Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod powlcz 8. 3. 2017 19:54

Nebudu Vás přesvědčovat o opaku. Jestli se Vám líbí a cenově Vám vyhovuje, tak si ho pořiďte. Jsou tam velká "ale", nicméně proč ne.
powlcz
BAN

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 3. 2017 21:09

Jit do toho, 950XL je stale super koupe bez nejakych rizik nebo ale.Ziskas skvely HW obecně za neskutecnou cenu, na kterou si s jinym OS neshanes a to ani v pripade foceni.O zvuku a videu ani nemluvě.
Jeste, ze jsem neveril vsem pohadkam a bachorkam, ktere se proti mobilnim Windows ve vsech jeho verzich a jejich zarizeni od pocatku traduji.Po vice nez 6 letech mohu posoudit, nesmysly a straseni..Zkusenosti se vsemi OS, ktere mam za sebou hovori za sve.
Hlavne si to nenechat vymluvit lidmi, kteri ten telefon ani nikdy nemeli a vubec nevi, ktera bije.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 9. 3. 2017 00:08

Pohádkář. Ti jsou vůbec nejlepší. Žádná ale, wp telefon je nejlepší a kdo tvrdí něco jiného je blázen a rozvraceč.

Hlavně si nekupujte žádné aplikace, neb až telefon za rok a půl doslouží, tak už nebude kde je používat, takže o všechny placené přijdete. Jo a taky většina těch free už ani nemá podporu, takže aktualizace moc nečekejte. Ale kus HW je to pěkný. Až si ho vystavíte nad krbem. Rozhodně ho neprodáte, ani za třetinovou cenu. A jako palivo do krbu se nehodí.

Ale Vám jsem ho také doporučil, ne že ne. Uživatelům, kterým stačí základní mobilní funkce a prohlížeč Edge který je velice podobný IE na který jsou také zvyklí, poslouží velice dobře. Kolega má pravdu, v cenové kategorii je to dobrá koupě. O nic vlastně nejde, je to jen telefon.
powlcz
BAN

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 3. 2017 00:25

Já myslím, že nejsou potřeba nějaké hádky a narážky na OS či objektivitu ohledně fanoušků té a té platformy. Pokud dotyčný používá lumii 930, předpokládám, že si je vědom fungování platformy i stavu aplikací. Proto bych uvítal diskuzi spíše na téma možného přínosu l950 oproti l930.
Osobně nespatřuji v l950 zase takový pokrok, ač nepopírám, že continuum a o něco lepší foťák pro někoho může být znatelným přínosem.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 9. 3. 2017 00:40

Zase pokud mu vyhovuje, tak o něco málo prodlouží svojí možnost používání této OS platformy. O to bolestivější ale bude pak stejně nuceně přechod na jinou platformu. Na druhou stranu 7,5k z mého pohledu není tak moc a nokia může do té doby přijít znovu třeba s něčím novým.
powlcz
BAN

Odeslat příspěvekod roy1 9. 3. 2017 01:17

http://mobil.idnes.cz/nuans-neo-reloaded-s-androidem-ded-/telefony.aspx?c=A170220_194623_telefony_ada
Takže asi tak, zda dnes ještě vyhazovat peníze za nákup čehokoliv s WP.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod romo.11 9. 3. 2017 06:43

Ten ich mobil bol sialeny ulet, a nebude sa predavat ani s androidom
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 9. 3. 2017 07:27

Bari007 píše:Asi mám štěstí nebo nějaký "vadný" kus, ale na Lumii 950 XL (DualSim) se mi messenger spustí do 5 vteřin v případě, že jsem zrovna udělal restart telefon a prakticky okamžitě v případě, že jsem messenger už spuštěný měl. Ani s geotaggingem problém nemám a nikdy jsem za cca 1 a čtvrt roku neměl. Fotky mají uloženou správnou polohu, v budově obvykle nemají žádnou (protože není GPS signál). Hlášky "něco se nepovedlo" nepotkávám a ani nepamatuji, kdy by se telefon sám restartoval. A nevšiml jsem si nikdy, že by mi zmizela nějaká fotka. Navigaci ale prakticky nepoužívám, protože mám zabudovanou v autě.

Pokud je to takhle a nepoužíváš Insider verze, tak bych doporučil reklamaci.

Takový "vadný" kus jako máte Vy bych chtěl mít :roll:. Teď jsem schválně stopoval spuštění Messengeru a první spuštění do načtení hlavní stránky cca 26 s, ale každé další už jen cca 5 s. Pokud chci ve fotce přesné souřadnice, tak musím buď fotit pomocí prehistorické WP8 aplikace Camera Lumia popř. pomocí deaultní aplikace Kamera, ale musím na místě nacvakat tak deset fotek (a pak zas promazávat) a doufat, že se aspoň v jedné do správné polohy trefí. A zrovna včera mi L950XL při psaní příspěvku do nějaké diskuse tak škaredě zamrzla a vycházelo z ní jen takové pištění... Pomohlo několikasekundové podržení vypínacího tlačítka. A jedu na oficiální verzi, Insider nepoužívám.
Kdybych ten mobil kupoval někde tady v kamenné prodejně jako většinu jiné elektroniky, tak už je dávno na reklamaci nebo vrácený. Ale tuto L950XL jsem kupoval přes net a k jejímu zabalení a odeslání poštou přes půlku republiky jsem se zatím neodhodlal :roll:.

vnplus píše:Tak sakra, mám si tu 950 XL ještě pořídit (za 7,5), nebo už je za zenitem. Používám 930, a bohatě mi vyhovuje, ale lepší foťák je lákavý. Čekám, že mi trochu pomůžete v rozhodování..????
:grr: :-[

Rozhodnutí je na Vás, ale osobně bych ji známým už asi nedoporučil. Mně se zdá, že se prodávají asi dvě varianty Lumie 950 XL, jednu variantu bych nazval "bezproblémová" a tu má třeba Bari007 a pak je tu druhá varianta "problémová", na kterou jsem měl štěstí třeba já, ale i další (problém se špatnými souřadnicemi u fotek dle konkurenčního fóra nemám jen já). Jestli jste šťastný uživatel L930 ještě nemusí znamenat, že budete šťastný i s L950XL, hodně bude záležet, jakou "variantu" získáte. Mě L925 taky vyhovovala (než jsem rozbil displej) a klidně bych o ni řekl, že to byl spolehlivý mobil, ale to samé o současné L950XL říct bohužel nemohu :roll:.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 9. 3. 2017 08:02

Neexistuje bezproblemova a problemova 950XL. Je len jedna, ak nepocitam sem-tam sa vyskytujuci vadny kus, ktory treba reklamovat samozrejme. Ked uz tak moze byt problem len v stable a insider verzii systemu.
Ale v co verim a poznam to aj z iných oblasti, ze existuju problemovi a bezproblemovi uzivatelia. Ti problemovi su vecne nespokojni a hladaju chyby aj tam, kde nie su.
Mne na L950 sa FB/Messenger spusta prvy krat do 10s, druhy krat okamzite. To neni chyba systemu, ale firmy Facebook Inc., lebo sa rozhodla portovat verzie z iOS a nejako to nevie vyladit (mozno je nevyladeny aj Xamarin), ale postupne sa to lepsi, na zaciatku to bolo cez 20s. Daju sa stiahnut aj starsie verzie od MS, ktore sa spustaju rychlo.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosnie 9. 3. 2017 08:08

Lze spustit bezdrátový continuum z L950XL na PC s win 10? kdysi mi to šlo, nyní se mi to nechce spojit ani za zlaté prase. telefon píše, nelze se připojit. nemáte nějaký nápad, čím by to mohlo být? Díky
rosnie
Junior

Odeslat příspěvekod JirikZL 9. 3. 2017 08:26

Nějakou dobu (asi 2 týdny) mně v aplikaci Email.cz nejdou stahovat (přehrávat) některé přílohy (videa) mailů a ukáže se hláška "Chyba při stahování přílohy", přestože v Edge to funguje, např.video ___wmv.mp4, které má 2,4 MB. Aplikace byla přes Store aktualizována a nevím co s tím. Má někdo nějakou zkušenost nebo nápad, co s tím udělat? Díky.
JirikZL
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 9. 3. 2017 08:27

já už se musím jen smát Obrázek
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
BAN


Odeslat příspěvekod romo.11 9. 3. 2017 09:37

obcasne vypadky a problemy maju vsetci, aj v PlayStore najdem kopec apiek, ktore poriadne nejdu, a iba padaju. Smeje sa tomu iba hlupak.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Physeter 9. 3. 2017 09:55

Přešel jsem z L930 na L950XL DS. Důvody: DS, větší display, lepší foťák. Telefon funguje perfektně. Prošel jsem všemi třemi OS a skončil u Windows, které mi vyhovují nejvíc. Že jsem v tom spíš vyjímka chápu a je mi to fuk. V telefonu cca 50 aplikací, veškerá data osobní i pracovní na OneDrive, kontakty v Outlook.com, platím si Office365, hodně cestuji a hodina měsičně volání zdarma ve všech zemích do všech sítí přes Skype se hodí.
Physeter
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků