Nokia 5800 XM - upadlé kontakty baterie

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod MarttHaley 3. 10. 2012 15:38

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s opravou upadlých kontaktů (plíšků) spojujících baterii a vnitřek telefonu. Zkoušel jsem tam připájet jiný kousky vodivýho kovu, ale nikdy to nefungovalo. Nemá někdo nějaký nápad? Děkuju :)

Takhle to vypadá: http://imageshack.us/a/img600/6562/p1070508m.jpg
MarttHaley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 10. 2012 15:56

To jistě nebylo jen tak. Cos s tím dělal?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Naecken 3. 10. 2012 16:06

Zapomeň na to. Plošné spoje se opravují moc těžko. Musel bys provrtat místo, které určené pro připojení konektorů a připájet tam jiný kus vodiče (tvarovaný drátek). Bohužel tím, ale totálně zničíš druhou stranu desky, kde mohou být jiné vodivé spoje.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod MarttHaley 3. 10. 2012 17:08

Když jsem koukal na upadlou packu, ta taky vůbec nebyla zapuštěná do integráče. Byla pouze plastem ukotvená na místě a byla v kontaktu s ploškou, která je viděl na obrázku. Tak by to snad nějak mělo jít, ne? :)

Telefon mi spadl na zem a ty kontakty se prostě vysypaly.
MarttHaley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 3. 10. 2012 17:50

Musíš pochopit, že tohle je tzv. integrovaný obvod třetí generace. Prvky se neosazují do navrtaných dírek, ale pouze do drážek a to umožňuje zmenšovat rozměry desek. Výrobu takových desek zvládá již pouze automatizovaná linka a člověk není schopný nic takového vyrobit v reálných podmínkách. Při výrobě se nepoužívá ani klasické pájení, nýbrž přímé lití speciálně upraveného kovu na desku, který se přichytí pouze v požadovaných místech.

Musel bys vybrousit původní zbytky kontaktů a horkotěžko připájet všechny tři nové. Navíc nesmíš porušit vodivé dráhy a udělat velmi kvalitní spoje, aby nedošlo ke vzniku většího odporu a následnému úbytku napětí.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod Gizmohead 3. 10. 2012 18:21

Mě už se několikrát utržené kontakty přípájet zpět povedlo, ale nikdy už tam nedrží jako dřív, ale napadá mě jednodušší postup: připájej tam tu baterku natvrdo drátkama, nebo sežeň jinou baterii, podobné velikosti, která nemá kontakty, ale 3 drátky jako vývod. Jediná nevýhoda bude pokud se telefon sekne a ty budeš potřebovat tu baterku vyndat :-D
Gizmohead
Junior

Odeslat příspěvekod Imhotep 4. 10. 2012 11:26

nove kontakty sa daju vybrat z ineho telefonu a prehodit do tejto 5800vky. Treba mat na to ale vybavu, sam som uspesne spravil tiez odtrhnute kontakty na E71.
Da sa to aj pajkou, len si treba dosku vycistit od prebytocneho cinu, nie je to take hrozne ako tu pisete.
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 4. 10. 2012 20:01

Ja som kedysi pripajkoval zlomene kontakty na nokii 5110. Dal som tam obycajny tvrdy drot a po kazdom vlozeni baterie som musel nanovo napruzit kontakty a trochu som sa vkladanim baterie natrapil.
To riesenie s tenuckymi lankami pripajkovanymi na bateriu napevno je podla mna najlepsie. Ak mas mikropajku. Dosku netreba prevrtavat. Kolofoniu nepouzivat. Ani ten novy trubickovy cin. Ja mam specialnu letovaciu pastu a stary dobry cin s olovom. Aby si to nemusel pri odpajani baterie znovu pajkovat, treba rozstrihnut to lanko, kusok odizolovat a spojit ho skrutenim v prstoch a prelepit spoj lepiacou paskou aby to nerobilo skrat.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel