Nokia Lumia 820 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod HellBoyCz 24. 1. 2014 20:51

robsol píše:protože mi u T-Mobile nechodí správně MMS chtěl jsem si ručně vytvořit nové APN ve zprávách dle jejich návodu. Tato volba mi tam ale úplně chybí. Jak to mám udělat?

Mám již update na Black, ale tato volba tam nebyla ani před tím na GDR3 bez Black.

Čus, tady máš návod

Moje nastaveni:

nastavení\systém a položka - přístupový bod

Měl jsem tam default nastavené T-Mobile CZ LTE.

1. Dáš přidat nový profil
2. Pojmenuj si jej u mě "T-Mobile MMS"

prvně se v profilu nastavuje připojení k internetu (GPRS) takže:

3. Název přístupového bodu apn u mě "internet.t-mobile.cz"
4. Uživatelské jméno "gprs"
5. Heslo "gprs"
6. Adresa proxy serveru - nevyplňuj
7. Port proxy serveru - nevyplňuj
8. Typ sítě nech Ipv4
9. Typ ověření - žádný

Teď pozor Dále je položka Název přístupového bodu a šipka dolu v kolečku tak na ní klikni a objeví se ti další nastavení:

10. Název přístupového bodu (APN) ke službě MMS "mms.t-mobile.cz"
11. Uživatelské jméno "mms"
12. Heslo "mms"
13. Adresa proxy serveru "10.0.0.10"
14. Port proxy serveru "80"
15. Adresa MMSC "http://mms"
16. Typ sítě "IPv4"
17. Typ ověření "žádný"
18. Uložit nastavení

Dále zkontroluj jestli je tebou vytvořený profil aktivní a RESTART telefonu !!

Tohle jsem musel udělat jak na Amber aktualizaci tak i na Black. Sice někdo může tvrdit že mu pomohla aplikace od nokie která nastavuje profily podle operátora (Nevím jak už se jmenuje). Mě nepomohlo nic až na to ruční nastavení.

Tak snad to někomu pomůže.

Jo v aktualizaci Amber se může lišit, kde je umístěná položka přístupový bod !!!
HellBoyCz
Junior

Odeslat příspěvekod Jony 24. 1. 2014 22:13

aznoH píše:Nezaznamenal jsem moc změn z Amber na Black. Jen vypnutá obrazovka s hodinami ukazuje ikony zmeškaných událostí.
Nainstalovaný fotoaparát Nokia Camera je fajn, ale Nokia Refocus nejde nainstalovat. Asi jen pro vybrané typy Lumií.

Refocus je ze své podstaty možný jen u fotek s obřím rozlišením. Pokud jsem dobře pochopil jak refocus funguje, tak by dle mého názoru neměl fachat ani na Lumii 920.
jinak také mám zvýšenou spotřebu energie po nainstalování Black updatu (spíše black-outu)
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Junior

Odeslat příspěvekod robsol 25. 1. 2014 09:38

to HellBoyCZ

moc díky. jako jediný návod toto pomohlo. ještě jednou díky.
Samsung Galaxy S9, S7, Iphone 6, Iphone 5 SE
robsol
Junior

Odeslat příspěvekod ben81 25. 1. 2014 22:42

Vám, co se po nainstalování OTA Black snížila vydrz baterie a chcete s tím něco dělat, doporucuji zkusit HR a když to nepomůže, tak reflash pres NSU. Spousta lidi na konkurenčním foru píše, ze jim to pomohlo.
ben81
Junior

Odeslat příspěvekod jsjunior 27. 1. 2014 09:01

Hlásím GDR3+BLACK u L820 z PL distribuce (oper. Plus) - dostupné přes OTA od pátku 24.1.2014 :-)
Ad problém s výdrží baterií - zatím jsem nic takového nezaznamenal.
jsjunior
Junior

Odeslat příspěvekod slon72 27. 1. 2014 09:30

Black - v pohodě, baterie se mi též zdála rychleji ubývající - řešení vybil jsem až do 0% a poté plně nabil. Výsledek za 8 hodin -5%. Tel. od 22:00 do 06:00 bez užívání. jen auto aktualizace mail (á 15min) a ostatní programy na pozadí.
HR je krajní řešení.
Lumia 920 Black CZ edice
slon72
Junior

Odeslat příspěvekod luky_12 29. 1. 2014 22:11

Jak proběhly informace někdy kolem vánoc, že Microsoft naděluje všem uživatelům WP 20GB na Skydrive navíc, tak pořád čekám nějaký ten jejich e-mail s kódem a dosud nic. Přišlo vám to někomu?
luky_12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 29. 1. 2014 23:37

Je to urcene jen pro Amiky,cekej dale,nedockas se.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rotakttt 30. 1. 2014 17:21

slon72 píše:Black - v pohodě, baterie se mi též zdála rychleji ubývající - řešení vybil jsem až do 0% a poté plně nabil. Výsledek za 8 hodin -5%. Tel. od 22:00 do 06:00 bez užívání. jen auto aktualizace mail (á 15min) a ostatní programy na pozadí.
HR je krajní řešení.

Toto jsem dneska zkusil a z výdrže slabé jak u Androidů se stala výdrž doslova tragická... :-D
Nezbývá než tedy konečně zkusit HR.
rotakttt
Junior

Odeslat příspěvekod H4CK1 30. 1. 2014 17:39

Zdravím,
Mezi displayem a dotykovkou mám smítko prachu. Na černém pozadí nejde vidět vůbec, ale na bílém mě to štve.
Myslíte si, že by prošla reklamace?
Díky.
Desktop: i5 2400, GTX960, 8GB RAM, SSD Intel 330
Notebook: Acer Nitro 5, i5 7300HQ, GTX1050Ti
Smartphone: Samsung Galaxy A5 2016
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 1. 2014 17:49

Urcite projde,jen Arvato jsou trochu prasatka,takze ti mohou vyrobit problem jinde.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mimonaut 30. 1. 2014 18:49

tak tak, nepouštěl bych se do toho. Viděl jsem díky Jirkovi co udělali při výměně vibračního motorku s mojí 920.. ohnuté plechy apod..
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod H4CK1 30. 1. 2014 18:56

Ok, díky za reakce.
Zatím to tak teda nechám a kdyby se tam objevili další smítka, tak to reklamuju :)
Desktop: i5 2400, GTX960, 8GB RAM, SSD Intel 330
Notebook: Acer Nitro 5, i5 7300HQ, GTX1050Ti
Smartphone: Samsung Galaxy A5 2016
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod Ladik31 31. 1. 2014 13:53

Chtěl bych se vás zeptat, jestli nevíte, jak jsou řešeny smajlíci. Vím, že jsou tam, jak textoví, tak obrázkoví. Ale nevím, jestli se obrázkoví neposílají jako mms nebo jako normální sms. Děkuju
Ladik31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 2. 2. 2014 13:58

Jony píše:
aznoH píše:Nezaznamenal jsem moc změn z Amber na Black. Jen vypnutá obrazovka s hodinami ukazuje ikony zmeškaných událostí.
Nainstalovaný fotoaparát Nokia Camera je fajn, ale Nokia Refocus nejde nainstalovat. Asi jen pro vybrané typy Lumií.

Refocus je ze své podstaty možný jen u fotek s obřím rozlišením. Pokud jsem dobře pochopil jak refocus funguje, tak by dle mého názoru neměl fachat ani na Lumii 920.
jinak také mám zvýšenou spotřebu energie po nainstalování Black updatu (spíše black-outu)

A proč by byl "ze své podstaty" možný jen u fotek s obřím rozlišením?
Refocus je pouze zaostření na různá (třeba tři) místa v rámci jednoho snímku, tak nevidím důvod, proč by mělo záležet na rozlišení. Teoreticky by to měl zvládat kterýkoli telefon s focusem, bez ohledu na rozlišení.
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green | Apple Watch 4 | Vodafone OneNet
Můj referal pro Twisto: PETRM264 (500,- pro oba)
dj.kure
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka