Nokia 5130 Xpress music - problémy, tipy atd.

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod dvorak-martin 31. 5. 2009 14:06

Čau, koupil jsem si N5130XM a potřeboval bych pár rad:
1) Když příjmám přes bluetooth soubor tak mi jde příjmání na pozadí (vedle baterky mi svítí složka s šipkou), ale já bych to chtěl mít jako hlavní věc (na displeji zobrazeno kolik % je přijato atd.)
2) Mám nastaveny hodiny, ale ty nejdou vidět protože se mi vypne displej.Jak to nastavit aby byly vidět?

Vše jsem skoušel hledat zde na fóru, v nastavení telefonu a v návodu ale neuspěl sem. pls o pomoc :)

Edit: jesště dodám že mám FW verze: 6,65
Nokia 5130 XpressMusic + 1GB karta Nokia
dvorak-martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 31. 5. 2009 14:47

ad 1) Jedině sledovat displej telefonu, který odesílá a současně informuje o stavu odeslání. U Nokie přenos probíhá pouze na pozadí; zřejmě proto, aby s telefonem bylo možné i po dobu přijímání dat pracovat.

ad 2) Pokud je v Menu > Nastavení > Displej položka Režim spánku, tak tu stačí vypnout, příp. ještě zapnout položku Spořič.

Odeslat příspěvekod Kniter 31. 5. 2009 15:03

Ja stav prijimania suboru sledujem na nokii JBakTaskmanom, co ukazuje velkost pamate. Ale 5130Xpress name symbian. takze to nepojde.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kycltov 31. 5. 2009 15:51

A jak je na tom tato Nokie s konstrukcí? Nevrže atp.? Díky za odpovědi a omlouvám se, že vám neporadím.
iPhone 5S Space Gray
T-Mobile CZ
Kycltov
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 5. 2009 15:59

ad1) ano, nejde sledovat kolik bylo přímuto... bohužel nokia narozdíl od sonyericssonu tuto !dost! podstatnou věc neumí :-P

Kycltov: 5310 i když je to plasťák tak nevrže jen zadní kryt baterie má "lehkou" vůli...

ještě pro rejpaly k dvěma věcem, ano SE zase neumí zobrazovat "vychvalovanou" vlastnost nokie, kdy jsou v tenkém proužku zobrazeny údaje jako čas, zámek kláves, příchozí sms... u SE to řešíme tím že zmáčkneme jedno tlačítko na boku telefonu kde se vše podstatné velice rychle dozvím... U BT příjmu souborů můžou u Nokie mačkat co chtějí ale kolik zbývá do konce se stejně nedozvědí :D :D :D, ta druhá věc je v druhém příspěvku, nějak sem v tom zanícení pro BT zapomněl zmínit :-)
Naposledy upravil Anonymni dne 31. 5. 2009 16:19, celkově upraveno 2
Anonymni

Odeslat příspěvekod dvorak-martin 31. 5. 2009 16:01

Díky za rady, třeba ještě někdo na něco přijde.

K tý konstrukci:
Konstrukce nevrže, je pevná, akorát otiskům prstů se neubráníš... ale časem si zvykneš...

To Kycltov: 5310 i když je to plasťák tak nevrže jen zadní kryt baterie má "lehkou" vůli...

Podle mě to jde celkem težko..
dvorak-martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 5. 2009 16:10

no přítelka ji má rok s tím že mění karty... né sice každý den ale dejme tomu jednou za 3 týdny podle toho jak jezdí domu (na SK)... a po tom roce to opravdu velice jemnou vůli má... ale jako nevrže to je pravda... kupříkladu mám W580i a ten sice vůli nemá, zato vrže... tak si vyber :D :mrgreen:
Anonymni

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 5. 2009 16:22

a teď velká omluva, celou dobu píšu k 5310 :D takže u BT to nejspíš platí jakbysmet a s tím vrzáním teda 5310... sorry :-)
Anonymni

Odeslat příspěvekod Carismatico 31. 5. 2009 16:37

A co spokojenost po hudební stránce ? dobrý ? :)
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod dvorak-martin 31. 5. 2009 16:42

To maty: Já si to taky občas zpletu :D

to carreaum17:
jj moc dobrý, jak přes sluchátka tak i repro... přehrávač v pohodě, při cca 130 písničkách se nezasekává. můžu jen doporučit... za tu cenu je skvělej :).
dvorak-martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod booroo 22. 6. 2009 21:18

mam dotaz na majitele tohoto mobilu- jak je to s displayem? v jedne recenzi jsem se docetl, ze je na nej na slunci spatne videt a jinde ze dobre :oops: , muze nekdo srovnat treba s6300? diky
booroo
Junior

Odeslat příspěvekod missmadmusic 5. 8. 2009 11:16

chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s kombinací 5130 + 8 GB karta. moje zkušenost je taková, že chvilku fungoval v pořádku, po čase se ale začal sekat a nakonec nefungoval vůbec. vyměnila jsem proto 8 gigo za originální 1GB z balení, ale mobil se seká i nadále. může to být tím, že jsem dřív používala moc velkou kapacitu karty nebo je to problém samotného mobilu? zajímalo by mne, zda máte podobný problém. seká se především při přehrávání hudby (vypne se a zase zapne).
missmadmusic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vizitix 5. 8. 2009 12:03

booroo: Telefon jsem měl týden, bylo to sice někdy okolo března, kdy sluníčko ještě tolik nesvítlo, ale neměl jsem s čitelností problém.

missmadmusic: Může to být i tím, ale spíše jde o vadu software. Stačí přehrát, či zaktualizovat FW a mělo by být po problému.
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zachard 7. 1. 2010 22:52

čau, mám takovej problém. potřeboval bych nastavit budík na zesilování a bez vibračky. v základním sw ta možnost není, nešlo by to třeba nějak přeinstalovat nebo tak neco?
Zachard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 7. 1. 2010 23:06

Pokud to telefon neumí, tak to nepůjde
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Další stránka