Nokia Lumia 1520 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 16. 3. 2014 22:12

uiqjirka: Jestli myslíš FW 1402 tak ten to nevyřešil, ani aktuální ovladač displeje 2.2.0.1 situaci neřeši.

Problém trápí 1520 napříč firmwary i variantami od počátku. O HW chybu zřejmě nejde, protože krátkodobě pomůže restart telefonu a poté se to postupně horší - jasně SW záležitost.

Počet špatných rozpoznání lze snížit vypnutím "probudit poklepem" a snížením citlivosti na "Normální", ale jen snížit, nikoli odstranit.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rzboril 19. 3. 2014 06:54

Všim jsem si toho od vánoc co ho mám. Žádná oprava zatím.
Sníženou citlivost mám od novoty. Ještě zkusím vypnout to probouzení ale bude to těžké si odvyknout.
.*´¨ ¦)¸.0•´¸.•´¨) (¸.•´ (¸.0•´ .•´ : (´0¸.•*´—`*•¸¦.•*¨)
rzboril
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 19. 3. 2014 11:45

Vypnutí Glance a Tap to Wake nepomůže (odzkoušeno), nicméně záchrana se blíží. V Americe je uvolňován FW 1407, který podle prvních uživatelů tento problém konečně odstranil. Hurá! Teď jen počkat až se objeví v Evropě.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Physeter 19. 3. 2014 12:14

Neni to prstama? Tento problem nepozoruji.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod fleggy 19. 3. 2014 12:51

Taky tento problém nemám. Jenom když se zapomenu a po přiložení prstu ho nechám v klildu, protože mě v ten moment něco na displeji zaujalo :)

-- 19. 3. 2014 13:01 --

Osobně mě víc trápí, že Navigon často ztrácí GPS info. Jezdím teď pravidelně trasu Přerov-Poprad a při prvních cestách jsem používal Navigon, abych si zkontroloval rychlostní limity v mapách. Navigon zničeho nic přestane přijímat GPS a mapa se přestane hýbat. Většinou se už "nechytne" a GPS info ukazuje nesmyslné souřadnice mimo stažené mapy (CZ, SK, AT). Nejvíc se mi osvědčilo spustit Here Maps nebo něco takového a pak se vrátit do Navigonu. Stává se to i v otevřené krajině, kde rozhodně není problém s příjmem GPS.
Doufám, že je to chyba Navigonu a ne GPS modulu. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 19. 3. 2014 13:41

Physeter píše:Neni to prstama? Tento problem nepozoruji.


Není, tento problém trápí většinu uživatelů L1520, ikdyž se najde pár takových jako vy, kteří tvrdí že problém nemají. Těžko říct co to může být a proč to valné většině dělá a malému procentu uživatelů ne.

Zadej si však do googlu Lumia 1520 screen sensitivity a pročti si to. Jinak od včerejška máme doma ještě jednu 1520 a dělá to samé.

Ikdyž jak čtu na netu jaké ostatní problémy může L1520 mít a to v hojné míře (nefunkční přední kamerka, vadný proximity senzor, vadné reproduktory a telefonní sluchátko ...) tak jsem rád že mám pouze tento problém :) (klep klep na dřevo)
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 19. 3. 2014 15:13

Nu což by jsi chtěl za ty peníze, okna jsou přeci nejlepší..........
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 19. 3. 2014 15:33

jak to souvisí s "okny" proboha? To jsou zase pindy..
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 19. 3. 2014 15:38

rajs píše:Nu což by jsi chtěl za ty peníze, okna jsou přeci nejlepší..........


Kdybych zadal do Goolge Issues of XYZ (doplň si jméno libovolného Android či iOS zařízení) dostanu stejnou hromadu různých diskutovaných vad. Tak nevím o co ti tou narážkou šlo. Vyvolat flame? Trapné ...
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 19. 3. 2014 19:47

Zadej si však do googlu Lumia 1520 screen sensitivity a pročti si to. Jinak od včerejška máme doma ještě jednu 1520 a dělá to samé.


Mel jsem dva kousky,uplne jednu z prvních L1520 a pak hodne cerstvy kus, obe měli tento problém.Respektive není L1520 bez tohoto problemu.Jsou lide, kteří to nezaznamenají..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 20. 3. 2014 09:25

Zajímaly by mě další důvody proč si dal L1520 pryč. Mě přijde pro uživatele WP naprosto fantastická, ikdyž už je to dost pádélko na hraně :) Předem díky za odpověď.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 3. 2014 10:53

Zejmena ta velikost, ta hrala nejvetsi roli.Nezvykl jsem si na ni, respektive uz vim, ze takovou velikost ani do budoucna nedam/nechci..
Druha vec,horsi citlivost na signal zejmena v rychlych sitich(neni problem jednoho kusu) oproti predchozim telefonum.Jinak mazel.Vydrz primo luxusni,nadherny displej,opravdu hlasity ext. reproduktor apod.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 20. 3. 2014 12:01

Souhlasím, že velikost je vážně drsná a člověk s tím u ucha vypadá už poněkud divně a je to už spíše tablet než telefon. Problém se signálem nepozoruji, naopak mám na stejném místě lepší 3G signál než na předchozím Note 3.

Myslím, že skvělá volba bude Lumia 930, což by měl být Icon pro Evropu, tj. parametry L1520 v těle do 5" :-)
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Refael 20. 3. 2014 12:08

Dobré odpoledne do Čech,

mám dotaz na majitelé L1520:

chci koupit tento model v bílé barvě. Četl jsem však, že se bílá verze dost loupe u někoho, můžete mi prosím říci, co mají přesně s touto barvou, zda-li mohou potvrdit či vyvrátit tento "fakt"?
Refael
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 20. 3. 2014 12:15

Máme doma bílou teprve dva dny, je nádherná a neloupe se ale je asi brzo na soudy. Každopádně co jsem prolézal fóra s vadami L1520 tak bílá netrpí na loupání o nic větší míře než třeba černá.

Buď jak buď je to výrobní reklamovatelná vada a narazit na ni můžeš u jakékoli barvy, takže jestli se ti líbí bílá, směle do ní.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků