Nokia 808 PureView

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rozinek 24. 6. 2012 20:57

v tom případě je to super..díky za info

ted už mě jen trochu mrzí, že vyzvánění repro je opět zespodu a především mi hodně vadí dost vysoká váha, ale tak to už bude asi celková daň
rozinek
Junior

Odeslat příspěvekod impact 24. 6. 2012 21:03

Tak jí budeš nosit bez tý krytky objektivu, co tlumí zvuk...

http://unleashthephones.com/2012/06/22/ ... mpressions

Obrázek
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Junior

Odeslat příspěvekod rozinek 24. 6. 2012 21:15

tak to už ji moc nezlehčí, že

můžu se zeptat na váš subjektivní názor na barvu..která se vám nejvíce líbí?
rozinek
Junior

Odeslat příspěvekod beat 25. 6. 2012 00:14

uiqjirka píše:To prave neni o sile CPU,ale o optimalizovanem OS a SW.
Ale kuš...možná už si sám uvědomuješ, jakou hloupost jsi napsal.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 6. 2012 06:00

Pravda se nekdy hure zkousava,Symbian a nova 808 toho je dukazem.Tohle neni Android,ktery neumi ani efektivne vyuzit ctyrjadro :roll:
Naposledy upravil uiqjirka dne 25. 6. 2012 09:20, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pear2 25. 6. 2012 08:43

Tak ono to je presne problém ľudí už veľmi dlho. Stále si myslia, že to jedno číselko je najdôležitejšia vec pre výkon. Keby Android nebol tak strašne napísaný systém a podporoval by poriadne hardvérovú akceleráciu, nepotreboval by mať x-jadrový procesor.
Alebo lepšie hoďme si sem porovnanie:
Nokia 808 PW
  • využíva 3 procesory (CPU, GPU, špeciálne GPU pre foták)
  • CPU + GPU sú využívané priamo systémom pri bežnom používaní
Android ani posledná verzia nedokáže naozaj efektívne využiť viac jadier a GPU sa zapája iba pri hrách a to sa nedá nazvať "efektívnym využívaním".

p.s. myslím si, že tí čo si pamätajú príchod procesoru Athlon 64 FX-51 na trh vedia, že optimalizácia je lepšia ako surový výkon ;-)
Nikdy nediskutuj s hlupákom. Najprv Ťa stiahne na jeho úroveň... a potom Ťa porazí svojimi skúsenosťami
Pear2
Junior

Odeslat příspěvekod Breaker 25. 6. 2012 09:45

Prečo by to mal byť hneď problém? A prečo by ma to vlastne malo zaujímať? Keď to zariadenie funguje plynule a tak, ako chcem, aby fungovalo, je mi úprimne jedno, či ho poháňa dvojjadro, pár volov alebo laboratórne myši... A že by lepšia optimalizácia pomohla v plynulosti low endu, ktorý používa Jano z Horného Konca, ma trápi teda najmenej - veď nakoniec dal za telefón zlomok toho, čo ja, tak sa s tým musí rátať...
Breaker
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod edge1 25. 6. 2012 11:28

Nokia AIR cloud, to je zajimavá novinka na kterou jsem náhodou narazil. A podle ukázek je vidět, že bude hlavně pro Symbian... :D
http://www.gsmarena.com/nokia_air_cloud ... s-4435.php
A ty koncepty na videu a obrázcích... Proč by ukazovali koncept tabletu se symbianem, kterej nikdy neměl vyjít a ani už nemá cenu aby vycházel? :hm Žeby Meego?
Siemens A50,Nokia 6230i,N79,N8,Lumia800,Lumia820, Lumia 930
edge1
Junior

Odeslat příspěvekod 4bluedragon 25. 6. 2012 11:33

Milil píše:Můžete si zkusit slepý test na GSM Aréně. Zúčastněné přístroje:

Nokia 808 PureView (8MP PureView mode), HTC One X, iPhone 4S, Samsung Galaxy S III, Nokia N8 (downsampled z 12MP na 8MP), Olympus E-PL2 (downsampled z 12MP na 8MP)

Klik na odkaz: http://goo.gl/aXT89

-- 14. 6. 2012 22:06 --

Osobně tipuju, že F je Olympus a E je 808


...nerozumiem presne tomu slovu ,,downsampled,, ale N8 v nastaveniach fotaku ma 1.3, 3, 9, a 12mp a tiez 808 ma funkcny PureView mode, len na 5mp, ci sa pletiem... :-l ...nieje tam preklep?
Nokia 3210, Siemens A50, Siemens S55, SE D750i, SE W810i, Nokia N82, N8, SX Z1 Compact, SG S7, SG S10e, SG S21 Ultra 5G
4bluedragon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 25. 6. 2012 16:12

uiqjirka píše:Pravda se nekdy hure zkousava,Symbian a nova 808 toho je dukazem.Tohle neni Android,ktery neumi ani efektivne vyuzit ctyrjadro :roll:
Já nepotřebuju zkousávat pravdu, já ji znám.
Mně se líbí, jak všude čtu o optimalizaci. Je to takové zaklínadlo.. Jenže ono to takhle nefunguje. Optimalizace je krásná věc, a měla by být samozřejmostí. Jenže všechno má své limity, a "slabé" jednojádro ti prostě FullHD film nepřehraje ať optimalizuješ jak chceš.
Stejně jako kdysi měly mobily hodně slabé procesory, ale zvládaly přehrávat MP3, tak Noki 808 se "slabým" jednojádrem přehraje FullHD film. Není na tom nic zvláštního, ale nemá to NIC společného s optimalizací ani s operačním systémem.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 6. 2012 16:18

Precti si po sobe co jsi napsal,pak si dej facku a precti si to znova.Nejak jsi se v tom zacal placat a protirecit si..
Jinak je to predevsim o optimalizaci nejen OS,ale i SW .Kdyz se uz bavime o optmalizaci tak Android ji ma jednu z nejhorsich,tam leckde ani ctyrjadro hitparadu neudela.Jen to hezky vypada na papire.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kasprik 25. 6. 2012 18:05

Souhlasím s Jirkou. 808 bude snad jedinej telefon s jednojádrem, který nahrává a přehraje full HD video
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod carlx 25. 6. 2012 18:42

Ano. To mne fascinuje. Nic proti androidu, ma jiste spoustu vyhod, ale jakto, ze Nokia, ktera je podle vseho na pokraji krachu dokaze udelat neco takoveho? Viz. idnes... Vim, neni na tom nejlepe, asi ji koupi MS za levno, ale ja ji mam a vzdy budu mit rad, uz jen kvuli temto GENIALNIM telefonum.
carlx
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 25. 6. 2012 18:54

Já se taky hrozně těším na Nokii 808. Protože jsem bývalý SPOKOJENÝ majitel Nokie N8, model 808 urputně očekávám. Konečně pro fotodokumentaci budu s čistým svědomím nechávat foťák doma. A že má Android Market o několik aplikací víc? Potřebuju třeba čínské šachy, španělský televizní program nebo italského průvodce pro Marakeši? Ne. Zatovelmi kvalitní fotoaparát a slušné video.

A podle všeho není žádný jiný konkureční telefon, který by se mohl s 808 co do kvality zvuku a obrazu rovnat. ;-] :D

Čili za mě: xenon, bezztrátový zoom, špicový stereozáznam zvuku, USB OTG, bezplatná navigace, velký 4" displej a podpora paměťovek. Co víc chtít? Za mě nic. :)
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 25. 6. 2012 19:05

Menší cenu a bez hrbu :lol:
Rattus rattus
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků