Nokia E7 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Lukfi 13. 9. 2011 18:04

Tys taky měnil? Co bylo za problém?

Pokus-omyl to fakt je. V obchodě jsem si nechal rozbalovat několik kusů - první měl buď škrábanec, nebo nějaký chlup pod fólií (to by se bohužel nedalo definitivně zjistit, aniž by se fólie sundala, a to už bych si telefon musel nechat), druhý měl taky vadný pixel na displeji, třetí byl ten chrastící (protože jsem kontroloval displej, tohohle jsem si vůbec nevšimnul) a vůbec mi celá konstrukce připadá taková horší (displej při vysunuté klávesnicí má trochu vůli, zadní kryt nelícuje - ale nemůžu vyloučit, že to tak bylo i na původním kusu a jenom jsem si toho nevšiml).

Jinak ta páčka je docela dost volná, chrastí, i když telefon jenom otáčím v ruce, nebo kdykoliv o ni prstem zavadím. "Třepat jak vzteklej" netřeba. Jde displej zamknout nějak jinak, než použitím té páčky? Že bych to zalepil :)

// a chrastí to, i když v landscape poloze klepu prstem do displeje
Naposledy upravil Lukfi dne 13. 9. 2011 18:18, celkově upraveno 2
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 13. 9. 2011 18:08

E7 netřepat-promíchat :twisted: 8-D o<:)
AntecNineHundredTwo,Asus H87-PRO,Intel Core i5-4570,Noctua NH-U12S,W7-64bit,SSD Intel 520 60GB,AsusGTX260OC+AcceleroExtreme,2x8GB DDR3 1600,Enermax720W;NOKIA L735 ;Audio-Technica ATH-ES7.
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 13. 9. 2011 18:47

Lukfi: Menil, to se tady doctes. Chrasteni tlacitek jsem prekousnul, ale ze mi to kazdej treti hovor samovolne ukoncilo, to uz jsem nevydejchal. Docela anabaze. Projdi si starsi prispevky. Ted uz mam E7, ktera nema jedinou vadu (samoze krom SW nedodelanosti, v tom spoleham na starou Bellu :-) ). A nemenil bych, uz :-)

Kazdopadne, kdyz si tak vzpominam, mas pravdu. Ta prvni, chrastici, mela taky trosku vuli mezi displejem a klavesnici, v zavrenem stavu. Zejmena v levem spodnim rohu. Jsou to hajdalaci, ti Finove...

-- 13. 9. 2011 18:51 --

Na to zamykani displeje bez HW cudliku, tusim, nejaka aplikace existuje. Ale s tim zalepovanim bych to neprehanel. Abys pak nelitoval. Kdyz uz, tak tam treba vrazit nejakej kousek gumy, nebo tak neco.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 13. 9. 2011 19:51

Jak to tak pozoruju,tak já měl štěstí na kus... o<:) U founu za skoro 8tis. bych takovýhle lajdáctví teda neočekával :roll: :hm
AntecNineHundredTwo,Asus H87-PRO,Intel Core i5-4570,Noctua NH-U12S,W7-64bit,SSD Intel 520 60GB,AsusGTX260OC+AcceleroExtreme,2x8GB DDR3 1600,Enermax720W;NOKIA L735 ;Audio-Technica ATH-ES7.
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 13. 9. 2011 20:22

Skoro osm? To máš šedivku, ne? Mně stála první skoro čtrnáct, a druhá byla fakturovaná za necelejch jedenáct (i když to jsem díky reklamaci neplatil)

-- 13. 9. 2011 20:23 --

Ale máš recht, lajdáctví těchto rozměrů jsme asi nečekali nikdo.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 13. 9. 2011 20:26

Tak jsem očividně holt smolař :'( Fakt že tohle bych čekal u nějakýho čínskýho křápu, ne u Nokie made in Finland. E7 je můj první, a zároveň asi i poslední přístroj od téhle firmy :/
Btw mám taky šedivku, tedy taky "skoro osm". Dát čtrnáct tisíc za telefon, který je nejen technologicky o generaci za konkurencí, ale navíc by chrastil a měl vůli ve vysouvacím mechanismu, to už bych asi neměl nervy to reklamovat, vrátil to, utíkal bych a neohlížel bych se.

Teď zase řeším problém s Ovi Store. Po update na Annu se to začalo chovat divně, buď se to zasekne na "loading" při výběru nějaké aplikace, nebo v té fázi, kdy to stahuje a instaluje, se namísto okýnka s progressem ukazuje jenom symbol načítání - aplikace se pak nainstaluje, ale trvá to dobu, během které nevím, co to vlastně dělá. U původního kusu jsem na tohle nenarazil, tam to fungovalo perfektně.

// a to že si nemůžu aplikaci stáhnout do PC a pak nahrát přes kabel, to je napřesdržku...
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 13. 9. 2011 20:44

Pišta_Hufnágl píše:Skoro osm? To máš šedivku, ne? Mně stála první skoro čtrnáct, a druhá byla fakturovaná za necelejch jedenáct (i když to jsem díky reklamaci neplatil)

-- 13. 9. 2011 20:23 --

Ale máš recht, lajdáctví těchto rozměrů jsme asi nečekali nikdo.

Ne,neni to šedivka.Koukni se na http://obchody.heureka.cz/akcenaelektro-cz/recenze/ o<:)

-- 13. 9. 2011 20:46 --

"Lukfi" - ANNA za to nemůže,mě ovi store běhá dobře(akorát nešla zakoupit jedna aplikace,ale to je jejich chyba).
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 13. 9. 2011 22:08

Mám telefon z toho samého obchodu, je to tak napůl šedivka, telefony jsou slovenské.

Neříkám, že Anna za to může, ale rád bych věděl, jestli se to dá nějak opravit (vyjma resetu do továrního nastavení a aktualizování znovu), nebo jestli se to časem (update ovi store aplikace) spraví samo.
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 13. 9. 2011 23:06

To by mě zajímalo,podle čeho víš že je slovenskej?Podle čísla RM....?Nebo nemáš český znaky?To nemyslim nijak ironicky,jenom se ptám...
A resetovat netřeba,respektive neni nic jednoduššího,než zazálohovat,přehrát firmware.A až pak,pokud to nepomůže hard reset. :-|
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod fulminatrix 13. 9. 2011 23:57

No polosedivka, ani by som nepovedal. Jediny rozdiel je v znakoch na klavesnici a samozrejme cisle, ale to podstatne nie je. Inak je to stale jazykova verzia EURO3, cize ma nahrany SK,CZ,PL a HU jazyk a plati plna zaruka v autorizovanom servise. Problem nie je kupit Nokiu ani z Nemecka, zarucny list bude stale platit za predpokladu, ze nebude prepaleny FW a jazykova sada.
Akurat by ma zaujimalo odkial tie telefony pochadzaju. Pretoze tam maju uvedenu cenu v prepocte 310EUR s DPH a za taku cenu sa SK verzia (a predpokladam ze ani Ceska) neda kupit ani u dovozcu.
fulminatrix
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 14. 9. 2011 00:51

Znaky na klávesnici jsou české...při výběru jazyka při prvním spuštění tam naskočila automaticky čeština,ale těch jazyků tam bylo víc.
Třeba si je ta firma dováží sama...já nevím,ale zdají se být solidní.

-- 14. 9. 2011 01:11 --

fulminatrix píše:Problem nie je kupit Nokiu ani z Nemecka, zarucny list bude stale platit za predpokladu, ze nebude prepaleny FW a jazykova sada.

FW je možno přehrát bez ztráty záruky(to platí všeobecně).Při přehrání "product code" se ale o záruku příde(pokud se nevrátí zpátky).
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod fulminatrix 14. 9. 2011 07:26

Jasne, product code sa musi menit aby tam novy jazyk a nova verzia FW zostala natravalo. Zabudol som to dopisat.
Chcel som tym len povedat ze kupit lacnejsi telefon zo zahranicia (v ramci EU) nemusi byt problem a netreba to hned odsudzovat, len v takom pripade je dobre pytat originalny zarucny list a nenehat predajcu aby sa v tom telefone vrtal.
fulminatrix
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 14. 9. 2011 07:55

Na kolikpak přijde v aut. servisu výměna klávesnice z eng na cz?
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 14. 9. 2011 09:01

amrtin píše:To by mě zajímalo,podle čeho víš že je slovenskej?Podle čísla RM....?Nebo nemáš český znaky?To nemyslim nijak ironicky,jenom se ptám...
A resetovat netřeba,respektive neni nic jednoduššího,než zazálohovat,přehrát firmware.A až pak,pokud to nepomůže hard reset. :-|

Má slovenské potisky klávesnice. QWERTZ jako česká, ale chybí tam ě, ř (lze napsat jednoduše s háčkem) a ů (lze napsat trochu složitěji) a naopak je tam navíc mäkké ľ a ť. Product code jsem neměnil, na telefonu se nastaví čeština a klávesy píšou ty znaky, co na nich jsou natištěné.
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 14. 9. 2011 09:41

Tak to je pravda,ty znaky jsou přesně tak,ani jsem si to neuvědomil... :roll:
amrtin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka