Nokia Lumia 820 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod CageJ 7. 6. 2013 18:35

jsjunior píše:
jasomnepil píše:
jsjunior píše:Dělá to i u fotek vyloženě pořízených tím telefonem nebo to dělá jen u souborů přesunutých např. z pc? U druhé možnosti bych věděl...
Mne to znasobovalo hudobne subory skopirovane z PC, nevies cim to je?

2sphinter: tazko povedat ak nespecifikujes poziadavky na telefon... Mozes najst ludi ktori pouzivali android a presli na WP a su spojni, rovnako ako ludi co pouzivaju android a nikdy nic ine nebudu chciet :)

Zaznamenal jsem zkušenosti uživatelů wp8 (na různých fórech), že při kopírování souborů z pc do telefonu přes ten "speciální program" způsobuje duplikáty (důvod nevím).
Při kopírování pomocí ctrl+c, ctrl+v (např. v "průzkumníku") se toto neděje. Já to taky kopíruju tímto způsobem a zatím žádný problém. Vyzkoušej to, snad to pomůže.

ja zatial musim potvrdit.. pouzil som WP12 na synchronizaciu hudby a zatial nic.
PC: i5-3570K; 8GB RAM 1600MHz XMP 1,65V; SSD Crucial M4 64GB, 760GTX
NTB : Toshiba C850-178; i3-2310M; HD7610M, 4GB RAM
Lumia 820
CageJ
Junior

Odeslat příspěvekod jaroslavii 8. 6. 2013 06:06

Tak dnes se mi 820 také vybila přes noc, a to jsem tam před usnutím měl 37%. Je to zajímavé. Žádný program na hlídání baterie nemám nebo nějaký winget, jen jsem včera nainstaloval slovníky Angl.-Cze. Myslím, že za to může poslední aplikace, která se instalovala. Celou dobu to jinak bylo ok a nikdy se mi to nestalo, tel. mám 3 týdny. Tak jsem slovníky zkusil odinstalovat a uvidím. Taky jsem vypnul věci na pozadí kromě počasí. Nezjistil někdo něco tady? Co by to ještě mohlo být? Ještě mě napadlo, že třeba ten ukazatel baterie zaspal a bylo tam méně šťávy než ve skutečnosti ukazoval.. Nevím. Dal jsem tel.do nabíječky hned po zjištění. Úplně vybitý mobil není dobré. Baterie to nemají rády, když nemají žádnou šťávu.
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod Mike2811 8. 6. 2013 11:15

Zdarec, můžu se zeptat, jak je na tom vlastně L820 s odolností skla ? Různě čtu, že to má Gorillu, pak že ne a má to nějaký vlastní výtvor od Nokie nebo že to nemá vůbec nic. Jak to tedy je ? A jaké mají uživatelé praktické zkušenosti ? Množí se tam hodně škrábance, nebo to normální zacházení vydrží ? Díky ;)
Mike2811
Junior

Odeslat příspěvekod kiosque 8. 6. 2013 11:25

zdravím, uvažujem o kúpe tejto nokie, vlastne už som rozhodnutý len ma ešte zaujíma ako sa píše na klavesnici? lebo momentálne mám xperiu pro a tam je super klávesnica ale je výsuvna, tak či to bude velký rozdiel alebo uvažovať o lumii 920, keď má väčší displej? a ešte či je už fotoaparát na lepšej úrovni ako bol na začiatku? ďakujem za odpovede :)
kiosque
Junior

Odeslat příspěvekod CageJ 8. 6. 2013 12:06

mal som predtym HW qwerty klavesnicu ale zvykol som si na SW rychlo... Klavesnica je dobra a aj dost velka.

Mike2811 píše:Zdarec, můžu se zeptat, jak je na tom vlastně L820 s odolností skla ? Různě čtu, že to má Gorillu, pak že ne a má to nějaký vlastní výtvor od Nokie nebo že to nemá vůbec nic. Jak to tedy je ? A jaké mají uživatelé praktické zkušenosti ? Množí se tam hodně škrábance, nebo to normální zacházení vydrží ? Díky ;)

Ma, ale GG 1 ani 2 nie.. a o poskrabanie by som sa nebal.. predtym som mal tiez nokiu 4r bez a nic... zalezi od pouzivania.. Gorilla Glass je marketing nic viac.
Lumia 820
CageJ
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 6. 2013 12:55

Tak spise je problem v tom,ze sklo ma na sobe jeste oleofobni vrstvu a ta se skrabe,nikoliv samotne sklo.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tade2 8. 6. 2013 13:11

Dost přemýšlím o screenshield fólii i přes všechny nevýhody, které to má :)
Lumia 820 => Lumia 950 => Galaxy S9
Tade2
Junior

Odeslat příspěvekod jaroslavii 8. 6. 2013 13:24

mám folii, tak tohle neřeším. :-) investice 100,- :-)
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod BigBoy111111 8. 6. 2013 13:37

Ahojte :)... Som pomerne cerstvy vlastnik Lumie 820 a chcem sa s vami podelit o svoje postrehy....zacnem tym co ma najviac trapi a to je bateria....to ze sa pomerne rychlo vybija som uz prestal povazovat za nejaku vadu, pretoze vsetci mate podobny problem ale spozoroval som nieco ine....rano som odpojil mobil z nabijacky a po pomerne intenzivnom pouzivani sa mi vybil okolo piatej poobede....mobil sa vypol no po asi pol hodine co bol vypnuty som skusil zapnut a zapol sa uplne normalne a kapacita baterie bola este zhruba 40% co ma naozaj prekvapilo....povedal som si ze si na to posvietim a veru takmer vzdy ked sa mi mobil vypol tak sa mi ho podarilo zapnut s odstupom casu a kapacita baterie bola vzdy nad 30% raz dokonca nad 50% a vybija sa potom ovela pomalsie ako po odpojeni baterie....deje sa aj vam nieco podobne? Nechcem mobil reklamovat kvoli tomuto :-\.... Dalsia vec je ze mobil sa mi pri surfovani na webe pomerne prehrieva....zvysena teplota by bola este v pohode ale mobil je ozaj dost horuci a zarazajuce pre mna je ze display je horucejsi ako zadny kryt :-\......na WM som prechadzal z androidu ale na androide som pouzival Launcher ktory sa podobal na WM takze s uzivatelskym prostredim som stotozneny...so systemom aj s rychlostou mobilu som velmi spokojny jedine co ma hneva je ta bateria a mozno menej aplikacii v obchode...
BigBoy111111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smoura 8. 6. 2013 16:25

Muj telefon se chová podobně,ukazatel baterie mam třeba 70% a stačí ho uplně vypnout a hned zapnout a baterie potom ukazuje 90%.Mam vyzkoušeno ,že telefon pak i vydrží déle.
smoura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigBoy111111 8. 6. 2013 16:43

No je to zaujimave a dost ma to rozculuje ze aj ked v baterii kapacita je tak telefon sa tvari ako vybity....a clovek nemoze pocitat s tym ze ked sa telefon vybije ze s odstupom casu ho zapne a pojde lebo mne sa to podari asi kazdy druhy krat
BigBoy111111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jony 8. 6. 2013 17:30

Mám nově nokii 820 a na videu níže má autor v seznamu aplikací jednotlivé programy seskupené podle písmenka jako jména pod dlaždicí Lidé. Viz video v 3:09.

Jak nastavím, aby se aplikace takto seskupovaly? Protože vyhledávání tím, že se dotknu písmenka a objeví se mi abeceda přes celou obrazovku je mnohem rychlejší než přes lupu nebo scrollováním.

Díky za odpověď.
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 6. 2013 17:41

Udělá se to samo až počet aplikací překročí určitý počet. Kolik to je nevím, na HTC 8X se mi to podařilo snad druhý den používání.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 8. 6. 2013 17:42

Aplikace se takto "seskupí" až při nějakém množství nainstalovaných, tedy od začátku to tak není, ani při nainstalování pár programů.
Ad odolnost proti poškrábání, nenosím telefon v žádném pouzdru, za těch cca 8 měsíců mám na displeji 2 škrábance, jsou vidět pod úhlem, nebo když přes ně přejedu nehtem, jinak při používání je nevidím.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CageJ 8. 6. 2013 18:48

BigBoy111111 píše:Ahojte :)... Som pomerne cerstvy vlastnik Lumie 820 a chcem sa s vami podelit o svoje postrehy....zacnem tym co ma najviac trapi a to je bateria....to ze sa pomerne rychlo vybija som uz prestal povazovat za nejaku vadu, pretoze vsetci mate podobny problem ale spozoroval som nieco ine....rano som odpojil mobil z nabijacky a po pomerne intenzivnom pouzivani sa mi vybil okolo piatej poobede....mobil sa vypol no po asi pol hodine co bol vypnuty som skusil zapnut a zapol sa uplne normalne a kapacita baterie bola este zhruba 40% co ma naozaj prekvapilo....povedal som si ze si na to posvietim a veru takmer vzdy ked sa mi mobil vypol tak sa mi ho podarilo zapnut s odstupom casu a kapacita baterie bola vzdy nad 30% raz dokonca nad 50% a vybija sa potom ovela pomalsie ako po odpojeni baterie....deje sa aj vam nieco podobne? Nechcem mobil reklamovat kvoli tomuto :-\.... Dalsia vec je ze mobil sa mi pri surfovani na webe pomerne prehrieva....zvysena teplota by bola este v pohode ale mobil je ozaj dost horuci a zarazajuce pre mna je ze display je horucejsi ako zadny kryt :-\......na WM som prechadzal z androidu ale na androide som pouzival Launcher ktory sa podobal na WM takze s uzivatelskym prostredim som stotozneny...so systemom aj s rychlostou mobilu som velmi spokojny jedine co ma hneva je ta bateria a mozno menej aplikacii v obchode...

jednoduchym pouzivanim telefon vydrzi 4 dni, aktivnym ho vyzmykas i za 8h
Lumia 820
CageJ
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka