Nokia Lumia 820 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod eriknem 30. 3. 2013 12:19

Inak je to zaujimave, ze Nokia sa nejako pohorsila s fotoaparatmi. Napriklad taka Nokia Lumia 710 foti uzasne. Ako je mozne, ze 820 foti horsie? Som velmi zvedavy na Lumia 720, ktoru zvazujem kupit, kedze ubudne pre mna najvacsi zapor Lumie 820, t.j. vysoka hmotnost a AMOLED displej. Snad 512 MB RAM neublizi rychlosti systemu...
eriknem
Junior

Odeslat příspěvekod jaroslavii 30. 3. 2013 12:49

Jo dobře, Nokia 710. Měl jsem ji chvíli a fotoaparát standart. A vadili mi na ní ty vystouplá tlačítka, to 610 má udělané lepší. Prý Nokia 720 fotí úžasně, no, to teprve poznáme. Z recenzí z Barcelony asi těžko, když ho měli v ruce pár minut a navíc jen v hale. :-| Paměť 512 na 720 je mizérie. Vývoj jde strašně rychle dopředu. A 720 se u nás bude prodávat až za několik měsíců. Pokud Nokia nenabídne něco navíc vůči číňanům, půjde do kytek. Snad jen mapy Nokia jí ještě drží nad vodou. Na systému Windows Phone 8 by měli ještě zapracovat, chybí tam plno důležitých standartních nastavení všeho možného, třeba zvuků, nedostatky v přehrávači a videu a možnosti různých úprav, včetně obyčejného rádia, které bylo v telefonech jich před 5 lety. :hm A myslím si, že na dnešní dobu už je Lumia 820 zastaralý a zbytečně těžký typ. :-l
Naposledy upravil jaroslavii dne 30. 3. 2013 13:04, celkově upraveno 7
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod eriknem 30. 3. 2013 12:56

Pisal som o fotaku Lumie 710 a nie 720
eriknem
Junior

Odeslat příspěvekod mmmm. 30. 3. 2013 13:36

A zapomněl jsem na ještě jednu věc, která je, dle mě velký problém systému - společná hlasitost pro celý telefon (kromě hlasitosti hovorů, naštěstí..).
Mám rád nastavenou hlasitost zvonění na určitou hladinu, logicky. A myslet při poslechu hudby, či při přehrávání videa, že musím pokaždé hlasitost vracet zpět, jinak neuslyším příchozí hovor nebo naopak začne řvát...to mi také dělá velký problém >:-(
Trapák roku - rádoby moderátor a závodník tslany:)
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod burty s krenem 30. 3. 2013 14:24

nejaky prehravac na slozky existuje.
fotak mi teda mizerny neprisel. rozhodne ne podprumerny. srovnaval jsem to i s iphonem.
amoled ma obecne spatnou bilou.

asi nejsi vhodny uzivatel wp. to neni kazdy :)

-- 30. 3. 2013 14:26 --

jaroslavi - jestli chces 2GB ram a plno nastaveni, kup si android. nejspis jsi pro jinou filozofii... ja treba vnimam 820 za ty prachy jako jednu z nejlepsich nabidek dneska. ano, je tezky.
Naposledy upravil burty s krenem dne 30. 3. 2013 15:01, celkově upraveno 1
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jabarkas 30. 3. 2013 14:36

burty s krenem píše: ja treba vnimam 820 za ty prachy jako jednu z nejlepsich nabidek dneska. ano, je tezky.

Jo, já přes všechny potíže také. Viz ta recenze na Heurece.

A dnes se mi samo od sebe umazalo asi giga "other" v paměti. Příjemné. :)
Jabarkas
Junior

Odeslat příspěvekod mmmm. 30. 3. 2013 15:03

Pokud znáš nějaký přahrávač složek, sem s názvem, jinak info o ničem.
Trapák roku - rádoby moderátor a závodník tslany:)
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod mmmm. 30. 3. 2013 19:37

Nový zádrhel : po úplném vybití se telefon odmítá po zapnutí do nabíječky hned zapnout a fungovat. Je na nabíječce zatím asi patnácz minut a zatím se nechce zapnout. To může přinést dost komplikací. Symbyanové mobilní telefony byly použitelné ihned po připojení k síti i při úplném vybití :hm
Trapák roku - rádoby moderátor a závodník tslany:)
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 30. 3. 2013 19:54

Ano, stane se tak v případě úplného vybití kdy napětí klesne pod určitou úroveň.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mmmm. 30. 3. 2013 20:07

Telefon se zapnul asi po 45ti minutách v nabíječce. To mě hodně zklamalo, to může být velikánský problém, když se vybije telefon a ještě další hodinu nemoct volat či být na příjmu....
Trapák roku - rádoby moderátor a závodník tslany:)
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod jaroslavii 31. 3. 2013 14:24

Jo. Android mám, ale Nokia je moje značka, vždycky byla, a pokud ji chci, budu se muset podřídit systému. Není to špatný systém, jen by ho měli doladit, respektive, přidat funkce, které jsou jinde úplně normální a opravdu potřebné a usnadňující používání systému. Výhoda je, že vylepšení jdou ze dvou stran, od Nokie a od Microsoftu, a to se počítá. :-) 720 se líbí i mě, bude fajn. ;-)
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod Sakal357 31. 3. 2013 23:05

Zdravím, koupil jsem si s otcem každý lumii 820 a pamětovku sandisk 32GB class 10 a otec 16GB class 10. Telefon ji vezme ale mám problém s ukládáním natočených videí. Skoro žádné se ale neuloží jak má nebo nejde přehrát. Nebo pokud nahraju na kartu muziku (MP3) tak málo která jde přehrát. Poté jsem vyzkoušel starší pamětovku co jsem dostal k telefonu Nokia 5530 XM (4Gb) vyrobce nenapsaný a ta jde uplně bez problému. Tak kdepak je problém? Dekuji za každou radu.
Sakal357
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaroslavii 1. 4. 2013 06:42

Vyměnit kartu. Někde se to tady řešilo. Dle názoru zdejších profíků je Lumia 820 na paměť karty vybíravá.. A nebo může být karta špatná.
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 4. 2013 07:41

Ano s kartama to je loterie, chce to prostě karty vyzkoušet, já v 820 nerozjel 32GB kartu od Adata, 8GB prastarej Sandisk funguje.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomasse 2. 4. 2013 19:21

Já používám starou 8GB kartu od Kingstonu class 4 a jede naprosto v pohodě.
Lumia 820
tomasse
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků