Samsung Galaxy S23, S23+, S23 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kitt2002 17. 1. 2023 07:21

chemer píše:128 GB varianty jsou ostuda. To má "každý" plastový telefon z řady M. Je úplně jedno, že někdo větší uložiště nevyužije, ale výrobce by měl jednotlivé řady více odlišit. Tedy za mě rozhodně 256/512 GB u S23 a S23+. Osobně na telefonu pracuji s videem a přechod z S22+ na F4 (256 GB -> 512 GB) byl velmi příjemný.


Co tě donutilo k přechodu na f4 zrovna z s22+?Jediné co vidím je rychlost dobíjení a zmíněná paměťová verze.Ale jinak nic jiného nevidím.Rozhližim se z s10+ a s bezdrátovým dobíjením to je bída dejme tomu okolo 15k
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod Karel2 17. 1. 2023 07:53

S23 Ultra
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod chemer 17. 1. 2023 08:45

hurec píše:A ten kdo s videem nepracuje, tak mu stačí v pohodě 128gb. Zas klasika fórum MobilMania. Já to nepotřebuju je to zbytečné vs já to mám furt plné, tak je 128gb málo. Nikoho to nezajímá, co si myslíš a co potřebuješ. Výrobce si to udělá podle sebe.

Stává se Ti často, že chodíš diskutovat na internetová fóra proto, že Tě nezajímá názor ostatních?

Kitt2002 píše:Co tě donutilo k přechodu na f4 zrovna z s22+?Jediné co vidím je rychlost dobíjení a zmíněná paměťová verze.Ale jinak nic jiného nevidím.Rozhližim se z s10+ a s bezdrátovým dobíjením to je bída dejme tomu okolo 15k

Nic mě vyloženě nenutilo. Spíš jsem chtěl vyzkoušet skládačku. Ale rozhodně bych neřekl, že mezi klasickým a skládací telefonem není vidět žádný podstatný rozdíl. :-)
Musím říct, že ze všech S mi 22+ vyhovoval asi nejmíň. Moc mi nepřirostl k srdci tím širokým displejem a nepříjemně se držel v ruce, protože měl poměrně dost ostré hrany. Teleobjektiv se při natáčení videa třásl jako ratlík. Takže tradein s bonusem na F4, kdy jsem za S22+ dostal bez pár tisíc plnou kupní částku, byla jasná volba.
Fold5 | S24+ | Watch6 Classic | Tab A8 | Redmi Note Pro 5G
chemer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 17. 1. 2023 09:36

Hlavně 128GB nebrat už kvůli tomu že má UFS 3.1 ALE 256GB a víc má UFS 4.0 Což je rozdíl.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Domin7 17. 1. 2023 10:11

Já jsem hlavně zvědavý, a netýká se to jen těchto telefonu a téhle rady, jak se mp.CZ vypořádá s roční, resp. jejich 3 letou zárukou s ohledem na nový občan. zákoník. 3 letou záruku asi ponechají, ale spis přemýšlím nad tím, jak ji budou vyřizovat po uplynutí 12 měsíců!?
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Vaso00 17. 1. 2023 11:43

Já bych se rad k Samsungu vrátil, iOS mi nevyhovuje, tak doufám ze S23 už bude umět fotit pohyblivé objekty. Vždyť to musí vědět, ze to je problém ne? Když to umí iPhone, proč by to nemohl umět Samsung… klidně bych šel i do skládačky, ale tam jsou ty fotky to samé.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 17. 1. 2023 12:26

Domin7 píše:Já jsem hlavně zvědavý, a netýká se to jen těchto telefonu a téhle rady, jak se mp.CZ vypořádá s roční, resp. jejich 3 letou zárukou s ohledem na nový občan. zákoník. 3 letou záruku asi ponechají, ale spis přemýšlím nad tím, jak ji budou vyřizovat po uplynutí 12 měsíců!?

Myslím, že se vůbec nic nezmění. Jen máš větší šanci v prvním roce dostat nový telefon, pokud bys reklamoval, takže spíš výhoda. No a díky tomu, že nakoupíš u MobilPohotovosti máš záruku tři roky, což je dobrý i pro budoucí prodej, kdy každý ocení mít záruku co nejdéle.
Naposledy upravil renek1 dne 17. 1. 2023 16:56, celkově upraveno 1
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 17. 1. 2023 13:42

Doteď to je prvních 6 měsíců, tak dalších 6 už není takové terno s ohledem na "ztrátu" roční záruky.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod dwxx 18. 1. 2023 13:13

S23 128/256 a S23+ 256/512? Tak to mě dost nas*ali... Grrrr. Nechci pádlo a chci dostatek místa... Tak snad zase za rok...
dwxx
Junior

Odeslat příspěvekod orgáč 18. 1. 2023 13:14

Tak už i Ultra je venku. Fakt nuda v podání Samsungu a pořád tu máme několik let nesymetrické rámečky.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 18. 1. 2023 13:18

Napsal jsem včera do chatu na mp.cz a odpověď byla velmi obecná, že zatím je to čerstvé a vše bude uvedeno ve všeobecných podmínkách. Já osobně si myslím, že zachovají 3 roky "záruku", ale po uplynutí 12 mesicu budou zbylé 2 roky kopírovat zákonnou záruku, tedy že prokazování bude na zákazníkovi, takže se z toho (z těch 2 let navíc) stane pouze reklamní trik. Určitě nebudou držet 2 roky záruku navíc nad rámec zákona a ještě ke své tíži vzhledem k chybám (závadám), které se objeví až po 12 měsících, které už bude muset prokazovat zákazník, že tam byly v době prodeje! To je nesmysl.

-- 18. 1. 2023 13:35 --

Vaso00 píše:Já bych se rad k Samsungu vrátil, iOS mi nevyhovuje, tak doufám ze S23 už bude umět fotit pohyblivé objekty. Vždyť to musí vědět, ze to je problém ne? Když to umí iPhone, proč by to nemohl umět Samsung… klidně bych šel i do skládačky, ale tam jsou ty fotky to samé.


V tomto směru se nezmění nic! Je to kvůli množství světla, které potřebuje Samsung dostat na čip. Při kratších časech by byly fotky hodně špatné. Tohle Samsung prostě pořád neumí.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod renek1 18. 1. 2023 15:48

No jak říkám, těším se na S23U a beru nejspíš 512GB. Snad bude v jeden den, nebo i dřív příslušenství jako kryty a případně origo Samsung folie.
Bylo by fajn, pokud by se vrátilo, že kvalitní folie bude už z výroby nalepená, ale nemám problém si ji dokoupit.
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 18. 1. 2023 16:15

v prezentacii noveho 200mp foto cipu sa chvalili, ze by toto mohlo byt lepsie. uvidime. len neviem, ci ultra za to stoji.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chemer 18. 1. 2023 16:28

Mě zaujalo 10W bezdrátové nabíjení. Současné modely mají 15W.
Fold5 | S24+ | Watch6 Classic | Tab A8 | Redmi Note Pro 5G
chemer
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků