Nokia 8000 4G

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nagant 22. 4. 2021 11:13

Má někdo, prosím, nějaký tlačítkový telefon Nokia z nynější produkce HMD a funguje mu na něm spolehlivě doručování SMS v sítích T-Mobile nebo O2?

Mám mobil Nokia 8000 4G, koupený na Amazonu, a nefunguje mi to. SMS často vůbec nedorazí, až po restartu nebo vypnutí telefonu, docházejí mi dokola (staré?) SMS od O2 o tarifu internetu na den atd.

Když dám sim kartu do staršího tlačítkového telefonu Samsung E1200, dojde mi naráz třeba těch 50 SMS, co se tak doručují/nedoručují na Nokii.

Všemožná nastavení v Nokia 8000 4G už jsem vyzkoušel, přehodil karty, použil jen jednu SIM, bez výsledku.
Už nevím, po čem jít. :eh
Kartu T-Mobile mám novou, většina testů probíhá s ní, ale na O2 je to obdobné.

SW mám aktualizovaný, bohužel jsem nevyzkoušel ten prvotní, používal jsem dřív Wifi, než jsem dostal sim karty na potřebný nano-sim rozměr. Update se mi hned vnutil.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 4. 2021 13:04

Vypnout síť 4G bylo zkoušeno?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 22. 4. 2021 13:57

Mám Alcatel 3088 v síti T-mobile, který má také operační systém KaiOS, jenom ve starší verzi (2.5.1). SMS normálně chodí a nikdy s nimi nebyl problém. Bude to možná chyba v operačním systému, on bohužel není moc odladěný. Jedna možnost je počkat na (případně urgovat u Nokie) další aktualizaci (která ovšem nemusí být vydána), druhá možnost je telefon reklamovat.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 22. 4. 2021 14:05

polda píše:Vypnout síť 4G bylo zkoušeno?

Ano. Vypínat LTE, 3G, přehodit sim karty ve slotech, jen samotná sim v každém slotu...
Nechat si znovu poslat konfiguraci SMS z T-Mobilu.

Ještě možná toto.
V Informacích o zařízení je
Telefonní číslo
SIM 1: Neznámá (zde je nová sim T-Mobile, podporující LTE, se starou sim z r. cca 1998 tam číslo zobrazovalo).
SIM 1: Neznámá (zde je stará sim O2)
Ale co jsem našel na internetu, tak by to nezobrazování čísel zde prý ničemu nemělo vadit. Je to tak?

To Prcek:
Jo, zatím váhám, zda telefon odložit do krabičky a čekat na nový update OS, bude-li, nebo zda vrátit.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 22. 4. 2021 14:27

Cvičně jsem zkusil poslat pár SMS na Nokii 8110 4G ve které sice nemám SIM T-Mobile, ale Kaktus a všechny okamžitě dorazily. Jestli už jste tu starou Paegasáckou SIMku vyměnil za novou, tak toto už fakt vypadá na problém v samotném telefonu.
To "neznámé" telefonní číslo v informacích o zařízení je jen kosmetická záležitost a ničemu nevadí. V dřívějších dobách tuto položku operátoři možná předvyplňovali, ale dnes v době přenosu čísel moc nemá smysl. Ale já jsem puntičkář a toto číslo si u svých SIMek doplňuji, ale když to číslo tam není, opravdu to ničemu nevadí. Jestli je ta Nokia 8000 4G v záruce, tak osobně bych to reklamoval, popř. bych ji rovnou vrátil, jestli to není 14 dní od koupě.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 4. 2021 14:33

Bych to vrátil, chyba telefonu.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 22. 4. 2021 14:35

To Ziki:
Mohu poprosit o verzi KaiOS a SW? Byl na tom telefonu už aktualizován, nebo nikoli?
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 22. 4. 2021 14:47

V Nastavení -> Informace o zařízení -> Software mám 17.00.17.01 a mělo by to být aktuální. Za dobu co ten telefon mám (v srpnu to budou asi dva roky) už proběhlo několik aktualizací. Pamatuji, že první aktualizace přišla hned po koupi a s tou aktualizací přišla i podpora WhatsApp.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 22. 4. 2021 15:01

Děkuji. Ta moje Nokia 8000 4G má verzi 12.00.17.01, KaiOS 2.5.4
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 22. 4. 2021 16:57

Tak ještě pro upřesnění, verze OS je 2.5.1 a číslo sestavení je těch 17.00.17.01, ale myslím, že verze OS a SW nebudou kompatibilní či srovnatelné napříč různými modely telefonů.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 22. 4. 2021 17:32

Jo, díky. Už jsem z toho vybral karty, udělal reset a připravil to k vrácení.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 30. 4. 2021 14:27

Nepodařilo se někomu na Nokia 8000 4G vypnout podsvětlení kláves?
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 5. 2021 12:22

Telefon Nokia 8000 4G bílá verze jsem pro nefunkčnost SMS vrátil.
Nagant
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků