Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krokodeel 14. 4. 2019 10:26

Presne tak, ja jsem do toho telefonu nic neinstaloval od doby, co ho pouzivam minimalne, tzn. cca rok. A stejne se vydrz vyrazne snizila, a to skokove pri aktualizacich systemu. Pred nejakou dobou a ted znovu tento tyden.

Skoro mam pocit, ze je to cileny, aby se snizil pocet poslednich mohykanu, co ten system pouzivaji :)

Jak jsem uz psal, jako zaryty zastance WM uz nemam co dodat. Ze mi cas od casu prijde zadost, jestli bych doporucil system znamemu ci kolegovi, to uz beru jako spatnej vtip
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koutnak 17. 4. 2019 12:52

Musím potvrdit všechny zmínky o snížení výdrže. Začalo to (velmi hrubým odhadem) v půlce loňského roku, kdy místo celého dne jsem byl po cca 8hodinách na nule (na horách to obzvláště potěší). Ovšem myslel jsem si, že je to baterií (2roky stará). Nějakou dobu jsem to vydržel, až jsem si na začátku r.2019 koupil novou (naprosto shodnou s tou původní). Ovšem mé představy o návratu k původní výdrži se nenaplnily. Takže nabíjím 3x denně: ráno vytáhnu z nabíječky, kolem 13-14h zase nabíjím a když jdu spát, musí se zase nabíjet, aby mě mobil ráno vůbec vzbudil :-(. A to nemám žádný náročný provoz.
Včera mi oznámili z FIO, že k 1.6. ukončují smartbanking na Windows Phone, takže i má představa, že s L950 vydržím aspoň do konce roku 2019, bere za své.
Android by nešel nainstalovat? Nechce se mi vyhazovat 2 roky "starý" mobil.
Naposledy upravil koutnak dne 17. 4. 2019 20:56, celkově upraveno 1
koutnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 17. 4. 2019 15:56

Tak to jsme na tom velice podobne. Moje banka mi aplikaci pro mobilni bankovnictvi ukonci zitra. Takze fajront. To byla posledni kapka. Jinak jsem nad miru spokojeny. Ale bez mobilniho bankovnictvi proste nemuzu fungovat.
Cekam, jak to dopadne s predstavenim Sony Xperia 1. Pokud bude do mesice na trhu, tak jdu do ni, pokud ne, tak bude vyber mezi Sony Xperia XZ3, nebo Samsung Galaxy S10+, ale z Anglie, kde se da koupit model s procesorem Snapdragon 855. Na Samsung.cz podpore mi potvrdili, ze v Evrope nebude problem s timhle modelem ohledne veskerych aktualizaci, jen je bude uvolnovat Samsung.usa.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod orhore 16. 5. 2019 08:57

koutnak píše:Android by nešel nainstalovat? Nechce se mi vyhazovat 2 roky "starý" mobil.

Ano šel, ale bez záruky: http://www.techlive.cz/Instalace-Android-na-vsechny-telefony-Lumia-pomoci-Windows-Phone-Internals-22-A_3788
Aktuální verze nástroje WP Internals: https://www.wpinternals.net/index.php/downloads
Pokud budu muset koupit nový mobil, tak to na své 950 XL možná zkusím. Ta baterka mě také trápí jako ostatní :-|
orhore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 5. 2019 09:54

Android v jakekoliv Lumii je nesmysl, nefunkcni a k nicemu. :lol:
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koutnak 16. 5. 2019 10:07

Takže nemá smysl po něčem pátrat, jen zamáčknout slzu a koupit nový telefon?
koutnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orhore 16. 5. 2019 10:24

Jinak včera vyšla po delší době nová aktualizace. Jsem zvědavý zda krom nějakého zabezpečení i něco vylepší :-)
orhore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Damon_Hill 16. 5. 2019 10:56

Bezpečnostní update, oprava chyb nic jiného už nebude.
Naposledy upravil opasino dne 16. 5. 2019 11:08, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí příspěvek se necituje!
Damon_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 16. 5. 2019 11:09

koutnak píše:Takže nemá smysl po něčem pátrat, jen zamáčknout slzu a koupit nový telefon?

Asi tak, vývoj šel prostě jiným směrem, tak nezbývá, než postupně přecházet.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 5. 2019 19:52

orhore píše:Jinak včera vyšla po delší době nová aktualizace


Po dlouhe dobe ne,pravidelne kazdy mesic. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 6. 2019 00:19

Ano pro tu hrstku zbylých....MS jen dodržuje svůj slib ohledně podpory,jinak tým co updaty dělá (beztak jen měni čísla....nikdo nic nepozná a papír resp displej v info o updatu snese vše? dávno rozpustí
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 2. 6. 2019 07:51

zaujimavejsie ako Android by bolo tam dat plny Windows pre ARM. Ten projekt vyzera zaujimavo, hoci je to desktopovy OS na mobile, dokonca uz vie telefonovat a pisat SMS :) S Continuum dockom (ak aj ten funguje) by to slo pouzivat ako nahradny PC
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 6. 2019 08:14

Však byly články jak někdo rozjel plnohodnotná Windows 10 ne... potenciál by na to byl,hw stále jste celkem dobrý akorát MS poměrně nadějný OS vlastní debilitou zabila.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orhore 25. 6. 2019 10:38

uiqjirka píše:
orhore píše:Jinak včera vyšla po delší době nová aktualizace


Po dlouhe dobe ne,pravidelne kazdy mesic. ;-)

Tak to je vidět, že ten telefon vůbec nevlastníš. Jinak bys věděl, že poslední verze 1709, která vyšla, tak pak to šlo s pravidelností do kopru. Dokonce tam byla i půlroční "sekera". Když něco vyjde, tak to už je jen hodně vážná záplata nebo spíše už nic. Navíc jsem byl upozorněn, že WhatsApp mi přestane od nového roku v mobilu fungovat. A zřejmě další appky budou následovat. Takže další hřebík do rakve.
orhore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 6. 2019 10:50

Vlastnim a stale pouzivam a i upozornuji na kazdou mesicni aktualizaci. Chodi to pravidelne kazdy mesic, jak pro CU tak FCU 1709.
Zadna pulrocni sekera neni a nebyla, spise ty udelej HR, mas nebo jsi mel neco nakopnuto.
V tematu o W10M mas vypsanou kazdou aktualizaci, minimalne den po vydani, vcetne verze.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků