tvaru kruhu. Nebo aspoň tak mi to přišlo. Nemusí to být centrované, záleží na tvaru a umístění čoček.

Jinak to automatické přepínání jde vypnout
BlueDragonFS
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 16. 3. 2023 16:34

EmKaape píše:Ahoj, mám dotaz ohledně změny regionu CSC THL kvůli nahrávání hovorů. Pokud bych to tak nastavil, co to všechno ovlivní?

1) Když budu někomu volat, nebude se mu zobrazovat, že volám z Thajska?
2) Půjdou mi platby mobilem?
3) Nebudu mít nativně například nabídky v Google obchodě thajské aplikace?
4) Nějaká omezení s tím CSC?

Děkuji, raději se ptám předem.

Všechno co používáš ti půjde normálně
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tululumko 16. 3. 2023 16:38

BlueDragonFS píše:Jinak to automatické přepínání jde vypnout


Reagoval som len na popis problemu a najdene foto na internete . . .

A kde prosim ta sa to da vypnut? Dik.
tululumko
Junior

Odeslat příspěvekod BlueDragonFS 16. 3. 2023 16:44

Po instalaci aplikace Camera Assistant je tam volba na vypnutí
https://galaxystore.samsung.com/detail/ ... ?langCd=en
BlueDragonFS
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš S. 16. 3. 2023 16:58

Přestaňte už konečně míchat Ultru a S23/S23+ dohromady. Vypnout to můžeš ty u Ultry, protože ta automaticky přepíná na UW, ale tululumko má malou S23 a ta nic nepřepíná, takže nemá co vypínat.

Přesně proto v tom byl loni takový guláš. Jeden se bavil o koze a druhý o voze. Pak se tu někdo objevil a vůbec nechápal, proč třeba jeden fotky textu ostré má a druhý ne.
Tomáš S.
Junior

Odeslat příspěvekod BlueDragonFS 16. 3. 2023 17:06

Tak to jo, já z toho co napsal vydedukoval, že se mu to automaticky přepíná...
BlueDragonFS
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků