Nokia E7 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Lukfi 14. 9. 2011 12:22

Vrátil jsem telefon do továrního nastavení a Ovi store pořád nefunguje (zasekne se na loading buď při výběru aplikace, nebo při pokusu nainstalovat - tam jak je okýnko "Můj obsah", tak tam to něco načítá a nic to nedělá). Argh. Co teď?

// ha, tak teprve teď mi to nabídlo aktualizaci ovi store a už to funguje, jak má... je to s tím software bída.

Mimochodem, O2 mi odečetli kredit za sedm esemesek, které jsem neposílal. Prý to bylo v různých časech, v různých dnech, na různá čísla, prostě že to vypadá legitimně a ne jako nějaká chyba telefonu. Wtf? Je možný, že jsem si do fónu natáhnul nějakýho červa? (instaluju tam aplikace stažené i odjinud než ofiko z Ovi Store)
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 14. 9. 2011 14:18

Ovi...-no sláva!Ten soft holt neni ještě dokonalej(a nikdy asi nebude).
Červa?No,teoreticky to možný je,zkontroluj nainstalované aplikace a spuštěné přes správce.Když objevíš něco podezřelého,smaž to a písni jak to dopadlo.I když je možný,že ti od O2 jsou zloději(nebyl bys první kdo na to dojel)... :-l
AntecNineHundredTwo,Asus H87-PRO,Intel Core i5-4570,Noctua NH-U12S,W7-64bit,SSD Intel 520 60GB,AsusGTX260OC+AcceleroExtreme,2x8GB DDR3 1600,Enermax720W;NOKIA L735 ;Audio-Technica ATH-ES7.
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 14. 9. 2011 15:44

Jo, to bych nebyl první. Babičce takhle O2 odečítalo peníze za nějaké hry, nebo co to tam psalo... přitom telefon nějakej úplně nejlacinější model jenom na volání.
Žádné aplikace v pozadí nemám. Zatím si eviduju, kdy jsem "online" na síti O2, po zbytek času jsem v offline mode. Pokud mi za ty SMS odečtou znova, alespoň z nich můžu vymámit, jestli nebyly poslané v době, kdy jsem byl offline.
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 9. 2011 16:19

Lukfi píše:Tak jsem očividně holt smolař :'( Fakt že tohle bych čekal u nějakýho čínskýho křápu, ne u Nokie made in Finland. E7 je můj první, a zároveň asi i poslední přístroj od téhle firmy :/

Tohle se mi líbí, jak málo stačí, aby byl člověk s nějakou značkou hned hotov... :-))

Odeslat příspěvekod amrtin 14. 9. 2011 17:32

No,já se mu na jednu stranu nedivim-kdyby se jednalo o nějaký low-end,ale tohle by měl být špičkový foun ve špičkové kvalitě :-!
AntecNineHundredTwo,Asus H87-PRO,Intel Core i5-4570,Noctua NH-U12S,W7-64bit,SSD Intel 520 60GB,AsusGTX260OC+AcceleroExtreme,2x8GB DDR3 1600,Enermax720W;NOKIA L735 ;Audio-Technica ATH-ES7.
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 14. 9. 2011 18:22

Majkle, jako jo, chápu jak to myslíš, člověk by neměl soudit zbrkle... Na druhou stranu, když si budeš delší dobu vybírat luxusní restauraci, nakonec se rozhodneš a dopadne to tak, že ti za patnáct tisíc donesou místo vymazlený kávy turka ze standart směsi, ty si možná řekneš "OK, zvrzal to číšník, dám jim ještě šanci". Jenže ty jsi zenový mistr. My ostatní jsme zmítáni přízemními emocemi :)

No nic. OT, klidně to smázni.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 14. 9. 2011 21:41

Majkl píše:Tohle se mi líbí, jak málo stačí, aby byl člověk s nějakou značkou hned hotov... :-))

Ono to asi vyznělo jinak, než to bylo myšleno (trochu méně vážně). Když jsem to psal, krátce jsem se zamyslel, jestli je možnost, že si za dva roky zase koupím Nokii. Dobral jsem se toho, že nejspíš ne – nejen kvůli chrastící páčce, ale objektivně kvůli tomu, že už koupě telefonu se Symbianem bylo naskočení na děravou loď a že za dva roky bude Nokia bezvýznamným výrobcem hrající si na svém "niche market" s Windows Phone a rozumnější volba bude Android.

Zkrátka když jsem zvážil, kolik mě E7 stála peněz a co to umí/neumí, nebyl jsem zdaleka tak nadšen jako z SE Naite. Ale vím, že to není úplně fér, když na Naite jsem přecházel po čtyřech letech s beznadějně zastaralým SE T105 (ale proti tomu nemám křivého slova, nemít ošoupaný lak a mrtvou baterku, pro volání a esemeskování strčí kdejaký dnešní telefon za tisícovku do kapsy).
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 9. 2011 21:48

To píšeš jako věštec, jak to bude s tou Nokií za dva roky. Raději si počkej. WP7 má hodně co říct už teď.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 9. 2011 08:32

Přesně tak - tohle přece nemůžeš vědět. Možná byl Symbian děravou lodí, ale podívej se jenom, jak rychle Nokia v poslední době ty díry všemožně ucpává. Dva roky jsou dlouhá doba.

Odeslat příspěvekod boss__007 15. 9. 2011 19:22

Je pravda, že E7 má v sobě napevno danou baterii a nejde vyměnit?
boss__007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 15. 9. 2011 19:43

Vymenit jde. Ale kdyz nechces prijit o zaruku, tak jenom v servisu.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod amrtin 15. 9. 2011 19:44

Ano,jedině v servisu,já bych se o to doma nepokoušel.Ale pokud nastane situace,že mobil zamrzne,dlouhým stiskem zap.tl.se 100% vypne.
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod alfan 16. 9. 2011 09:37

Dobrý den všem,

chtěl bych požádat o radu.
Někde jsem četl o aplikaci pro E7, která při poklepání (2x) na displej telfon uzamkne a pak při opětovném pokledpání na displej (2x) ho opět odemkne...
Nemohu to teď najít a přitom jsem viděl i video.

Ještě dotaz.
Při otevření klávesnice se telefon vždycky automaticky odemkne...?
Děkuji
alfan
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 9. 2011 10:53

alfan: co by měl ještě dělat, když se vysune klávesnice? Když ji vysuneš, tak je telefon připraven na použití, nebo ji otvíráš jen tak?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 16. 9. 2011 11:27

alfan: Takovou aplikaci neznám. Ale vcelku by se hodila. Jestli ji najdeš, tak se s námi poděl :-)

A k tomu vysunutí klábosnice - jistěže se odemkne. Co bys asi tak čekal? Vysouváš ji proto, abys na telefonu mohl pracovat. Nebo mu snad jenom chceš procvičovat klouby? :-)
Pišta_Hufnágl
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka