N97 a výdrž dnešních telefonů

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod RodneyM 12. 4. 2012 00:13

Jsem vlastníkem Nokie N97 mini. Telefon je podle mě povedený. Ale dnes už mě znechutil na maximální míru když si po 9ti hodinách řekl o nabití. To už jsem nevydržel a poohlížel se po novém telefonu. Líbil se mi HTC Desire Z... Výdrž 1 den :?: Pak SonyEricsson Xperia Pro, výdrž 1 den :roll: Tak opět Nokia, tentokrát E7...výdrž... olalááá 1 den :tleskani To už opravdu nejde udělat telefon se systémem a QWERTY klávesnicí, který vydrží alespon ty trapné 3 dny bežného používání? Příjde mi opravdu k smíchu když jdu do práce s plně nabitým telefonem a na konci šichty už se mi nikdo nedovolá. Jak jste na tom vy s výdrží baterek?
RodneyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .soul 12. 4. 2012 00:40

Nokia Asha 303 podle testů vydrží 3-4 dny. Ale..
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 12. 4. 2012 01:12

Výrobci nemají sebemenší zájem na zvětšení výdrže telefonů. ]:-<
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue - testing
iPhone 7 32GB RED SE as reserve.
APPLE MacBook Pro 15". 4 x 2,5 GHz Intel i7 + 256GB SSD. Stará klasika.
Mike-biker
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kniter 12. 4. 2012 06:52

Na 3g siet prepinaj len ked stahujes velke data. Ani dualny rezim nepouzivaj. Potom stale vyhladava 3g siet ak si casto mimo pokrytia. Mas slaby signal? Pouziva operu mini. Zniz si jas displeja. Vypni hladanie wifi, vypni automaticke aktualizacie, napr emailu, pocasia facebooku. GPS a mapy ma velku spotrebu. Nepouzivaj blesk, reproduktor. Len v nutnosti. Na hudbu pouzivaj sluchatka, neobtazuj okolie a kazde odfotenie s bleskom, ktore nemusi byt (fotka je rovnaka, alebo je na fotke nechceny odraz blesku) znizuje vydrz. Ja mam n97 mini a vydrzi mi 2dni, co mojmu kolegovi s tiez n97 mini (kupovenej este o 3mesiace skor), ktory ju pouziva rovnako, ale ma pozapinane tie funkcie. A okrem obcasneho pripojenia na operu a tak 2hod medii mi to vydrzi na druhy den. Ak fotim z bleskom, pouzivam reproduktor, natacam videa, tak vydrz znacne klesa. Ak zapnem a pripojim operu mini, a zamknem displej, tak nieje poznat vyssia spotreba. Ak pouzivam vstavany web, tak to bere viac dat a aj spotreba je vacsia, ked stranka refreshne.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šulda 12. 4. 2012 07:41

RodneyM píše:To už opravdu nejde udělat telefon se systémem a QWERTY klávesnicí, který vydrží alespon ty trapné 3 dny bežného používání?

V prní řadě ti v postu chybí jedna podstatná věc a tou je stáří aktuální baterie, pak nevíme co pro tebe znamená "bežné používání" další důležitá věc k pousouzení těch devíti hodin. Zatím v telefonech nejsou baterie které zátěž nových technologií utáhnou na delší dobu, moje E7 dostává 7dní v týdnu opravdu pořádnou čočku a divím se že mi často vydrží 24hod, většinou je to 20hod. Jiný uživatel odtud uvádí výdrž 40hod a tyhle rozdíly jsou o tom běžném používání kterým se lidi stále ohání a stejný je to se stářím baterie :roll: Těch tvých 9hod tipuju na starou baterii, mě N97 vydržela se starou baterií 6hod a s novou 24hod. Tři dny ti tyhle telefony taky vydrží ale škoda peněz za něco co budu používat jen na 30%
šulda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod RodneyM 12. 4. 2012 18:35

Telefon jsem kupoval nový v září, takže stáří baterky je půl roku a běžné používání: ten den jsem si poslechnul jednu písničku, jinak jednou za hodinu vlezu na pět minut na internet

-- 12. 4. 2012 18:37 --

uvažoval jsem o větší baterce, ale našel jsem akorát 1500mAh, tak nevím jestli to má vůbec cenu vyměňovat origo 1200mAh za neorigo noname 1500mAh
RodneyM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 12. 4. 2012 19:06

Me spis zarazi jedna vec, ze kdyz se zacali davat do lepsich modelu Li-Pol baterky, ktere pri mensich rozmerech zvladnou stejnou kapacitu, tak proc vsude vyrobci cpou Li-Ionky?! Kdyz by udelali polymerku o velikosti li-ionky, tak by musela zakonite mit vetsi kapacitu - vydrz.
Problem je, ze se po polymerkach slehla zem i jako po dokoupitelnym prislusenstvi.
Pisu to jako majitel jednodenniho Desire Z, ktere rano sundam z nabijecky a vecer ho tam davam (nebo menim baterky)... Pravda asi trochu narocnejsi provoz, ale cekal bych vic jak 16 hodin ostreho provozu...
Samsung Galaxy Note II & Nokia Lumia 520
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šulda 12. 4. 2012 19:23

S tím měněním baterie sem to na N97 dělal stejně (měl sem tři) jenže u E7 tohle bohužel nejde. S těma polymerkama souhlasím, všude teď cpou liionky.
šulda
Pokročilý