Nejde pripojit na internet cez PC SUITE

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod imp3rator 5. 10. 2009 14:14

Vlastnik Nokiu 5800 xpress a nechce mi na mojom netbooku s win xp home sp3 pomocou najnovsej nokia pc suite pripojit na internet cez bluetooth...na mojom notebooku hp windows 7 sk business ide toto pripojenie v pohode (aj ked sa mi zda ze cca po 10 minutach pada a tiez neviem preco)

na xp home mi vypisuje chybu ze modem je obsadeny inou aplikaciou alebo je zle nainstalovany teda ze ma zle nastavenia co sa tyka pripojenia...v mobile su urcite dobre su to tie povodne od orangu...

skusal som preinstalovat pcsuite a nic...
neviete v com moze byt problem ? a neviete preco aj ked sa mi pripoji tak mi toto pripojenie pada po cca 10 minutach ? (potom sa uz neda pripojit a vypisuje mi to to iste ako na netbooku s xp home)

PS : pomocou datoveho kabla mi to momentalne ide..
PS 2 : preinstaloval som pc suite a ak sa chcem pripojit pomocou bletooth pise mi ze nemam naistalovany cable connection driver...pritom pomocou kabla sa pripojim bezproblemov
Naposledy upravil imp3rator dne 5. 10. 2009 14:53, celkově upraveno 3
Jediný kto mi môže prekaziť moje sny, som ja sám.
imp3rator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal.kolesa 5. 10. 2009 14:35

Možná máte v systému nějaký "bordel" který to blokuje. Zkuste PC suite odinstalovat,smazzat všechny adresáře které PC Suite vlastní, vyčistit registry. A znova nainstalovat.

taky by nebylo špatné aktulizovat ovládae pro BT možná je tam nějaký softwarový konflikt.
Michal Kolesa
michal.kolesa@seznam.cz
michal.kolesa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Floger 5. 10. 2009 19:53

S řešením problému bohužel nepomohu, ale zkusím svou trochou do mlýna... mám totiž podobný problém s odpojováním od internetového připojení

Konfigurace připojení k internet:
Notebook: ASUS A7K
Systém: Windows Vista Home Premium SP2 (všechny dostupné aktualizace nainstalovány)
Modem: Nokia N97
Poskytovatel: Telefonica O2
Sítě: 3G (UMTS/HSDPA)
Připojení telefonu Nokia N97 k notebooku: USB

Problém:
Vytvoření připojení na internet pomocí Nokia PC Suite (poslední verze) přes USB. Spojení navázáno OK, ale vždy po cca 2 – 10 min dochází k odpojení od internetu.

Zajímavé je, že při spojení mobilního telefonu k notebooku přes Bluetooth (také pomocí Nokia PC Suite), vše pracuje v naprostém pořádku.

Vyzkoušeno více telefonů (Nokia N97, N95) za stejných podmínek – vždy stejný výsledek.

Poznámka:
Dále ověřováno na jiném typu notebooku (Dell s Windows XP SP3 - vždy stejné podmínky připojení) a tam vše funguje OK.

Problém řeším již asi druhý měsíc, několikrát jsem zkoušel přeinstalovat veškerý Nokia software, dvakrát jsem dokonce přeinstaloval i kompletní Visty se vším všudy, problém stále přetrvává.

Nenajdou v tom odborníci nějakou souvislost, která by přispěla k řešení?
Floger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 10. 2009 20:03

Ahoj,
Pokusím se. Problém bude možná v tom, že přeinstalováváte pouze Nokia PC Suite, ale v počítači je přitom hromada věcí od Nokie. Je třeba odstranit všechno co se týče modemu, ovladačů od Nokie ke kabelu, bluetooth a podobně. Také sem s tím kdysi laboroval, problém byl právě v instalaci různých verzí Nokia PC Suite. Prostě sem zkoušel pokus - omyl. Na odstranění programů doporučuju program Revo Uninstaller (freeware).
dejv

Obrázek
Jak je vidět není to jen Nokia PC Suite...
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Floger 5. 10. 2009 20:22

Děkuji za pokus, ale jak píši ve svém příspěvku, opravdu jsem odinstaloval a odstranil veškerý software, ovladače, soubory, prostě vše, co s Nokia souvisí (přesně jak ukazuješ ve svém screenu) - dokonce, jak píši, jsem přeinstaloval kompletně notebook (nová instalace Vist na zformátovaný HD) a následná nová instalace Nokia PC Suite a potřebných ovladačů. Po dvou měsících různých přeinstalací si dovolím tvrdit, že u mne to bohužel problém neřeší.
Floger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flllip 6. 11. 2009 13:08

Já mám uplně stejnej problém, a už jsem z toho neštastnej

internet od O2
mob. 5800xm
system: win7 home premium, před tím win7 ultimate (dělalo to to samý)
PC suite - nejnovější...
Flllip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 6. 11. 2009 19:31

Skus pouzit USB, nie BT. Prvy raz sa pripoj ako admin na pocitaci. Vyskusaj sa pripojit na inom PC. Mas nastavene spravne miesto pristupu v paketovych datach?
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod imp3rator 6. 11. 2009 21:12

no mne to ide cez usb uzasne...ani ma neodpaja...ale cez bluetooth katastrofa a ani ma nepripoji a ak pripoji tak odpaja...fakt neviem co s tym...predsa len je lepsie mat mobil bez kabla niekde polozeny - a tiez byt spokojny ze vsetko funguje tak ako by malo
imp3rator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 6. 11. 2009 21:25

cez klasicke PC suite 6.81 a win xp to ide aj cez BT bez chyby. Cez aktualizovane n-series PC-suite mi to cez BT nespoji. Asi ovladace. Nechce sa mi s tym babrat. Mozno to ma cez BT vacsiu spotrebu. A bojim sa bluejackingu. Ked som na nete baterka 10 hodin nevydrzi. Ked mam zapojenu uz nabijacku, tak dalsi kabel(USB) mi vadit nebude.
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Flllip 7. 11. 2009 13:48

\\No mě to právě zlobí přez usb :(
Flllip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 11. 2009 19:00

Pokud to zlobí přes USB, bude to hw problém počítače či telefonu.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaroh 7. 11. 2009 23:26

Aký tam máš BT driver? Ak od Toshiby, tak bude s veľkou pravdepodobnosťou problém tam. Ja som mal problém s PCSuite a Nokiou 5800 - cez USB išlo prepojenie výborne, cez BT nie. Po dlhých špekuláciách pomohlo až odinštalovanie Toshiba driverov pre BT, download najaktuálnejšeho drivera http://aps2.toshiba-tro.de/bluetooth/?page=download (ten úplne prvý) a jeho inštalácia. Dlho trvalo, kým som sa na to odhodlal, ale potom to bola záležitosť pár desiatok minút a odvtedy, až na malé občasné problémy, ktoré moc neriešim, to šlape dobre.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod imp3rator 7. 11. 2009 23:47

idem skusit naistalovat ja mam totiz netbook od toshiby...tak to bude mozno tym...
imp3rator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flllip 7. 11. 2009 23:54

S tim USB by mi někdo neporadil? V telefonu mam nejnovější FW., win7 plně aktualizovaný, PC suite taky nejnovější. Ovladače od USB kabelu od Nokie.

Ten samej problém už jsem mě na starším ThinkPadu, ted mam Lenovo, kamarád má ten samej problém, notas Siemens, ...taky mu neběží...
Flllip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 8. 11. 2009 09:30

Ak to nejde ani na winxp alebo trochu starsom pc suite a mas original kabel(mne to s kablom od fotaku nejde, ide len prenos dat) tak pozret to miesto pristupu v telefone ak to este nikdy neslo. Co to presne pise ak mas tel k pc suite pripojeny a v aplikacii one touch acces das pripojit? Pri instalacii (s admin pravami) si sledoval aj ze to napisalo ze naslo ovladac pre modem. Uz som videl n73 co nesla pripojit. Potom niekedy dal trojhmat(ale nie kvoli tomu) a potom to zrazu slo. Skus este iny usb port.
T♥-Telekom
Kniter
VIP uživatel

Další stránka