Nokia E7 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod alfan 19. 9. 2011 06:16

to Pišta_Hufnágl: Jasně, že drží, jako židovská víra. Jsem se jen zeptal, ne :-)
Mel jsem HTC Kaisera a ten taky držel... ;-)

Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s SPB weather.. Asi ano.
Na home screen mám konkrétní vybrané město, ale když jsem provedl aktualizaci dneska ráno (pondělí) tak se stále zobrazovala předpověď počasí od neděle na další dny... Co dělám špatně? Osobně v pondělí již předpověď na předchozí neděli nepotřebuji :oops:
Jinak mi dost chybí v SPB weather možnost zadat i jiná města...
Kdyby se dala implementovat nějak data odsud http://www.yr.no/ tak by to bylo super. Těm Norům ta předpověď většinou vychází.
Zatím díky
alfan
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 19. 9. 2011 06:55

SPB Weathrt používám, a nemůžu si ho vynachválit. K té aktualizaci - když ji uděláš MOC brzo ráno, tak ti ještě ukazuje nedělní noc. Když to zaktualizuješ teď, už budeš mít pondělek:)

To o té nemožnosti zadat jiná města moc nechápu. Jedno kliknutí na ozubené kolečko, druhé kliknutí na "Add City" a měst tam máš... šest půlek. Schází ti nějaká vesnička v Ugandě, či co? :)

Import z jiného serveru nelze.
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod alfan 19. 9. 2011 07:46

Městečka z Ugandy mi fakt nechybí :-D Ale třeba Most, Litvínov a podobně by nebyla k zahození. ;-) Nejbližší je tam Chomutov a Ústí...

To počasí už funguje, asi jsem to dělal moc brzy ráno :-))

Ještě bych měl jeden dotaz.
Když mám připojený telefon přes kabel k PC tak mi to indikuje nabíjení, ale ikona (stav baterie) ukazuje stále stejné číslo (procenta), de facto neukazuje žádnou změnu. Mám na mysli ikonu z SPB shell. Na Omnii II se ta procenta v průběhu nabíjení měnila.
Dokonce jsem telefon restartnul, abych případně viděl změnu a nějak to nefunguje... Až asi po 3.restartu se ukázalo, že baterie je nabitá.
dokonce si myslím, že ta ikona nepracuje úplně korektně. Od rána tam bylo 100 % a pak najednou 85 %, nic mezi tím... To se mi na WM nestávalo ;-)
Díky
alfan
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 19. 9. 2011 09:06

Já žádný spb shell nemám, ale vypadá to, že telefon nedokáže hlásit úroveň baterie při nabíjení - proto taky na displeji běží pořád stejná animace*. Až se baterka nabije na 100 %, mělo by to pípnout. Jo a je fakt, že to asi zná několik úrovní (100, 85, 65, 35 ...?) a nic mezi tím to na displeji nehlásí. Při připojení k PC je vidět úroveň nabití na jednotky procent (ale ne během nabíjení, je to údaj o úrovni, než se to začalo nabíjet).

*) takhle se myslím indikovalo dobíjení na starém Ericssonu A1018, další čtyři novější (S)E, co jsme měli/máme v rodině, ukazují aktuální úroveň a k ní "dosypávají". Ale to je skoro urážka, srovnávat SE s Nokií ;-)
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod alfan 19. 9. 2011 09:33

Jj, asi to zná jen nějaké úrovně. Akorát je "hloupé", že když vidím 85 % tak něvím, jestli už je tam třeba 98 % a "musím" čekat na 100 %... ;-)

Já mám rád telefony s WM i Symbianem, obojí má nějaké "mouchy", ale dá se s tím žít :-)

U Nokie mi chybí možnost třeba manuálně posunout upozornění na úkol o kolik potřebuji... Má na mysli, že pokud mi začne úkol upozorňovat nemohu ho třeba odložit o 30 minut. Maximálně ho nechám "doupozorňovat" a on se zase ozve podle nastavení v kalendáři, třeba za 15 minut.
Na Omnii II a předtím na HTC jsem používal Pocket Informant a tam to šlo super.

Nevíte jestli Handy Calendar toto umí a hlavně jestli funguje na Anna nebo je jiná alternativa kalendáře, který by uměl to posouvání úkolů (upozorňování) a třeba i upozornění na schůzku (jednání) v kalendáři?

Zatím díky

-- 19. 9. 2011 11:20 --

:'(

Zničehonic se mi přestalo zobrazovat jméno volajícího a jméno volaného a to je mám uložené v kontaktech... Nevíte co s tím? Přitom v historii hovorů se vše zobrazuje korektně ^^
Ještě ráno to šlo normálně, že by už byl před obědem telefonní modul unavený...? ;-)

"Vyřešeno" - zapnout a vypnout telefon... Nějak to "Anča" nezvládá... 8-)
alfan
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 19. 9. 2011 12:18

To identifikování volajícího blbákuje zejména když máš zapnuté zobrazování kontaktů jak z paměti founu, tak ze simkarty, případně když máš kontakt uložen duplicitně. Ovšem nelze vyloučit, že někdy Anču ovládne estrogen, a začne trojčit. Já se zatím setkal jen se stávkováním widgetu Upozornění, a jak píšeš, restart to pořeší. Je to jednou za uherskej rok, tak se tím netrápím. Nakonec, nejde o život (jako v případě, kdy mi blblo autorádio, a já dostal za jízdy hovadný nápad, že to restartuju. Takže jsem vypnul zapalování, v tu ránu se mi zamknul volant a pochopitelně přišla zatáčka :-) To bych si byl nafackoval, v tu chvíli)

Jinak s tím nabíjením pres usb... Proč to řešíš? Když jsem u PC, a mám kablík, tak to tam píchnu, a když musím někam odrazit, vytáhnu to, kdy potřebuju. Když mám čas, nechám to tam, dokud to nepípne, že je to nažraný.

-- 19. 9. 2011 13:26 --

Dotaz: Kde najdu ve vestavěném browseru správce uložených hesel?
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod alfan 19. 9. 2011 13:44

Nevím co máš přesně na mysli, ale...
"Nastavení" --> "Soukromí" a tady si nastavíš co potřebuješ a co potřebuješ vymazat ;-)

Jinak já mám kontakty jen v přístroji, na kartě nic nemám.

Nevíte někdo k té alternativě kalendáře...? PLS Jsem zvyklý používat to posunutí upozornění...
Díky 8-)
alfan
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 19. 9. 2011 14:13

nojo, jenze v tom nastaveni to jde maximalne vymazat, ale ne zobrazit...
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 19. 9. 2011 18:35

Pišta_Hufnágl: potom treba pouzit iny browser. ani opera mobile nezobrazuje, tak ako napr. Firefox v pc. Mozes skusit UCweb browser, ten ma kopu funkcii, ale tiez o tom pochybujem. Nemam ho prave nainstalovany tak neskusim.

alfan: skus , coming nex, papyrus, atd.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 20. 9. 2011 07:50

UC jsem zkoušel, a je to fuj. Škoda. Už se mi několikrát podařilo se splést, a uložit blbé heslo, případně přihlašovací jméno. To po editaci přímo volá.
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Akydam 20. 9. 2011 10:33

Omlouvám se jestli se to už řešilo, ale rozhoduji se jestli si mám tento telefon zakoupit, váhám mezi E7 a xperií play. Jsem na vážkách jestli koupit radši herní telefon bez plnohodnotné klavesnice, nebo si radsi vzít nokii s klávesnicí.. Chtěl jsem se proto zeptat jak to bude se symbianem Belle pro E7? Bude i pro tento model? A poradí si s ní slabší procesor mobilu? Protože z dosavadní verze symbianu nejsem zrovna na větvi, ale četl jsem o jistých pochybnostech zda-li si s Belle poradí procesor. Děkuji za odpověď
Akydam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 20. 9. 2011 10:35

Nemohl sis vybrat dva rozdílnější telefony. To si posuď sám, který vzít.
Belle bude i pro E7 a není důvod, proč by měly být problémy s procesorem. Je slabší oproti konkurenci pouze PAPÍROVĚ. Na běh Symbianu stačí.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Akydam 20. 9. 2011 10:47

Já vim, že jsou to dva naprosto rozdílný telefony :D 3lo mi spíš o to zjistit jestli na nokii bude šlapat Belle v klidu. Asi do ní pujdu za ty prachy :) dík
Akydam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 20. 9. 2011 11:06

Jestli to chceš vědět, počkej si na aktualizaci :)

EDIT: na N8 prý jede docela dobře viewtopic.php?f=6&t=1124370&p=8406311#p8406311
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Akydam 20. 9. 2011 15:40

No a ví se kdy bude ofiko aktualizace? :)
Akydam
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka