Nokia E7 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 5. 9. 2011 11:59

luckyluke: Když folii, tak Brando.

-- 5. 9. 2011 13:00 --

A vůbec - používáte to někdo bez folie? Je ten gorilí glass fakt tak odolný, jak se Nokia prsí?
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod mirmo80 5. 9. 2011 15:00

Mne to nedalo, a skúsil som na E6-ke urobiť malý vryp špicom z noža. Naozaj to len tak ľahko nešlo, až keď som riadne pritlačil, ostal malý vlásočnicový škrabanček.
Inak som mobil nosil cca mesiac a pol vo vrecku, ako všetky mobily do teraz. A ani náznak používania i keď uznávam, že mesiac a pol môže byť dosť krátka doba.
E51
mirmo80
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 5. 9. 2011 16:41

Teda ty máš nervy :) :) :)
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Vaverka 7. 9. 2011 06:53

Nevíte, zda-li NOKIA E7 komunikuje s PC Suite nebo se musí používat OVI Suite?
Vaverka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukfi 7. 9. 2011 07:06

Ahoj, řeším jeden problém. Jak telefonu zakázat připojovat se k mobilnímu internetu (GPRS/3G) a připojovat se jenom v dosahu Wi-Fi hotspotů? Vím o tom, že se dá nastavit připojování na dotaz a mám to tak, ale widgety (konkr. e-mail) na to nereagují a připojují se i tak a na nic se neptají. Offline mode je k ničemu, to se úplně odpojím od mobilní sítě a nemůže mi ani nikdo zavolat.

(Jestli se to tady už řešilo, což je docela možné, tak se omlouvám - nenapadají mě klíčová slova, podle kterých by se to dalo najít a co jsem googlil, tak i jiní měli tenhle problém, ale uspokojivě nevyřešili.)
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 7. 9. 2011 07:19

Vaverka: Nejspíš nekomunikuje, alespoň ne s tou verzí PC Suite, kterou jsem měl. Nařídilo mi to rovnou sosnout OVI. Nicméně v tom moc problém nevidím. PC nebo OVI, dyť je to šumák.

-- 7. 9. 2011 08:22 --

Lukfi: Nastavení -> Připojení -> Nastavení -> Použití dat v dom. zemi -> zaškrtnout Pouze WLAN.
Skoro bych se vsadil, že to bude někde v návodu (který jsem teda taky nečetl :) )
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Lukfi 7. 9. 2011 09:07

Díky, vyzkouším. Teď jsem zase narazil na jiný problém: když telefon připojím přes USB kabel k počítači, změní se mi motiv na původní - wtf? setkal jste se s tím někdo? (a při přehození do režimu Ovi Suite je mé theme zpátky... divný...)
„…no matter how good Symbian Belle may be, Elop did a #1 job of telling any potential customers how crap it is/was and that it had no future.“
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 7. 9. 2011 09:18

Lukfi: žádnej div, pokud telefon připojíš k PC, pravděpodobně to jde do režimu Mass Storage, kdy k paměti přistupuje PC, a tedy je pro telefon nedostupná, a tak ukazuje defaultní obrázek/schéma... podobná situace by nastala, kdyby Ti v tu chvíli někdo zavolal, telefon by přehrával defaultní vyzváněcí melodii (Nokia Tune nebo něco na ten způsob.. ;) ) namísto Tvé nakonfigurované...
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 9. 2011 09:33

amrtin píše:Na ovi se platí smskou.Ale kreditkou bych raděj neplatil...a stejně:jak v eurech(nebo dolarech),když nemám valutový konto?

Je rok 2011, jaký je důvod neplatit kreditkou? A jakej je problém platit třeba v kanadském dolaru? Žádný, podle kurzu banky se ti to odečte z účtu....
dejv

Obrázek
Asi takhle....
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lukfi 7. 9. 2011 09:55

Aha, díky. Bohužel vás ale hned tak na pokoji nenechám. Zkoušel jsem do telefonu dát nové písmo Nokia Pure, ale namísto toho jakoby to zobrazovalo nějaký Arial, prostě to není to písmo. Co dělám špatně?

// A po smazání složky s novými fonty tam mám pořád Arial a ne původní Nokia Sans :shock: Co teď? :-(

/// tak to chtelo jen dalsi restart, sry za plaseni...
Lukfi
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 7. 9. 2011 11:12

ondraschoffka píše:Lukfi: žádnej div, pokud telefon připojíš k PC, pravděpodobně to jde do režimu Mass Storage, kdy k paměti přistupuje PC, a tedy je pro telefon nedostupná, a tak ukazuje defaultní obrázek/schéma... podobná situace by nastala, kdyby Ti v tu chvíli někdo zavolal, telefon by přehrával defaultní vyzváněcí melodii (Nokia Tune nebo něco na ten způsob.. ;) ) namísto Tvé nakonfigurované...


No podle mého to div je. Ať připojím telefon k PC v jakémkoli režimu, téma se mi nemění.

(a teď jsem experimentálně ověřil, že ani zvonění ne)
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 7. 9. 2011 12:40

Teď se zas zeptám já - u jednoho z kontaktů mám uložená dvě čísla, mobil a pevnou. Po kliknutí na hlasový hovor mi to nabídne volbu buď jednoho, nebo druhého čísla.
U dalšího kontaktu mám totéž uloženo zcela totožně, ale hlasový hovor mi to nabízí jen na mobilní číslo. Čím to?
Jo, a u toho kontaktu, kde jde vyvolat jen mobil, mi to v kartě ukazuje u daného čísla vpravo takové zatržítko. Vůbec netuším, co to je.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 9. 2011 12:55

Přes menu volby na daném čísle se dá nastavit jako výchozí, tedy v případě, kdy voláš "Pepu" tak se dá nastavit, aby se defaultně volalo na mobil, jen pokud mu budeš chtít volat na jiné číslo, budeš ho muset vybrat ručně ze seznamu čísel.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 7. 9. 2011 12:57

Pišta_Hufnágl píše:
ondraschoffka píše:Lukfi: žádnej div, pokud telefon připojíš k PC, pravděpodobně to jde do režimu Mass Storage, kdy k paměti přistupuje PC, a tedy je pro telefon nedostupná, a tak ukazuje defaultní obrázek/schéma... podobná situace by nastala, kdyby Ti v tu chvíli někdo zavolal, telefon by přehrával defaultní vyzváněcí melodii (Nokia Tune nebo něco na ten způsob.. ;) ) namísto Tvé nakonfigurované...


No podle mého to div je. Ať připojím telefon k PC v jakémkoli režimu, téma se mi nemění.

(a teď jsem experimentálně ověřil, že ani zvonění ne)


ale pokud bude zdroj (téma, zvonění) ve velkokapacitní paměti a připojíš telefon k PC v režimu Mass Storage, tak... ;)
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 7. 9. 2011 14:04

Ve velkokap. paměti mám jak tapetu, tak všechna zvonění, a... :)
Pišta_Hufnágl
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků