Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 8. 2009 08:09

Zakládám téma o E52 stejně koncipované jako před rokem a půl o E51. Směřujte sem dotazy, budou uveřejněny hned zde na začátku a budou sem průběžně doplňovány. Kdo by rád něco doplnil, směřujte informace přes Soukromou zprávu zde na fóru. E52 již nemám jako svůj primární telefon, takže tomu odpovídá moje zainteresování v tomto tématu. dejv

Obrázek

U nás se dají sehnat všechny výše uvedené barevné varianty.
Nokia E52

Základní údaje:

Rozměry a hmotnost: 116 × 49 × 10 mm, 98 g
Objem: 55 cm3
Barevné provedení: Kovově šedý hliník nebo Zlatý hliník
Provozní frekvence: GSM 850/900/1800/1900 MHz

Technické údaje:
Procesor 600MHz
NAND paměť 256 MB
~43 MB volné uživatelské RAM

Datové možnosti:
GPRS, EDGE, HSDPA, Wi-fi - IEEE 802.11b/g, Bluetooth 2.0 s A2DP profilem, 3.5mm audio konektor, slot na microSD karty

Displej:
Aktivní TFT, úhlopříčka 2,4 palce, 240 x 320 bodů, 16mil. barev, 24bit barevná hloubka.

Prodejní balení:
Baterie BP-4L 1 500 mAh
Nabíječka Nokia AC-10E
Adaptér k nabíječce CA-146C
Stereofonní headset Nokia HS-48
Kabel Nokia (CA-101) s podporou nabíjení
1GB microSD karta na které PC Suite 7.1, některé obchody a mimo jiné i Nokia tvrdí, že tam je 2Gb karta, je to nesmysl.
Uživatelská příručka, stáhnout (3MB,PDF). Díky uživateli Dupl3xx.
Servisní manuál ke stažení

Aktuální firmware je 091.003, možnost updatu zatím pouze pro některé Product codes a zatím jen přes FOTA (06.05.2012)

Firmware 081.003 nemám k dispozici ke stažení. Vydán byl v listopadu 2011

Firmware 071.004 ke stažení - rapidshare.com - nepřeji si reup této verze a to kamkoliv. díky.

Firmware 054.003 ke stažení - rapidshare.com nebo hotfile.com
V případě problému při flashování s chybějícím souborem se podívejte na tento příspěvek.

Firmware 052.003 ke stažení - rapidshare.com nebo hotfile.com
Firmware 051.018 ke stažení zde.

:?: Kdy bude poslední verze firmaru dostupná oficiálně i pro můj Product Code (PC)?
:arrow: Výrobce data nesděluje, musíte tedy vydržet. Neustálé dotazy na toto téma jsou zbytečné.

:?: Co to je Product Code?
:arrow: Vysvětlení v článku Aktualizace firmwaru a Product code

:?: Jak si nahrát do telefonu nejnovější firmware?
:arrow: Čtěte návod :arrow: Chci mít v telefonu nejnovější fw!

Changelog verze 0714.004 (červen 2011):
Připravuji....


Changelog verze 054.003 (únor 2011):
PR3.0 based software released.

Removed Ovi files
In homescreen Camera shortcut is replaced with Ovi Store shortcut in Business and Personal modes.
New localisation string has been added to phone.loc to handle invalid sim card , text_invalid_card , has been added
Wrong timezone for Vietnam (Merge task for Vietnam fix)
Israel is available in Search application country list instead of Jerusalem.
Some Chinese characters cannot be find out if using the "*" key to switch the tone
Blank Spaces are displayed in symbol table with Thai Vowels
Wrong Internet APN issue
Java Applications downloaded from operator Turkcell channel fails to launch if the phone language is Turkish


Changelog verze 052.003 (listopad 2010):
PR3.0 based software released.

Zvýšení stability telefonu (blíže nespecifikované)
Změněn základní datum po spuštění telefonu a to na 11/10/2010 (poznáte třeba po tvrdém resetu, nebo po flashnutí přes Phoenix)
Automatické zamykání klávesnice funguje jen na domovské obrazovce


Changelog verze 051.018 (září 2010):
Data package content, Changelog, corrections or changes :
Updates:
Browser upgrade into 7.2.6
Cherry updated to version 2.1
Freestyle Baseline 3.0 (latest version) update
QuickOffice upgrade into 6.2.439
New languages introduced, Office 2007 compatibility
OVI Music client Inc9Br5 update
Music 3.0: full album purchase, PIN less activation
Lotus Notes Traveller 8.5.1 update
My Nokia update
OVI Store 1.6 update
OVI Sync 2.0 update
OVI Files widget 1.2.3.0 update

Removals:
Windows Live removal

CHANGES AND IMPROVEMENTS:
New chat functionalities for the users
Microsoft Office Communicator added to vanilla SW UDA content
Nokia Messaging for Instant Messaging / Nokia Chat 2.0 added to vanilla SW UDA

Content:
Improved Email, Calendar and Contacts experience
Performance improvements
Stability and usability improvements
No changes to vanilla memory cards
HW Specific change:
PR3.0 includes SW Support for Rapuyama 1.13 (previously Rapuyama 1.11 supported).

The phone main processor version is going to change. This component needs the software update because of component ID’s are determined in software.
There are no electrical changes which can effect to RF performance or normal customer use.
This HW change will be implemented for production during P2 period in 2011. Next

Maintenance release PR4.0 is going to be mandatory update.
Altogether 450+ errors are fixed.

New Feature :
Microsoft Office Communicator 1.7 integrated
Nokia Messaging for Instant Messaging / Nokia Chat 2.0 integrated
Bloomberg added


Changelog verze 034.001 (květen 2010):
SW improvements and corrections
Maps 3 SR3 release baseline updated
Lifecaster localization improvements in APAC
Share location: position retrieval improvements
Correction to occational MAPS jam in China

Other improvements
SyncML is able to handle larger amount of sync data
Improvements to phonebook search algorithm
Mailbox connection made more reliable
World clock city name changes in Argentina


Changelog verze 033.002
UPDATED KEY BASELINES
• Browser
• FS Email
• Music Store
• Maps
• Settings Wizard 6

SEVERAL CORRECTIONS IN THE FOLLOWING AREAS
• Audio quality: uplink noise cancellation parameters updated
• FS calendar, Contacts, Home Screen and Meeting request
• Hands Free Voice UI
• Predictive text input
• Ovi Contacts
• Localisation
• WLAN
• VPN
• Gallery
• VoIP
• BT



Nejčastější otázky k Nokii E52-1

:?: Chci si koupit E52, kde jí mám koupit, kde jí mají nejlevnější, nechci šedivku?!
:arrow: Aktuálně nejlevněji oficiální dovoz od Agory na megaobchod.cz, nebo prověřený mobilhouse.cz

:?: E52 není nejmladší telefon, už je na cestě nástupce?
:arrow: Zatím bohužel nikoliv, žádné informace ohledně nástupce E52 nejsou k dispozici.

:?: Jde vypnout zvuk foťáku?
:arrow: Jde to pomocí tohoto návodu. Je k němu potřeba mít certifikát a ocertifikovat danou aplikaci. Návod jak vypnout zvuk foťáku na blogu.

:?: Jaká je kvalita fotek?
:arrow: Je to lepší než u E51, ale stále je to podprůměrný fotomobil.

:?: Co znamená funkce FullFocus u E52?
:arrow: FullFocus v podání Nokie není nic jinýho než to, že čočka je napevno, clona také, a k dosažení "ostrosti" se využívá toho, že se zaostří napevno na hyperfokální vzdálenost, neboli takovou, aby bylo "ostré" vše od určité vzdálenosti do nekonečna. To, že to jakš takš funguje, je dáno mrňavostí snímacího čipu, potažmo celé té miniaturní optické soustavy. Takže ve skutečnosti opravdu ostré budou objekty v této hyperfokální vzdálenosti a vše co je blíže nebo dál, bude více či méně neostré. Zdroj: uživatel jirkausti

:?: Odkud si můžu stáhnout nějaká témata?
:arrow: Zdarma jsou k dispozici například zde.

:?: Má telefon pohybové čidlo?
:arrow: Ano má, v základu funguje na ztišení vyzvánění a na vypnutí buzení (stačí otočit telefon displejem dolů)

:?: Telefon sem si koupil a nevyhovuje, mohu ho vrátit??
:arrow: Ano i ne, záleží na tom jak jste ho kupovali, pokud jste ho kupovali v kamenném obchodě nemáte žádný právní nárok na vrácení peněz ani po hodině, pokud ovšem obchod nemá specifickou nadstandardní službu, informace si zjistíte na konkrétní prodejně. Pokud jste kupovali telefon na dálku (e-shop, objednávka telefonicky) máte možnost zboží vrátit do 14 dnů od koupě. Toto upravuje § 53 odst. 7 zákona. č. 40/1964 Sb.

:?: Podle diskuse je E52 velmi nepovedený telefon, je to tak?
:arrow: Telefon alespoň já hodnotím vždy kriticky, nekupuji si ho abych ho chválil. Je to výborný telefon, který má ale i své mouchy a masařky, jako každá věc.

:?: Jakou kartu zvládne E52?
:arrow: Telefon umí 32GB microSDHC kartu. Oblíbená otázka asi tak 195 lidí..... :lol: Kdo se na to zeptá, dostane ban! :lol: :lol:

:?: Čtu, že E52 je plastová, je to tak?
:arrow: Vzhledem k tomu, že lem okolo telefonu a zadní kryt jsou z lehké slitiny hořčíku a hliníku, tak to někomu může připadat jako plast, není tomu tak, je to kov. Telefon není kovový celý.

:?: V klidu u telefonu bliká občas prostřední směrové tlačítko aniž bych měl zmeškaný hovor, co to je?
:arrow: Funkce se jmenuje "dýchání" a nemá vliv na příchozí hovor nebo změnu například profilu. Jděte do Nastavení :arrow: Obecné :arrow: Přizpůsobení :arrow: Světelná signalizace :arrow: Dých. v poh. rež kde můžete dýchání / blikání vypnout.

:?: Vadí mi blikající obálka na displeji a to mi žádná SMS nepřišla, jak se toho zbavit?
:arrow: S největší pravděpodobností máte plnou paměť SIM karty na SMSky. Smažte je v menu Zprávy :arrow: Volby :arrow: Zprávy SIM.

:?: Při přijímání souboru přes bluetooth se mi nevejde do paměti, jak změním místo kam se má ukládat?
:arrow: Zprávy :arrow: Volby :arrow: Nastavení :arrow: Ostatní :arrow: Použitá paměť, zde vyberte vaší paměťovou kartu.

:?: Je možné přiřadit ke konkrétnímu kontaktu konkrétní vyzvánění?
:arrow: Ano. Otevřít kontakt :arrow: Volby :arrow: Vyzváněcí tón. Obdobně lze přiřadit vyzvánění i skupině čísel. Díky za nakopnutí uživateli andy321.

:?: Má telefon diodu jako E51?
:arrow: Ano, opět upozorňuje na nepřijatý hovor, novou SMS a nový email. Doba blikání 5min až nekonečno.

:?: Lze diodu rozsvítit trvale?
:arrow: Ano, umí to aplikace PhoneTorch 2 za 1.99€.

:?: Jak je na tom E52 s hudebním výstupem?
:arrow: Nic extra, velmi podobné E51, tedy žádná špička v současné době. Dodávaná sluchátka vyměňte za něco lepšího.

:?: Chci sledovat videa na Youtube, jak na to?
:arrow: EmTube ani Mobitubia již spolehlivě nefungují. Řešením je přímo nainstalovaná aplikace Youtube v telefonu.

:?: Real Player mi nefunguje, co s tím?
:arrow: Je nutné v něm nejdříve definovat přístupový bod. Real Player :arrow: nastavení :arrow: streamování :arrow: síť :arrow: přístupový bod.

:?: Jak je na tom baterie?
:arrow: Podle ohlasů v diskusi lidem vydrží 5 dní při intenzivním používání, v tomto směru tedy velký pokrok (třeba oproti E51). Není potřeba jí formátovat.

:?: V seznamu wi-fi sítí se mi objevil stejný přístupový bod vícekrát, jak se ho zbavím?
:arrow: Musíte do menu Ovládací panel :arrow: Nastavení :arrow: Připojení :arrow: Cíle :arrow: a buď Internet, nebo intranet, tam je možno duplikáty smazat.

:?: Dá se nabíjet baterie přes dodávaný miniUSB kabel?
:arrow: Ano, po připojení microUSB kabelu (ne miniUSB jako u E51, kabel je jiný!) dojde k automatickému nabíjení, tato funkce se nedá vypnout.

:?: Má telefon FM vysílač?
:arrow: Ne, telefon touto funkcí nedisponuje.

:?: Kolik zobrazuje E52 řádek při psaní SMS?
:arrow: Celkem 9 řádek, vejde se na displej tedy celá SMS.

:?: Umí E52 při psaní SMS používat smajíky?
:arrow: Ano, od verze fw. 071.004 je tato funkce přímo v telefonu.

:?: Jakej největší zoom nabídnou aplikace z řady Office?
:arrow: Word mi šel na 190% a Excel na 240% a PowerPoint na 300%. Toť info od Snekace. Náhledy tady.

:?: Funguje hledání v kontaktech z úvodní obrazovky?
:arrow: Ano funguje, stačí mačkat každé tlačítko jednou jako u T9. Tedy pokud hledám "Pavel" máčknu "72835".

:?: Po připojení kabelem k počítači mi nefunguje hudební přehrávač a některé další aplikace, kde chyba?
:arrow: Je to špatným nastavením spojení, jděte po ose Ovládací panely :arrow: nastavení :arrow: Připojení :arrow: USB :arrow: Režim připojení USB :arrow: změňte na "PC Suite"



Software do telefonu

Nejčastěji zmiňovaný software:

:!: Klient na ICQ, Skype a další kecálky.
:arrow: Slick, nebo Nimbuzz a nebo již v pohodě fungující Fring.

:?: Jaký software na ukládání hesel?
:arrow: Zkuste bezplatný KeePassMobile v Javě.

:?: Jaký software na VoIP komunikaci?
:arrow: Bezplatné varianty jsou například Gizmo5 nebo Vyke.

:?: Jaký prohlížeč je nejlepší?
:arrow: Od dob 6600 používám Operu Mini, ušetří data, velmi rychlý prohlížeč. Alternativou je třeba Skyfire, který umí například přehrávat flash videa.

Na ostatní desítky aplikací koukněte do výborného seznamu od Knitera - Zoznam aplikácií pre Nokiu (Symbian/java)


Blogy o Nokii E52

Snekacovo blog
dejvidkovo blog
Recenze na mobilmania.cz - Nokia E52: zábavnější manažerka
Recenze na Nokiamania.cz - Test Nokia E52: hliník s magnesiem na týden

Fotky z Nokie E52
fotky_52_1.rar (15MB)
fotky_52.rar (21MB)
Fotky od uživatele vincemala
nové fotky_52_2.rar (35MB)

aktualizace 06.05.2012
//Kniter: opravený odkaz zoznam aplikacií
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 8. 2009 08:34

Prostředí telefonu, kdo chcete konkrétní možnosti například nastavení, dejte vědět.
dejv

Obrázek


Obrázek
Opera mini zatím telefon nepoznala, populární sociální sítě také telefon podporuje, Multimédia v E52

Obrázek
Menu po zapnutí, nastavení času je stejné a polezete do něj asi jen při prošlém certifikátu :-), k dispozici je cca 42MB RAM

Obrázek
Telefon se konečně nabijí přes USB kabel, zatím žádná SMS nepřišla, úvodní obrazovka
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 8. 2009 10:17

Jak fotí E52? 22 fotek je tady. (20MB, RAR)

Pro porovnání jak je zoom mizernej až katastrofální.

ObrázekObrázek
Vlevo bez priblížení, vpravo maximální zoom.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod swenak 4. 8. 2009 17:30

tady dalsich par postrehu, ted spise obecne k S60, bude to asi stejne, jako u jinych smartu

- zustava porad strasne spatne vyreseno nastavovani, je videt, ze jsou ty veci "dolepovany"...zmatecny pristup ke stejnemu nastaveni vice moznostmi, v emailu nastavovani synchronizace PIM

- nelibi se mi implementace emailu, bud mel byt samostatne, nebo mel designove kopirovat vzhled systemu...ted jdi do zprav, tam to vypada nejak a kdyz si z nich pustim email, je to neco uplne jineho...

- synchronizace za posledni leta asi moc zmen nedoznala, celodenni udalost v exchange se promitne jako udalost 0:00-0:00 a dovolim si tvrdit, ze pokud budu mit na ni upozorneni, tak to bude rvat o pulnoci...

- neni mozne vytvorit v E52 zaznam typu udalost (jednoducha, bez vazby na nekoho jineho)

- porad moc otazek nez se mi povede odeslat SMSku (nenasel jsem moznost nastaveni vychozich odpovedi - asi to nejde)

- celkove, musim zel opet konstatovat, ze v oblasti PIM (posta, kontakty, kalendar, ukoly, poznamky) se sice neco malo deje, ale vysledek nestaci ani jen zdaleka na komfort toho, co je uz v zakladu WM a pro S60 zda se ani neni mozne to nahradit aplikacemi 3 stran (prave zkousim RoadSync a Reminders, mozna zkusim nejaky jiny kalendar, jako treba od SBSH, Penreader, Aquacalendar)
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Simon 4. 8. 2009 19:14

Můžete zkusit podržení domečku, když máte vypnuté všechny aplikace jestli tam bude jak Dopomvská stránka tak Menu? Nechápu právě proč tam je to Menu.
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 8. 2009 19:30

Mám tam tohle. Mám koupenou aplikaci Handy Taskman.
dejv

Obrázek
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Josef Simon 4. 8. 2009 19:38

Takže to Menu tam tedy nemáš, ale to může být právě tou aplikací, já se hrabu v návodu a asi to bude kvůli tomu, aby si člověk mohl navolit levou klávesu namísto toho, aby tam měl Menu a přesto se do toho dostal, teda alespoň tak jsem to pochopil z tohoto:

Tlačítko Domů
Pro otevření domovské obrazovky stiskněte krátce tlačítko
Domů. Pro otevření menu stiskněte znovu krátce tlačítko
Domů.
Chcete-li zobrazit seznam aktivních aplikací, podržte
stisknuté tlačítko Domů na několik sekund. V otevřeném
seznamu stiskněte krátce tlačítko Domů pro procházení
seznamem. Pro otevření zvolené aplikace podržte
stisknuté tlačítko Domů několik sekund, nebo stiskněte
navigační klávesu. Pro zavření zvolené aplikace stiskněte
tlačítko krok zpět.
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 4. 8. 2009 20:04

Josef Simon píše:No, asi jsem se do toho zamotal, ono to jde tak i tak, už z toho blbnu, může to někdo zkusit, anihž by měl nějakou aplikaci?



homa tam mam taky porad, menu taky porad, ale urcite to neni proto, aby se slo dostat do menu, nebo na home, pac, do menu se dostanes i pres tu klavesu z home obrazovky...a zpet taky zase pres ni...proste, mozna to je chyba, nema to tam byt, ale je...
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 5. 8. 2009 08:47

dalsi poznatky:

- pri vyhledavani z hlavni obrazovky neni respektovano nataveni kontaktu, ze chci videt v razeni prijmeni, jmeno...to je dost spatne, pokud ma clovek dost kontaktu a zna hlavne prijmeni...co je mi

- sluchatka Ultimate Ears s mikrofonem a tlacitkem pri iPhone, ktere pracuji i s nekolika telefony Nokia (udajne) nepracuji s timto telefonem...sice hraji, ale dost spatne, asi nejaky problem s tlacitkem, protoze kdyz ho zmacknu, tak hraji najednou lepe (tam se tehdy myslim zarazuje nejaky odpod do okruhu, nebo tak neco)...

- pri pouzit HF a to jak pribalene, tak i tech sluchatek nahore neni vyzvaneni v nich, ale v mobilu, az po prijmuti hovoru je zvuk ve sluchatkach...jde to nekde zmenit, nebo je to napevno? Dyt kdyz jedu na kole a mam telefon v batohu a sluchatk v usich, tak....
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 5. 8. 2009 09:03

Tak z prvnich ohlasu koukam, ze to zase az tak velka slava asi nebude .. pravda, je to novinka, asi se tomu bude muset vychytat par musek a treba s novym fw to bude casem lepsi .. takze jsem zatim nadmiru spokojenej se svoji E51, ikdyz vice pameti a rychlejsi procesor bych taky uvital.

1) dejv
fring ma v nastaveni pouze automaticke spousteni po spusteni telefonu, pokud toto deaktivujes, nemel by se ti sam spustit. Pravda je, ze jsem zkousel novejsi verze a taky jsem s nimi mel problemy, zustal jsem u te starsi pocestene ....

2) jak uz jsem psal mozna se problemy odstrani casem s novym fw, ale uz jsem tu psal, ze interni GPS asi neni to prave orechove mozna prave kvuli mene citlivejsimu chipu. Mam Nokia LD-3W, ktery taky neni z tech nejlepsich (mel jsem moznost porovnavat s Nokia LD-4W), ale je fakt, ze jsem s nim ted najel 1200 km na Slovensko s NDrive navigaci a mohu rici, ze jsem byl spokojenej jak s rychlosti nabehu signalu, tak i se samotnou navigaci (profi navigace Mio se starymi mapami byla tragedie jak na dalnici na Slovensku tak i v Praze). I tady se objevovaly vypadky signalu na jednu max. dve vterinky (nevim cim to, bylo to i na dalnici), ale nijak zasadni vliv to na navigaci nemelo !

3) leta letouci osvedcena klavesova zkratka na zamykani telefonu se ted najednou meni, nevim co k tomu vyvojare od nokie vedlo, je to mozna prkotina, na kterou se da casem zvyknout.

U E51 pouzivam dost casto kontakty a hlavne kalendar, kam si ukladam veskere schuzky a ukoly ...
Zajima me az tu nekdo napise neco o vydrzi tolik opevovane baterie, pokud se teda bude pouzivat casteji wifi, gps atd ...
E51 nevypinam, nabijim kazdy vecer ze zvyku .... pokud s telefonem moc nepracuji, vydrzi max. 2 dny .. pravda je ze denne jezdim vlakem 76 km do prace tam a zpet takze na tech 150 km se telefon casto pripojuje k nasledujicim BTS, coz ma taky vliv na spotrebu baterie.
Naposledy upravil Sentry dne 5. 8. 2009 09:14, celkově upraveno 5
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smith22 5. 8. 2009 09:54

Ač E52 ještě nevlatním mýslím že to není zdaleka tak horký jak se to tady vaří....někdo napíše že tam trošičku nesedí kryt a hned se strhne lavina odpovedí typu: já to říkal,,,,tak po takových ohlasech co sem tu slyšel si to ještě rozmyslím atd. atd. atd. aniž by ho ti dotyční vůbec měli v ruce a osobně si ho vyzkoušeli a udělali si svůj vlastní názor.....ale to je dobře, tak ho nekupujte, aspoň se na nás co máme zájem dostane dřív.

Tím chci taky mimo jiné říct že jsou kritici a KRITICI........jednomu vadí malinká mezírka a druhý si jí ani nevšimne a nenapadne ho hledat takový chybky........každej je jinej a měl by si udělat svůj vlastní názor.

Viz. třeba Dejv...myslím že to hodně lidí nepochopilo......on to tu i psal že je docela velkej kritik a hledá nedokonalosti ale to je naprosto v pořádku.......co si pamatuji tak stejně kritickej byl i tak rok a půl nazpět když se tu řešila E51 ale ani to mě neodradilo si ji koupit a mužu říct jeden z nejlepších telefonů co sem kdy měl a mám ji do teďka.

Všechno má nějaký mouchy a pokud někdo argumentuje E řadou že ta kvalita neodpovídá tak si kupte Nkovou a pak teprve budete brblat......momentálně je E řada taková jaká je a i tak myslím že bude pořád lepší než ostatní ,,krámy,,

Hledáte malichernosti a potom když sem někdo přijde a přečte tady to a tamto vzbuzuje to v něm dojem že E52 je vlastně ,,rozvrzanej,, krám od kterýho dát ruce radši pryč

Ano hledejme chybyčky ale bylo by také dobré více zdůraznit že ve finále je to velice slušný telefon s perfektní výbavou
smith22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wlashack 5. 8. 2009 10:12

smith22: Naprosto souhlasím. Předevčírem, kdy se první kousky dostaly mezi zdejší diskutující jsem se doslova zděsil. Volný kryt, slabé plastové zpracování, nefunkční tlačítko fotoaprátu, restarty, slabá citlivost GPS ....

Říkal jsem si, no to se mi to vyplatilo. Čekám X týdnů jako trotl, vypláznu 8.000 Kč a takové zklamání? Ale včera se mi dostala do ruky a všechny obavy se okamitě vyvrátily. Ani jeden ze zdejších popisovaných problémů se neobjevil, zpracování příkladné a ačkoli to není ocel, ale jen kompozit, je velmi, velmi pevná a subtilní. Podívejte se na vrchol Nseries, to by teprve za ty peníze člověk brečel...

Ohledně cistlivosti GPS: Přesnost lokalizace mi osciluje mezi 18 - 50 m. Pravda, je to dost, ale je třeba si uvědomit, že se jedná o interní čip, který nikdy nedosáhne přesnosti externích řešení. HTC Touch Pro na tom by\a velmi velmi podobně.

Mimo to osobně nejsem zastáncem řešení all-in one. Kdo chce spolehlivou, přesnou navigaci, rozhodně nebude spoléhat na mobil. GPS v mobilech (a to i smartech) považuiji jen jako dopňěk na základní GPS tedy "Gde Proboha Su" a nikoli, že vyhodím navigaci z auta.

Nokia E52 je za ty peníze vlastně maximum co si můžete přát. Navíc je velmi reprezentativní, rychlá a příijemě se ovládá, navíc nepochybuji o solidní výdrži. Nenechte se odradit, na špatný kus můžete narazit u čehokoli. Osobně čekání nelituji, dostal jsem co jsem očekával.
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 5. 8. 2009 11:22

michalpavlik píše:
swenak píše:to michalpavlik:

rychlost ani tak neni problem, ale jak se Ti zobrazuji celodenni udalosti zadane v Outlooku? Jak zadava na E52 zaznam typu udalost?

Datum + 0.00 - 23.59
Co mas na mysli pod pojmom udalost ?


udalost je zanam v kalendari, ktery nema navaznost ne dalsi osoby...neni to ale ani poznamka (ta v S60 nema moznost casu, zarazeni), ci svatek (taky neni cas), nebo jak to oznacuji...kdyz si v outlooku a je jedno v jake verzi, nebo i na MW zarizeni das novy zaznam, tak je to prave ono, jednoducha udalost...ja to pouzivam na zaznam toho, kdy co mam udelat, co mam udelat, jak dlouho to budu delat, kategorii si oznacim, ze je to treba k fakturaci, to se mi zabrvi cervene a na prvni pohled vidim, co s tim...kdyz pak zpracuju, zmenim z fakturovat na fakurovano a je to zelene...

prvni obrazek je bezna udalost, druhe schuzka, kazde je jiny zaznam...zaroven tam videt kategorie, toto taky zda se nejde...na druhem obrazku je videt dalsi nastaveni a to, jestli udalost budu v kancelari, mimo, jestli je to volno, nebo jestli jsem to nezavazne potvrdil...toto taky zda se nejde...

Obrázek

Obrázek
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod PATRIK.L 5. 8. 2009 14:15

Dnes ráno jsem vznesl pár dotazu a postřehu,ale jak koukám jedná se tu pořád jen o vzhledu,komu co vrže,či nevrže.
CHtěl bych říct také svůj názor a doufám že se dočkám nějaké rady.
Problém výpadků aplikací je v nové verzi symbianu a FP2 proto nefungují fring (nejde volat),shazam (nevyhledá písničky),sygic (spadne do erroru,pravidelně na jižný spojce),nelze synchronizovat s MSEXCHANGE od KERIA bohužel telefon E75 není zatím podporován ze strany KMS (došlo k určitým změnám ze strany Nokie, z tohoto důvodu je chování odlišné), .Je to samí systém jako má E52 a měl i můj předešlý SAMSUNG INOVO 8510i.Ohledně sygicu se mi dnes stal úplně ten samí problém kvůli kterému jsem prodal samsunga.jedu Liberec-Praha (jižní spojka), celou cestu ok ale jakmile vjedu na již.spoj.začne mi sygic padat do erroru.ta samá verze na všech telefonech E66,N95 8gb,OMNIA,HTC S740, naporsto bez problémů.Jen u nových nokií se to opakuje.Myslím si že pokud výrobci aplikací podpoří nový firmware a FP2 bude vše šlapat skvěle.Konstrukčně dobrý telefon.Jen to KERIO mě štvě.Ale co bych chtěl od founa za 8 tis :-)

OPRAVA:Otázka zní jak jste na tom vi u těchto app :-D :-D :-D
Naposledy upravil PATRIK.L dne 5. 8. 2009 14:56, celkově upraveno 2
PATRIK.L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 8. 2009 19:13

smith22 píše:Viz. třeba Dejv...myslím že to hodně lidí nepochopilo......on to tu i psal že je docela velkej kritik a hledá nedokonalosti ale to je naprosto v pořádku.......co si pamatuji tak stejně kritickej byl i tak rok a půl nazpět když se tu řešila E51 ale ani to mě neodradilo si ji koupit a mužu říct jeden z nejlepších telefonů co sem kdy měl a mám ji do teďka.[/b]

Tak nějak sem to myslel, jak to asi pochopilo málo lidí, ty jsi světlá vyjímka.
Dnešní postřehy.
1. Pokud uchopím telefon v dolní části a rukou ho stisknu, tak klesne signál, vliv to tedy má. Nějak si ale nedovedu představit, že bych takto telefon používal. Nicméně vlastnost to je, pro někoho podstatná.
2. GPS čip v telefonu nenahradí v žádném případě autonavigaci - jednak malej displej, jednak bez dotykového ovládání se dříve či později vysekáte a čip má menší citlivost (větší odchylky v poloze, apod.
3. Mám dnes polovinu baterie. Používání. Cca 2hodiny rádio, prakticky celý den nahozené EDGE, cca jednou za půl hodiny sem surfoval. Cca 30min hovoru, občasné zkoumání telefonu. Velice předběžný verdikt - oproti E51 si polepšíte, nikoliv však trojnásobně, nebo ještě více. Vliv taky na to mělo, že telefon "ujel" 460km.
4. Zpracování telefonu už ve mě nevzbuzuje dojem plastu z tržnice, zpracování je výborné.
5. Pravděpodobně mám vidiny, odpoledne sem viděl úplně v rohu dole vadný (červený) pixel, nyní tam není.... :-D
6. Stále si nemohu zvyknout na zamykání, občas zuřim.
7. Občas marně hledám "tužtičku" (fuj to je slovo) a dnes sem psal sem na fórum příspěvek a po asi 15 větách sem si to smazal, opět několik nadávek do Finska.
8. Buď mají přetížené servery v Norsku a nebo Vodafone má problémy, občas mi odmítala načíst stránku s hláškou "připojuji".
asi vše.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků