Nokia 5800 XpressMusic - poslední fw. 60.0.003 (10/2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mario13 16. 1. 2010 12:55

Pozeram, ze po update FW na 40 a obnoveni udajov mi zmizla polozka Download! z menu.
Ma to tak byt? Neviem ci to tam nahodou nebolo pred obnovenim udajov...
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod SWAPE 16. 1. 2010 13:01

V klidu,mě to zmizlo taky ;-)
SWAPE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario13 16. 1. 2010 13:19

Tak OK, ja len ze tam tusim boli niektore aplikacie, ktore inde nie su.
Celkovo v tom je nejaky bordel, nieco bolo v Downloads, nieco v aktualizaciach, nieco v OVI store, potom este nejake priame linky, ktore uz teraz zvycajne otvoria OVI.

Kolko vam inac zostalo po obnoveni pamate v telefone?
Po hardresete bolo okolo 77 MB,
po obnoveni a nejakych aktualizaciach mam okolo 40 MB.
Vacsinu veci mam na pamatovej karte, ale rozmyslam, ci sa mi tou obnovou zo zalohy nevratili do telefonu aj nepotrebne veci, ci by nebolo lepsie vratit len kontakty... A nastavenia a aplikacie nahodit rucne.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod Qual 16. 1. 2010 16:00

Podělím se s trošku rozporuplnými dojmy z FW 40.0.005...
Po asi třech-čtyřech dnech používání tohoto FW jsem narazil na několik věcí - buď nové nebo stále nefungující, případně zhoršení funkčnosti. Označím je jako klady a zápory. Nejhorší je, že mi už několikrát vytuhnul, což se předtím nestávalo (pouze výjimečně).

Klady:
- klávesnici se mění se změnou polohy telefonu
- kinetické scrollování na hodně místech
- přepracovaný homescreen
- o něco rychlejší
- OVI Conatcts v základu místo standardních kontaktů
- OVI Store standardně místo "Stáhnout!"
- Upravená aplikace "Aktualizace SW"
- OVI Mapy 3
- přepracované přijímaní hovorů a ukončování zvonícího budíku (pro mě to příliš jako klad není)
- ...

Zápory:
- integrovaný webový prohlížeč stále "padá"
- telefon oproti předchozímu FW se mi zdá měně stabilní (za těch pár dnů mi telefon vytuhnul asi 5x...)
- telefon nezobrazuje na novém HS žádné položky z kalendáře
Naposledy upravil Qual dne 16. 1. 2010 18:39, celkově upraveno 1
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 16. 1. 2010 17:12

INFORMÁCIA PRE ORANGE BRAND PHONES:

Tak ako som sľúbil som napísal do Orange bolo to myslím 13 teho (musel by som presne pozrieť do mail) Dnes mi zavolal chlapík z ORANGE že či som im písal tento mail ohľadom infomrácií o uvoľnení FW pre ORANGE BRAND telefóny. Chlapík najprv povedal že to nebrzdia oni že musím sa opýtať NOKIA prečo to brzdí nato som mu povedal že NOKIA už svoj FW pre nebrand vydala a že ako vždy to musí isť najprv cez operátora a až ten to posúva svojím brand ďalej. Nato som dostal odpoveď že práve preto je v nedohľadne kedy tento FW pre niektoré telefóny orange odklepne a že a to citujem presne: " Môžete si ale zmeniť product code čím nestrácate záruku " .

Takže asi takto sú 2 možnosti čakať možno aj 4 mesiace kým to ORANGE odklepne samozrejme si do inštalácie pridá ako aj minule svoje hry , orange music store (aktualizácia) a podobne a až potom alebo zmena product code ;-]
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas033 16. 1. 2010 17:38

Zmenou PC nestracas zaruku, hmm? No neviem, neviem...
lukas033
Junior

Odeslat příspěvekod Qual 16. 1. 2010 17:49

Ztrácíš
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 16. 1. 2010 18:57

Tak to mne je viac menej jedno keby niečo kľudne v ORANGE sa odvolám na nich že mi to dali ako možnosť a určite nemienim čakať ako na spasenie dlhé mesiace (dúfam že ešte aj roky) kým orange sa dohodne s NOKIA na svojom softe ktorý NOKIA ešte musí orangu shváliť a podobne posledný soft od nich bol 30 ka na ktorú som čakal 5 mesiacov keď už bola vydaná a od vtedy nič takže tak
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario13 16. 1. 2010 19:53

S tym novym HS je to naozaj divne, ze kalendar ako zakladnu vec tam nedali, aj ked je tam este dost miesta, v kazdom pripade sa da nastavit povodny rezim, kde to funguje.
Mne zatial nic nezamrzlo, akurat som sa zlakol, ked kazdych par hodin pisal, ze je zle heslo a chvilu mi trvalo kym som zistil, ze stratil heslo pre aktualizaciu kalendara z googlu.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 1. 2010 20:00

Qual píše:Ztrácíš

Tak jednoznačné to není, byl sem s E51 ve dvou servisech na záruční opravu a záruka uznána bez problémů. PC změněn asi 3x.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mario13 16. 1. 2010 20:23

Myslim si, ze je to asi niekedy aj o dobrej voli servisnych technikov.
Ako keby som si kupil pocitac s WinXP, preinstaloval na Win7, potom by zhorel disk a v servise by mi povedali, ze som prisiel o zaruku, lebo som si dal Win7.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 1. 2010 20:26

To zda má telefon záruku se objeví po připojení do Nokia Care systému, kde je vidět i změna PC.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beat 16. 1. 2010 20:31

Kalendář na HS funguje i ve FW 31 POUZE při motivu obrazovky "Panel zástupců "..
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Rech25 16. 1. 2010 21:10

Ja som mal od Orangeu Nokiu N95. Kedže som nechcel cakat tak som si normalne zmenil product a nainstaloval firmware. Po update som zasa zmenil product code na pôvodný a keď mi raz spadol telefón, tak som ho dal do servisu, kde ho normalne opravili a nic sa ani nepytali.
Rech25
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deglaser 16. 1. 2010 21:18

Neni o co stat kdo ma fw 21 tak at si ji necha 40 me osobne sklamala. :oops:
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků