Nokia Lumia 820 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod burty s krenem 14. 4. 2013 00:33

mmmm - tak vidis, neni to tak hrozne s tim fotakem :D ano, symbian neni spatny, ale proti wp uz je to proste moc oooout.
no ty barvy... prepalene to malinko je, ale na druhou stranu je to i nekdy hezke. bila je spatna, ale oproti N9 je to malinko lepsi a nejak me to nervalo za srdce, ale to ja asi clovek od cloveka
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
Ford Fieasta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior

Odeslat příspěvekod edge1 14. 4. 2013 08:27

Beavers píše:
edge1 píše:Na Lumii 800 jsem měl aplikaci, která sledovala stažená a odeslaná data na wifi a přes data operátora.

Myslím, že na Lumii 800 jsi takovou aplikaci nemohl mít. Jsou jen dvě: FUP Monitor a Čítače pro Nokie. Žádná neumí to, co ty požaduješ.

Díky, myslím že si mě nasadil brouka do hlavy. Nejspíš se jednalo o aplikaci z nokia colection. Ale teď tam myslim není. Myslím, že to bylo i monitorování provolaných minut ale to bych už určitě lhal.
Díky za rady du hledat
edge1
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 14. 4. 2013 09:03

Aplikace v marketu je, FUP monitor a Čítač dat pro Lumie je tady.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod edge1 14. 4. 2013 12:26

Aha no vida, kazdopadne "citace" jsem do vyhledavani zadaval. Pise me to vsak, ze aplikace neni urcena pro moje zarizeni, proto mi to vyhledavac nenasel. Autor aplikace asi od toho co ji napsal nikam vyvoj neposunul. A v hodnoceni to taky uzivatele pisou. Skoda je to fajn aplikace.
edge1
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 14. 4. 2013 12:57

Já měl za to, že Máš Lumii 800, proto jsem ti Čítače doporučil. Jinak tato aplikace se po posledním update chová nějak zvláštně, např. se mnoha uživatelům často nuluje, což je pak k nepoužití. Trvá to již více než měsíc a autoři aplikace (Nokia) mlčí a neslyší na nářky uživatelů, které každým dnem v commentech přibývají. Mně osobně se takto čítače vynulovaly jen jednou, takže zatím si nemohu naříkat.
FUP Monitor nyní funguje také dobře (u mě Vodafone).
Beavers
Junior

Odeslat příspěvekod edge1 14. 4. 2013 13:24

Mam L820, L800 jsem mel mesic na testovani proto ji zminuji ze na ni jsem citace vyuzival. :)
No a ja mam predplacenku, proto FUP monitor asi nefunguje. Pokud jde o smlouvu, tak si asi aplikace stahuje data ze samoobsluhy. Ale operatora O2 bez smlouvy me to taky nabizi avsak nefunguje.
edge1
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 14. 4. 2013 13:44

No jo, tak takhle je to. Ano, Čítače pro WP8 ještě Nokia nenapsala. A FUP Monitor asi opravdu funguje jen na základě údajů ze samoobsluhy. Aplikace se tam přihlašuje na základě údajů, které tam používáš při přihlašování.
Beavers
Junior

Odeslat příspěvekod tom420 15. 4. 2013 19:10

Dnes na slnku som si vsimol nepeknu ryhu na displeji vlavo hore a to mam telefon tyzden a ked to ide, tak to prenasam v kozennom puzdre. V tomto smere nie som veru vobec spokojny, androidy (LG optimus black a nexus 7) pomaly hadzem po byte a displeje su stale uplne ako nove...

doporucujete nejaku slusnu foliu na lumiu 820? najlepsie aby to neznicilo tu super citlivost na dotyky. existuje taka vobec? cena nerozhoduje
tom420
Junior

Odeslat příspěvekod eriknem 16. 4. 2013 06:26

Hocijaka za dolar z ebayu
eriknem
Junior

Odeslat příspěvekod qAndrew 16. 4. 2013 10:28

Ahoj,
chtel jsem se zeptat, jestli se da vypnout nekde v nastaveni kdyz prechazim z uvodni obrazovky do menu aplikaci aby tam mezi aplikacemi nebyla abeceda, ale aby ty aplikace navazovaly, tedka musim vzdy kliknout na tu lupu a docela mi to vadi, diky
qAndrew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jabarkas 16. 4. 2013 10:59

Tohle by mě taky, přiznám se, zajímalo. Aplikací nemám tolik a ta abeceda navíc není zcela vzhledná. Maličkost jinak... ;)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod lordik.cz 16. 4. 2013 11:19

Vypnout se to nedá, je to vlastnost systému... vzhledově to opravdu nic moc není, ale jinak praktická věcička ;-)
lordik.cz
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 16. 4. 2013 12:13

ono se totiž dá kliknout i na to písmenko a pak se na druhé ťuknutí dostaneš až třeba k písmenu Z. Kdyby tam ta abeceda nebyla, roloval bys seznamem jak šílený až na konec..
mimonaut

Odeslat příspěvekod Beavers 16. 4. 2013 12:45

Ještě dodám, že tato funkce vychází z metro stylu a je to v mnoha aplikacích nástroj pro vyhledávání. Na obrazovce se tak objeví dlaždice s písmeny abecedy a jsou to počáteční písmena přítomných položek v databázi. Pokud tedy nebudete mít ve svém seznamu žádnou položku např. od písmene X, Y, atd., tyto znaky budou zašedlé a nefunkční. Je to docela návykové a brzy se bez toho neobejdete.
Btw. nevím, jak u WP8, ale WP7.x to má tak, že dokud v seznamu aplikací není cca 40 položek, abeceda se neobjeví.
Beavers
Junior

Odeslat příspěvekod Manek49 16. 4. 2013 14:34

Úplně živě si pamatuju, jak jsem před rokem a půl na čerstvě koupeném HTC Radar instaloval aplikace, který jsem ani nepotřeboval, jen aby se ta abeceda objevila :-) Bez toho to nejde :-)
Z Trutnova od 1582 :-)
Manek49
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka