E50 a problémy s SMS

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod RodneyM 29. 4. 2009 22:24

Zdravím, dnes jsem si koupil starou E50 z aukra a jako nezkušeného symbianistu mě překpavilo, jak příšerně dlouho se mi odesílají SMSky, telefon u nich na delší dobu zamrzne a navíc mě trošku zarazila ikonka přesměrování při odesílání. Je to normální?
RodneyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 30. 4. 2009 09:56

Ahoj,
Na E50 není nic rychlé, ten telefon je rychlej snad jen chvíli po resetu, v případě kdy je tam nainstalováno několik aplikací je to na dnešní dobu o nervy. Normální to není, proveď reset telefonu *#7370# (všechna data se smažou).
A jinak na rovinu, funkčního a bezchybného telefonu se jen tak někdo zbavovat nebude....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 4. 2009 10:06

Já bych doporučil to aktualizovat přes NSU. E50 jsem měl, co do rychlosti je ten telefon opravdu trochu líný, ale zrovna odesílání zpráv trvalo vcelku standardní dobu, s tím jsem problém neměl.

Běžné bylo třeba otvírání příchozích zpráv, u textovek to zabralo dobrých 5 sekund. A běda aby mi někdo poslal obrázkovou zprávu ve formátu Smart Messaging. To jsem odklikl otvírání a mohl si jít vařit kafíčko...

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 30. 4. 2009 10:30

tento popisovaný problém by měla vyřešit instalace doplňkové aplikace přímo od Nokie, jmenuje se SMS Accelerator, je ke stažení zde, cca v polovině seznamu.... http://europe.nokia.com/A4162180
ondraschoffka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RodneyM 30. 4. 2009 10:41

Děkuji, ten reset pomohl, alespoň prozatím. Už jsem se bál že budu muset přeinstalovávat firmware nebo něco takového. Už nějaký ten pátek se mezi telefony neorientuju a tak sem se bál čím to je
RodneyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 30. 4. 2009 11:06

Beztak jsem slyšel o podobných problémech u Nokie N73, což je podobný lenoch. Takže se obávám, že to stejně bude jen otázka času... :-(

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 30. 4. 2009 11:31

Majkl vP.: právě proto jsem sem dával odkaz na ten soubor, výrobce o tomto problému po nějakém čase používání věděl, a proto vydal tuto aplikaci/patch, aby předešel reklamacím a stížnostem ze strany zákazníků.. ale jak tady padlo, pokud se provedl jenom reset, po nějakém čase se s tímto problémem objeví znovu.
ondraschoffka
Mírně pokročilý