Nokia X2 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Marcelino 13. 8. 2010 17:20

Kycltov píše:Louis.scorn: Rozhodně za ty peníze je výbava výborná, už jen ty stereo reproduktory ti nenabídne žádný jiný telefon do této ceny.....
no už jen ty trapne stereo "reproduktory" by som s radostou vymenil za AF u fotaku. :roll:
Este stastie ze sme stihli nakupit 6303-ky 8-) skôr ako ich Nokia zmršila na 6303i...
podľa mojich praktických skúseností 3Mpx + AF je neporovnatelne užitočnejšia kombinácia než nezmyselná 5Mpx bez AF :hm
Marcelino
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 14. 8. 2010 09:34

Marcelino:
Spousta lidí si řekne čím víc megapixelů tím líp.

Málo kdo z běžných uživatelů ví že AF je docela důležitý.
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 8. 2010 15:33

S ohledem na kvalitu té čočky a té komprimaci tu nějaký autofocus vemou čerti... ;-)

Odeslat příspěvekod Luban.Grazl 14. 8. 2010 19:51

Majkl vP. píše:Po vlastní zkušenosti se CyberShotem K550 nemůžu v žádném případě téhož názoru. :-)

Jestli myslíš SE K550i, tak ten AF má :)
<1366x768> Let's scroll to death
Luban.Grazl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 17. 8. 2010 10:04

Tak kdo by toužil, může si poslechnout vyzváněcí tóny z Nokie X2. Nějak se nekamarádila s mou zvukovou kartou, takže jsou bohužel u skladeb podivně usekané začátky, a nedají se proto dobře použít na vlastní vyzvánění. :-(

moderatori/mobilmania/majkl/misc/x2.wma

Odeslat příspěvekod misticjoe 21. 8. 2010 19:33

Zdravím pánové. Asi před pěti dny jsem si tento telefon pořídil a mám pár dotazů:
a) Jak do telefonu dostanu vlastní ringtones? Ať ho připojím pod jakoukoliv volbou k počítači, nedostanu se ani za boha do složek, kde jsou ringtones nahrané a z jiné složky se mi vlastní hudbu nedá telefonu vnutit (ale asi to půjde, jen to možná dělám blbě :-) )
b) Jak z telefonu vyhodím xichtovou knížku (já vim, lidi ji hrozně milují, ale já to fakt nepotřebuju) a nahraju tam vlastní další aplikace a hry? Opět tyto systémové složky nejsem schopen zpřístupnit.
c) Povedlo se někomu updatovat firmaware? Mě to vždy vytuhne ve chvíli, kdy se telefon přepne do Test Mode a spojení s ním spadne (jedno jestli pod XP nebo W7).

ad) problém a) - znáte to, nevíte si rady, tak někam napíšete a najdete řešení - já jen tak napůl, mluvil jsem teď s kamarádem, co si ho pořidil taky a on má při výběru tónů v možnostech odkud vybírat paměťovou kartu a z tam samo hudbu. Problém je, že já tu paměťovku v menu právě nevidím. Jestlipak se to během těch neúspěšných pokusů o update firmawaru nějak nenakoplo... he...
misticjoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 21. 8. 2010 20:07

a) Tak nejjednodušší je připojit telefon k počítači jako velkokapacitní zařízení, pak by se měl objevit obsah paměťové karty v počítači jako další disk. Jinak lze vyzvánění samozřejmě přijmout třeba i přes Bluetooth, to se pak ukládají do složky Přijaté soubory.

A nastavení probíhá jednoduše: Menu > Nastavení > Tóny > Vyzváněcí tón > Otevřít galerii > a zde si vybrat adresář, ve kterém jsou tóny uložené. Paměťová karta je v tom seznamu hned jako první.

A pokud tu pameťovou kartu telefon opravdu nevidí, možná bude potřeba ji zformátovat. Ale v mnou testovaném kousku je bez problémů; telefon do ní ukládá, od výrobce jsou tam předehrané tři písně... dokonce na ni uložili i instalačku Ovi Suite. :-)

b) Aplikace Facebook se smazat nedá. Telefon ji, stejně jako většinu předehraných aplikací, považuje za systémovou a odstranění nepovolí.

Odeslat příspěvekod misticjoe 21. 8. 2010 20:59

No ono to není tak, že by jí neviděl - přes přehrávač médií (či jak se to zove) se na ní dostanu. Hudbu tam nahraju, ale přesně jak píšeš, není vidět pod tou galerií. Asi budu muset nějak vymyslet, jak tam ten nový SW nahrát až do konce.
b) Ano, telefon to smazat nedovolí, ale předpokládal jsem, že se musí dát nějak dostat na interní paměť telefonu a smazat to ručně. Jak si mám nahrát své Java aplikace, když se nedostanu na interní paměť telefonu tak, aby byly hned vidět ve hrách nebo aplikacích... Pokud je to uložené v jednom packu FW telefonu (což se mi nezdá, bo by to muselo při každé stažené aplikaci z toho úchylného OVI provést rebuild), není nějaký editační tool? Hledal jsem přes pana googla, ale buď blbě a nebo nic není :-(
misticjoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 21. 8. 2010 21:30

Veškerý přenos souborů i aplikací řeším buď přes Bluetooth, a nebo přes Mass Storage s paměťovkou; dva nejsnažší a léty prověřené způsoby. :-)

Odeslat příspěvekod Ally 21. 8. 2010 21:43

A jak je na tom displej s viditelností na slunci?
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 21. 8. 2010 22:18

Stejně špatně jako všechny tyhle finské low-endy.

Odeslat příspěvekod jannk 15. 9. 2010 19:53

umi tenhle model zobrazit zmeskane udalosti? chapu, ze asi zadnou extra ledku nema, ale stacilo by mi to videt na displeji - ten mi vzdycky zhasne a neni na nem videt nic dokud nezmacknu nejakou klavesu ...

stacilo by mi aby treba na displeji neco svitilo (displej nemusi byt uplne rozsviceny)

dik
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod cheval 26. 10. 2011 07:58

Ahoj, při změně motivů,se mi nezmění všechny ikonky. Ikonky: hudba, fotografie,hry, email a obchod, zůstanou nezměněny.
Je to celkem rušivý a nevzhledný a sám nevím jak to vyřešit. Za případnou reakci díky!
cheval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 26. 10. 2011 13:18

Musí se jednat o přímo určený motiv pro X2, protože může používat i motivy pro jiné mobily S40. Každopádně ne všechny se můžou přebarvit.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod cheval 30. 10. 2011 04:41

Tak bohužel ani motivy s ovi storu nefungujou dobře. 2-3 ikonky zůstanou vždy nezměněné...
Nemáš odkaz na stránku s funkčními motivy podle telefonů? Pár jsem jich samozřejmě našel, ale pořád to nešlape jak má.
Dík
cheval
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka