Nokia Lumia 1020 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 3. 2. 2016 14:57

dejvidek: Tím bych si tak jistý nebyl. Když pominu nějaké ty nové funkce, problém může být v aplikacích. Mě se například v současnosti vcelku hodí WiFi Analyzer. A i když jsou W10M v plenkách (osobně bych to nazval spíš beta testovací období), existuje ve verzi jen pro ně.

Sekydavid82: Ani tím bych si nebyl jistý. Nevím jak u evropských modelů (ale podle všeho je to stejné), ale l1020 nedostala plnohodnotný denim s jiným algoritmem (na rozdíl od 930 a asi 830..možná byl důvodem starý HW, takže bych to spíš viděl na placebo efekt). Cyan sice přinesl výraznější zlepšení oproti blacku, ale na druhou stranu i chybu ve firmwaru, takže nelze manuálně zaostřit na nekonečno a jsou chvíle, kdy to nepotěší (ale nejsem si jistý, jestli ta chyba nebyla už v "černém" FW)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sekydavid82 3. 2. 2016 17:33

Na nekonečno mi ostřit šlo - nedostala všechny funkce Denimu jako 4K video.
Placebo efekt to není ty fotky jsem si tehdy porovnával v PC na EIZO v DNG
Sekydavid82
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 3. 2. 2016 17:52

Jen říkám, že microsoft sám na rozdíl od l830 a 930 žádné změny pro l1020 v oblasti fotoaparátu neoznámil. Nový algoritmus se (v jejich případě) projevil i u JPG, kde se poměrně často projevovala podáním barev více do červena (není podmínkou) a poměrně výrazně silnějším doostřování. Podobné změny jsem nepozoroval u žádné l1020. Jaké mají být ony zmíněné změny k lepšímu? Já jsem skeptický, protože jsem viděl už hodně příspěvků lidí, mluvící o zlepšení jak v denimu, tak testovacích buildech W10M, ale po ukázkových fotkách z těch senzací rychle sešlo.

Ostré fotky s manuálním ostřením na nekonečno by mne zajímaly. Zatím jsem takovou l1020 nepotkal a jsou toho plná fóra. Jestli to není globální problém, tím lépe a ocením třeba ukázkovou fotku. Automatika s nekonečnem nemá problém.

DNG osobně moc nemusím. U lumií mají k poctivému RAWu hodně daleko, ale to už jsem tu myslím o nějakých pár stránek dozadu rozebíral. Ještě jsem nezažil, aby někdo vytáhl z microsoftího DNG více detailů jak z JPG (možná je prostší artefaktů apod, ale...).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 2. 2016 22:07

Chtěl jsem se zeptt na aplikaci či způsob využití vnitřního čidla barometru u L1020-tky která ukazuje tlak vzduchu v hPa....
Používám Meteoservis Pro, kde je to načítáno z nejbližší stanice/lokality.
Dík za doporučení.
anonymni

Odeslat příspěvekod dejvidek 6. 2. 2016 22:16

Meteoservis to odnikud nenačítá, ten ukazuje předpověď počasí, nikoliv aktuální stav!
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 2. 2016 23:27

Předpověď je k načítané lokalitě, dle nastavení.
To ale není pro dotaz podstatné, uvedl jsem to pouze v kontextu mnou využívané informace v deailech této aplikace.
Lze jako u iPhone6 aktivovat aplikací přímo čidlo barometru v telefonu?
Pakliže ano, jak se tato aplikace jmenuje?
Dík
anonymni

Odeslat příspěvekod dejvidek 6. 2. 2016 23:37

Ano, je to předpověď a lokalitu buď volíš ručně a nebo dle GPSky, barometr s tím nemá vůbec nic společného! Zda lze aktivovat barometr netuším, nikdy mě to nenapadlo.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 2. 2016 23:48

Meteo je jasný.
Já potřebuji aplikaci pro využití barometrického čidla telefonu ukazující hodnotu tlaku v hPa rozsahu 850 - 1200.
Stejné jako u ostatních aplikací jako jsou svělo, hluk, kompas, pedometr atp...
anonymni

Odeslat příspěvekod lada t5 8. 2. 2016 09:08

A má vůbec telefon v sobě barometrické čidlo?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 2. 2016 12:00

Dle specifikace ano.
anonymni

Odeslat příspěvekod lada t5 8. 2. 2016 13:40

Hm, tak to ani nevím............
To tedy znamená že by měl umět přes toto čidlo i propočítat nadmořskou výšku?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 2. 2016 14:10

No to nevím, altimetr je další krok.
Bohužel dle mého zjištění chybí ve store aplikace pro jeho přímé využití s WP8.1.
Na W10M snad je:
https://www.microsoft.com/en-us/store/a ... blgggzfnv0

Nemám ale ověřenu jeho funkčnost.
anonymni

Odeslat příspěvekod Žblambomírek 18. 2. 2016 19:36

Ahoj chlapi Lumiáci; naše excelentní 1020ky se už docela chystají do zaslouženého důchodu a určitě nejsem jediný, kdo přemýšlí, čím je nahradíme, až vydechnou naposledy? Po přibližně třech letech je na trhu žádný mobil nepřekonal - zejména foťák s xenonovým bleskem. Do žádného samskšuntu s Androidem určitě nepůjdu ani omylem, ale z čeho vybírat? Jablka jsou sice vcelku srovnatelně stabilní, ale foťák nemá xenonový blesk a za špatného světla je dodnes 1020ka daleko lepší. Navíc ta jablečná cena, je naprosto nepřijatelná. Jak to zamýšlíte řešit? Počkáme si na nové Nokie zhruba za rok? Ale ty už budou asi s věčně padacím Androidem - původní velice stabilní W8.1 těžko něco nahradí. Jsem z toho na hadry :-]
Žblambomírek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2016 20:21

Jj...
Co dál?
Není ani tak problém v zařízení, je problém s W10M...
Myslím že do prázdnin to není problém nechat tak jak je, a potom se uvidí co MS doladí.
Tohle ale zatím není žádná sláva, a na L1020 bez aktualizace fw špatný!
Plave to, a lepší to asi nebude.
Není však zatím důvod opouštet WP8.1, a já to už na tomto OS dojedu.
Takže buďto dají W10M dohromady a skončím na L950/XL, nebo nachvilku na iPhone 6s plus, který má neskutečnou výdrž, a na firemní hw bance od O2 cenu nemusím bohudík řešit.
anonymni

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 2. 2016 20:40

Přešel sem na 950 a nemohu si vesměs stěžovat, není to nic dokonalého (jako nebyla ani 1020), ale jako náhrada funguje velmi dobře. Aktuální fw už je velmi dobrý.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků