Máme Nokii 5800 XpressMusic: otázky & odpovědi

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod barvajz 18. 2. 2009 16:35

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné nějak donutit 5800 aby řadila tracky v seznamu "Všechny skladby" v podle složek? Protože když mám třeba dvě tři alba která obsahují např "Stopa_12" tak jsou pod sebou a v tom aby se prase vyznalo pak :grr:
barvajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 18. 2. 2009 16:42

Vytvořit vlastní playlist. Je to na pi.u :grr:
martinsip
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boris094 18. 2. 2009 18:04

to fllip1: dík za ty slovníky. určitě pořeším.:)))))
boris094
Junior

Odeslat příspěvekod Nasser 18. 2. 2009 19:15

tak na nokia foru jsem našel tuto informaci:

Právě mi bylo v Nokii sděleno, že update firmware pro oficiálně zakoupené přístroje bude možný až příští pondělí. Prý mají výpadek a nové PC budou
teprve do updateru zahrnuty.
Nasser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrick 18. 2. 2009 21:27

Tak dnes jsem si 5800 poradne vyzkousel na Nokia prodejne v brnenske Olympii. Moje prvni reakce se tykala velikosti, predstavoval jsem si Tube o neco vetsi, hlavne proto, ze ji budu mimo hudby pouzivat prevazne na filmy a net. Ale dnes je holt in miniaturizace.
Co se tyce metod zadavani textu, na alfanumericke klavesnici s T9 se mi psalo vyborne, dokonce snad i lip nez na klasicke hardwarove klavesnici. Fullscreen QWERTZ chce hodne trpelivosti a zrucnosti a to i se stylusem. Rucni psani neni spatne, pokud se da telefon naucit vlastnimu rukopisu, ale me vetsinu znaku nerozeznal. Miniqwertz je totalne nepouzitelna, nechapu proc ji tam davali.
Reakce displeje byla velmi dobra, nekdy bylo potreba domacknout a na krajich reagoval displej trochu hur, ale v 90% pripadu jsem zadny problem nemel.
Co me ale vazne vadilo, ze po preklopeni telefonu se nepreklopil i displej. I presto, ze v nastaveni to bylo zapnute. Nevim co to zpusobovalo.
Video jsem nemel moznost vyzkouset, protoze v telefonu zadna nebyla a stahovani dema by trvalo moc dlouho.
Jako pristroj za 8-9k bych rekl, ze je 5800 hodne povedena, ale pri momentalni cene 11k bych spise premyslel o novinkach LG nebo Samsungu. Pokud ale do mesice klesne cena nekam na 9k, tak si ji nejspis koupim.
Mrick
Junior

Odeslat příspěvekod xseries60 18. 2. 2009 22:12

Já se obávám že nikam klesat nebude protože, je o ni dost pořád zájem tak nevim proč by to dělali. Já ji mám objednanou u dovozce esomobil.cz (docela solidní šedivej obchod) a dnes mi poslali mail že ji budou mít v pátek na skladě ale že se nejspíš dostane jen na ostravskou pobočku (centrální sklad) a že do prahy na sklad asi ani nepřijde takže moc šancí nemám.
Jinak já bych si telefon z dovozu normálně nekupoval, ale počítal jsem s tou cenou 8000-9000 Kč a poté co se cena dostala někam k 11 000 Kč tak jsem se naštval mám objednáno hold z dovozu...
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod Twinďa 19. 2. 2009 10:28

to nasser: je tak, dneska jsem to zkoušel a nový firmware nenalezen.

Mám dotaz ohledně zálohy, udělal jsem zálohu kontaktů, SMS, nastavení atd. na kartu, zkoušel jsem to pak přes správce souborů najít a nedaří se. Můžete mi říct, kde je to uložené a jestli to můžu smazat, když jsem to jen zkoušel? Dík
Twinďa
Junior

Odeslat příspěvekod Fllip1 19. 2. 2009 10:32

No nejlepší je zazálohovat to do kompu prez PC suite.
Fllip1
Junior

Odeslat příspěvekod Twinďa 19. 2. 2009 11:00

to Filip1: to určitě, ale já jsem dneska zkoušel ten updater, jestli najde nový firmware, tak to psalo, že bych to měl zálohovat, tak jsem to šupnul na kartu. Když dám obnovení, tak se to načte z karty, ale nevím, kde to tam je... nic jako Save nebo Záloha jsem nenašel
Twinďa
Junior

Odeslat příspěvekod martinrm 19. 2. 2009 16:04

Zdravim mám dotaz: měl jsem nokii 5610 xm a ta se mi podělala a v servisu mi jí vymění za 5800, já mám ještě zálohu z 5610 - půjde mi to obnovit na 5800 (myslim aspoň ty telefoní čísla)?
martinrm
Junior

Odeslat příspěvekod Dibla63 19. 2. 2009 17:22

Já si mylsím , že byti mělo jít vše
Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 3220 -> Nokia 3250 XM -> Nokia 6300 -> Nokia 6300i -> Nokia 5800 XM -> Nokia N78 -> Nokia N900
Dibla63
Junior

Odeslat příspěvekod playmena 19. 2. 2009 18:45

Vy,co jste tady kecali že O2 začne mobil prodávat 1.března chcete bejt nejspíš zajímavý páč když jsem tam napsal mail tak ani oni sami neví kdy ho začnou prodávat!!Viz.odpověď z mailu:

Litujeme, ale prozatím nemáme bližší informace o zavedení mobilního
telefonu Nokia 5800 XpressMusic do naší nabídky. Jakmile budeme mít
informace k dispozici, budou zveřejněny na našich internetových stránkách
www.cz.o2.com. Děkujeme za pochopení. Pro bližší informace můžete
kontaktovat prodejní linku 800020202.
playmena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X-Brace 19. 2. 2009 18:53

Tak to pak nechápu, proč by to zveřejnili na portálu youngzone.cz a mají to tam uvedené stále
@peroutka
X-Brace
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 19. 2. 2009 22:58

playmena píše:Vy,co jste tady kecali že O2 začne mobil prodávat 1.března chcete bejt nejspíš zajímavý páč když jsem tam napsal mail tak ani oni sami neví kdy ho začnou prodávat!!Viz.odpověď z mailu:
Litujeme, ale prozatím nemáme bližší informace o zavedení mobilního
telefonu Nokia 5800 XpressMusic do naší nabídky. Jakmile budeme mít
informace k dispozici, budou zveřejněny na našich internetových stránkách
http://www.cz.o2.com. Děkujeme za pochopení. Pro bližší informace můžete
kontaktovat prodejní linku 800020202.

To se ani nedivím. 2 týdny do března ti to neřeknou. Naivko :mrgreen:
martinsip
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icecube18 20. 2. 2009 00:04

Ptal jsem se kamaráda co dělá v Praze na O2 a ten mi říkal,že dřív jak v dubnu to nebude.Stejně tak je to u Vodafonu a T-Mobilu kam jsem psal.
icecube18
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka