Nokia Lumia 820 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Jabarkas 16. 4. 2013 17:19

Že se ta abeceda hodí mi je samozřejmě známo. Leč při svém počtu aplikací bych se bez ní obešel. Mě právě zarazilo, že se tam objevila a už nezmizela. :)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod mmmm. 17. 4. 2013 07:45

Po třech týdnech používání telefonu se mi už podruhé stalo, že telefon, přestože byl večer nabitý a na noc přeplý do módu Letadlo, se do rána vybil a prostě se někdy v noci vypnul...
Ráno mi nezazvonil budík.
A potom jsem telefon nemohl skoro hodinu zapnout a použít, protože při úplném vybití si zkrátka i při napojení do zásuvky skoro hoďku počkáte, než se probudí.
Ideální ranní kombinace.
Takže přestože se mi telefon, systém jako takový libí, to je naprosto neakceptovatelné a varuji před tím všechny uživatele. Může vás to dostat do velice problémových až nebezpečných situací.
Trapák roku - rádoby moderátor a závodník tslany:)
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod burty s krenem 17. 4. 2013 08:29

no ale to neni normalni a urcite by se tu nekdo podelil...
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
Ford Fieasta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior

Odeslat příspěvekod mmmm. 17. 4. 2013 08:39

Neříkám, že je, ale holt se to stát evidentně může a jestliže v případě takových situací se telefon na téměř hodinu nabíjí, než se vůbec zapne, tak je to systémová chyba a průser...
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod lala83 17. 4. 2013 08:43

@mmmm. Máš aktuální firmware?
lala83
Junior

Odeslat příspěvekod qAndrew 17. 4. 2013 08:58

Ahoj,
me vydrzi telefon bez problemu 36 hodin a vecer nez jdu spat tak bohate staci 20% a telefon vydrzi bez problemu do rana, pokud mate nekdo problem s vydrzi tak si myslim ze je to kusovy problem a nechte to reklamovat....ja jsem s nim max spokojeny...mejte se
qAndrew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmm. 17. 4. 2013 09:17

Aktuální firmware mám.
Mám zpětnou vazbu od jiného uživatele, že by podobné problémy mohly být způsobeny micro sd kartou, kterou sice telefon načte, ale ta karta ho prostě občas umrtví.
No nevím.
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 17. 4. 2013 09:27

To vypnutí může způsobit nějaká aplikace. Typicky nějaký battery chcecker, problémy měl i lockcscreen calendar. Bohužel, špatně napsaný agent na pozadí může systém při aktualizaci dat na pozadí regulérně shodit / vybít / restartovat..
Rozhodně to ale není problém lumie, takže bych nešířil paniku a zkusil se podívat, co všechno může běžet na pozadí za agenty.
I ta karta připadá v úvahu.
To, že se telefon nejdříve nabíjí, než dosáhne určité úrovně a pak se zapne není žádná chyba. Je to pojistka proti poškození systémových a osobních dat, které by se mohly poškodit, když by se baterie vybila třeba při ukládání nějakých citlivých dat. To by mohlo znamenat i daleko větší Prus.r :-) a místo půl hoďky čekání bys mohl strávit "příjemné" odpoledne hardresetem a reinstalací aplikací..
mimonaut

Odeslat příspěvekod mmmm. 17. 4. 2013 09:42

Paniku nešířím. Ano, chybná micro sd tp může být. Ano, může to být i Battery Widget.
Ale průser je doba, která uplyne mezi zapnutím telefonu do nabíječky a jeho startem. U mého telefonu je to zhruba 45 - 50 minut.
To je pro mě neakceptovatelné.
Stará Nokia 97 mini se po zapojení do nabíječky zapne po minutě. Iphone po třech, čtyřech minutách. A to i při úplném vybití.
Mě hrozně udivuje, že to nikomu nevadí. Vždyť telefon se může vybít kdykoliv, třeba i nějakým záhedným způsobem, jako mě nyní a co potom v případě potřeby? Já jsem ráno zuřil hodně, když jsem ani nemohl zavolat, že mám zpoždění, protože se mi vybil telefon a nevzbudil mě. Byl v nabíječce přes čtyřicet minut a pak se zapnul. A to už bylo vše jedno.
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod burty s krenem 17. 4. 2013 10:09

do 10min bych to chapal, to je fakt. na tom by mohli zapracovat. Za 10min se to nabije dostatecne, kdyby nahodou rupl proud...
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
Ford Fieasta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior

Odeslat příspěvekod jsjunior 17. 4. 2013 19:31

Chtěl bych se zeptat, zda by někdo neporadil s problémem - z pc jsem nahrál na SkyDrive video a odtud jsem je chtěl stáhnout do telefonu. Bohužel volba "stáhnout" je neaktivní, jde jen "sdílet". Ostatní soubory (fotky, dokumenty) ze SkyDrive stahovat jdou. Zkoušeljsem i celé video přehrát v telefonu (z tohoSkyDrive), jestli se pak volba pro stažení nezviditelní, ale nic. Nevíte někdo pls, v čem by mohla být chyba? Díky.
jsjunior
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 17. 4. 2013 20:18

a jsi na wifi? možná to nejde, když jedeš přes mobilní síť..
mimonaut

Odeslat příspěvekod jsjunior 17. 4. 2013 20:29

jj, jsem na wifi. Zkoušel jsem jiný video a stejný problém... :-/
jsjunior
Junior

Odeslat příspěvekod grapherX 17. 4. 2013 21:30

Teď jsem to zkoušel a taky mi to nejde.
Corsa C 1.4 66kW -> F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG & Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Junior

Odeslat příspěvekod ben81 18. 4. 2013 07:16

Pokud to video nutne nechces do telefonu dostat pres Skydrive, tak staci pripojit telefon k pocitaci pres usb kablik a video z PC pretahnout na kartu do slozky Videos. Pak video najdes v telefonu.
ben81
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka