Jak se nenechat napálit?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod u2kuba 27. 2. 2009 12:56

Protože jsem si svou hloupostí rozbil svou milovanou Nokii 6120 :-( a Samsung U800 mi nevyhovuje, rozhodl jsem se vrátit opět k Nokii.

Na internetu jsem našel človíčka, který použitou Nokii 6120 nabízí za dorbý peníz. Setkáme se osobně, takže budu mít možnost vyzkoušet si jej.

Má prosba směřuje k tomu, na co bych si měl dát pozor nebo čeho si všimnout, při koupi telefonu. Nerad bych naletěl a doma potom měl dvě Nokii 6120 na houby :oops: Předem děkuji za jakékoliv postřehy.
Nokia 3210 > Siemens S35i > Siemens ME45 > Siemens CX65 > Sony Ericsson K700i > Nokia 6230i > Nokia 6120 classic > Samsung U800 Soul b > Nokia 6120 classic > iPhone 2G 16GB > iPhone 4 16GB
u2kuba
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 2. 2009 12:59

Chtěj origo záručák a mrkni, jestli nejsou pod baterkou stopy po vytopení, rozdělávat komplet ti ho asi nedovolí :-)) Pokud bude možnost, zkus nabíjení, zda funguje, všechna tlačítka atd..
Dál asi zkontrolovat IMEI, jestli je stejné v telefonu i na krabici a záručním listu
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dejvidek 28. 2. 2009 21:11

Ještě k tomu vytopení, některé telefony mají pod baterií nalepený indikátor, je to samolepka v průměru cca 5mm kruhového tvaru. Musí být bílá, pokud má jinou barvu, vnitřek telefonu přišel do styku s vlhkostí = oxidace.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Carismatico 28. 2. 2009 21:52

Pokud uvidíš cokoliv v telefonu zbarveného do červena, je jasný, že telefon přišel do styku s vodou.

Pořádně si prohlídni displej, zda nemá mrtvé pixely či není jinak vadný. Pokud k telefonu bude originální záruční list, tak se podívej na IMEI v zár.listě a porovnej zda sedí s IMEI v telefonu.

Také se dívej, zda telefon nemá škrábance či praskliny, pokud jo, tak k tomu telefonu se nechoval jako v bavlnce

A poslední věc, z toho telefonu si zkus zavolat, zda je reproduktor a případně zda tě na druhé straně dotyčný slyší ( mikrofon )
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 2. 2009 22:05

Kontrolovat se toho dá spousta. Mrtvé pixely, reproduktor atd beru jako základ.
Může třeba zkusit, zda po vložení paměťové karty ji telefon uvidí, zda je odblokovaný, u tohotu telefonu není odblokování zrovna levné. Dále třeba šroubky, když sejmu zadní kryt, podle toho můžu poznat, zda telefon někdo rozebíral, pokud jsou šroubky "oholené", či malinko poškozené, majitel asi měnil kryt a rázem mám telefon bez záruky... Je toho opravdu spousta.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 3. 2009 13:10

Abych pravdu řekl, tak sem se na mobilu s mrtvými pixely nesetkal.....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 1. 3. 2009 13:15

A přitom je to docela běžná věc. Vím momentálně o několika mobilech, které mají na displeji vadné pixely - včetně mého. :-)

Odeslat příspěvekod u2kuba 1. 3. 2009 20:33

Na první pohled mi přijde, že žádné mrtvé pixely nemám. Ale zdání možná klame. Aspoň při zapínání telefonu, kdy je displej celý bílý, nic vidět nejde. Nebo jak jinak na to jde nejlépe přijít?
Nokia 3210 > Siemens S35i > Siemens ME45 > Siemens CX65 > Sony Ericsson K700i > Nokia 6230i > Nokia 6120 classic > Samsung U800 Soul b > Nokia 6120 classic > iPhone 2G 16GB > iPhone 4 16GB
u2kuba
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 1. 3. 2009 20:58

Nejlépe na to přijít, když je displej celý černý. :-) Pak je to z některých úhlů vidět, že ti někde zasvítí modrý, zelený nebo červený bodík. Já to třeba na své 6500c moc neřeším, jelikož na dvoupalcové ploše při QVGA rozlišení to za normálních okolností prostě není vidět, dokonce ani když o nich víš. 6120c má vlastně stejný zobrazovač. :-)

Jo, to na 6230 to bylo vidět mnohem víc, tam to vadilo a nechal jsem to vyměnit. :-)

Odeslat příspěvekod sandra 1. 3. 2009 21:03

dejvidek píše:Abych pravdu řekl, tak sem se na mobilu s mrtvými pixely nesetkal.....
dejv

Já osobně také ne (díkybohu), ale vím, že lidé to chodí dost reklamovat, i když je "tuhý" třeba jen jeden :-)) Já bych šla taky ^^

Jinak v nějakém topiku se popisovalo na co si dát pozot při koupi použitého telefonu, jenže nejsem schopna to již najít.
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování