Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Damon_Hill 25. 6. 2019 12:51

Potvrzuji bezpečnostní update chodí pravidelně každý měsíc.
Damon_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 25. 6. 2019 13:33

Orhore: Aktualizace chodi pravidelne kazdy mesic!!!! Jeste se mi nestalo, ze by aktualizace neprisla. Kazdy mesic jsem pravidelne aktualizoval a aktualizuji porad, i kdyz uz L950XL nepouzivam jako primarni telefon. A rict uiqjirkovi, ze asi ten telefon nikdy nevlastnil, tak to jsi slapl pekne vedle :-D
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod krokodeel 25. 6. 2019 13:49

Nejspis se to aktualizuje v noci a ani o tom nevis :)
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirage7 16. 7. 2019 14:53

Jak poznam original baterii Nokia BV-T5E od klonu? Nekdo tady zminoval TS Bohemii, ze baterie nepodporuje rychle nabijeni... jde mi hlavne o to, aby se pri nataceni videa mobil nerestartoval a dala se rychle nabijet. Pripadne ve kterem eshopu se da bezproblemova baterie koupit.
mirage7
Junior

Odeslat příspěvekod Damon_Hill 16. 7. 2019 17:48

Myslím že novou originální baterii už neseženeš. Jak ji poznat ti neporadím protože sám nevím. Tu co jsem koupil se tvářila jako originál se všemi potisky atd. jiné bylo jen datum výroby, ale originál to nebyl - nešlo rychlé nabíjení a bezdrát nabíjení bylo divný.
Damon_Hill
Junior

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 16. 7. 2019 17:55

Nepoznas. I klon se muze tvarit jako original. Ja koupil 2.
Jedna mela popis, co jasne rikal, ze je to klon. Ta nepodporovala rychle nabijeni a vydrz byla tragicka. Po mesici nevydrzela ani pul dne a po dalsim mesici prestala fungovat uplne.
Druha mela popis jako original, podporovala rychle nabijeni, ale vydrz mela jako stara puvodni original baterie.
Pak jsem koupil baterii Avacom a ta byla, je perfektni. Podporuje rychle nabijeni a vydrz je tak jako jsem mel u noveho mobilu.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 7. 2019 21:00

Presne tak, Avacom je jistota. Dnes uz original koupit nelze, nekolik let se nevyrabi. Jeste doma mam asi 2ks original baterii, ne zadne fake.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 7. 2019 18:41

Lumia 950 XL nepatří do starého železa. Otestovali jsme na ní počítačová Windows 10
https://www.smartmania.cz/lumia-950-xl-windows-10/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orhore 22. 12. 2019 10:59

Hezký pokus a na co jste přišli? Že to s těma pc windowsama sice nějak funguje, ale v podstatě je to k ničemu? To už mi přijde zajímavější pokus s instalací androidu: https://www.techlive.cz/Instalace-Android-na-vsechny-telefony-Lumia-pomoci-Windows-Phone-Internals-22-A_3788

Ještě k těm aktualizacím. Ano, instalují se v noci a jedná se jen o bezpečnostní update. To je v podstatě již k ničemu. Bohužel od určité doby updaty totálně zmršily výdrž baterie i odezvu systému. Obnovení telefonu do továrního nastavení nic neřeší když se tam znovu nacpe poslední build.

Ale už je skoro konec roku a tak bude lepší se poohlédnout po nějakém lepším patlafonu ;-) .
Veselé svátky a šťastný nový rok 2020 všem :!: o<:)
orhore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krokodeel 23. 12. 2019 11:24

Jen pro info... Posledni aktualizace prodlouzila vydrz telefonu bez problemu na dva dny. Jen je trochu ulet, ze jim to trvalo snad rok, nez na to nekdo prisel :)
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 17. 6. 2020 20:29

Zdravím, nemáte někdo tip na dobrou náhradní baterku do L950XL, pokud se vůbec dá ještě pořídit?
Lumii používám už v podstatě jen na focení a natáčení a už má problém při tomto používání vydržet i pár hodin. Nedávno jsem zkoušel Lumií něco dokumentovat a během natáčení se mi i párkrát restartovala :-|.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 18. 6. 2020 01:57

Ahoj, originální už neseženeš. Z neoriginálních byla asi nejlepší baterie od AVACOM, pokud si správně pamatuji název.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 18. 6. 2020 08:34

Spíše je otázka, jestli se ta případná investice do baterie vyplatí. Ono se nejednou stalo, že nov baterie vydržela třeba jen půl roku a pak začala degradovat po tom, co tak dlouhou dobu ležela na skladě.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ziki 18. 6. 2020 10:19

Děkuji za reakce, v podstatě nemám moc zkušeností s kupováním náhradní baterky do telefonu, poněvadž než se dostavily nějaké problémy s baterkou, tak jsem již měl telefon nový a starý šel do šuplíku. Bohužel L950XL, co se týče fotografického výstupu, stále převyšuje své následovníky, takže ji dávat do šuplíku zatím ještě nechci. Když projíždím eshopy, tak u některých to vypadá, jako by prodávaly i originální baterky, ale jestli tomu tak skutečně je, tak hádám, že to budou nějaké hodně letité neprodané kousky, kdoví v jaké stavu. Asi zkusím AVACOM, který se přeci jen na akumulátory zaměřuje, než zkoušet štěstí u nějaké noname baterky.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 11. 2020 15:43

Lumia 950 XL dokazuje nemožné. Běží na ní plnohodnotný Photoshop

Lumia 950 XL jako plnohodnotný počítač
Mezi poslední úspěchy lze řadit například přidání podpory akcelerometru pro automatickou rotaci obrazovky.

Rozjede i Photoshop
V uplynulém týdnu Adobe vydalo beta verzi aplikace Photoshop pro ARMové procesory, a tak se nelze divit, že i tento program byl na Lumii vyzkoušen.

Obrázek

[Zdroj: smartmania.cz]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků