Microsoft Lumia 650 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mildapm11 1. 2. 2017 15:58

Děkuji za radu, ovšem pro mé využití je přítomnost v insider programu dost podstatná. Takže pokud by jste někdo měl řešení této nepříjemnosti, budu moc rád pokud mi poradíte, děkuji.
Mildapm11
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 2. 2017 17:12

Neda mi to se nezeptat..
Co tak podstatneho v insideru je?
anonymni

Odeslat příspěvekod Mildapm11 2. 2. 2017 17:10

Pro mě to je možnost otestovat specifické app a jejich stabilitu na novém buildu před nasazením tohoto buildu do firemních mobilů (samozřejmě na firemních telefonech je oficiální sestavení). Tím se vyhnu komplikacím s nestabilitou pro naši firmu nutných app a v případě problému mám čas na řešení.
Mildapm11
Junior

Odeslat příspěvekod mentol999 29. 5. 2017 18:04

Nazdar. Na mojej terajšej 650 sa mi po upgrade na CU strašne zhovadil edge. Teda on stál za ***** aj pred tým ale teraz mi seká strašne. Začnem rolovat a nejde to . Zasekne sa kľudne aj na 30 sek. Nepomohol ani HR a obnova zo zálohy. Nieje nejaká finta na to. Alebo ako urobiť downgrade. Nemám ani iný tel na porovnanie. 930ka mi tu leží z rozbitým dislejom. 950ku a 640ku som stratil.
A aj práve teraz začal sekať.
mentol999
Junior

Odeslat příspěvekod daja33 29. 5. 2017 22:37

Mám doma L650 tak jsem mrknul a takový problém nemám.Zkus HR reset bez obnovy zálohy a pokud to nepomůže tak reklamace nebo ještě kontaktovat podporu Microsoft,nejlepe zavolat na infolinku.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 30. 5. 2017 07:46

na povodnu verziu sa dostanes lahko cez pocitac, kde nainstalujes program WDRT od MS, prepojis s mobilom kablom a za 10min je hotovo.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kdoa 8. 8. 2017 13:35

mentol999: Mam stejny problem, ve vsech verzich aktualizace Creators Update (tj. buildy 15xxx) i v insider buildech je zkripleny Edge, ktery zobrazuje stranky zmensene, zamrzava, pripadne pada. Telefon mi funguje perfektne s Anniversary Update (build 14393).

Jedine funkcni reseni je zablokovat automatickou aktualizaci Creators Update.

Strucne:
1. Zalohovat telefon a pres Windows Device Recovery Tool obnovit vychozi verzi systemu (nejspis build 10586).
2. Aktualizovat na Anniversary Update (14393).
3. Zablokovat v registrech automatickou aktualizaci systemu pomoci aplikace vcREG (tenhle bod je na dalsi dlouhy prispevek, muzu kdyztak poradit).
kdoa
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 8. 2017 18:18

Zakaz CU pres vcreg neni slozity, staci telefon v HKLM-system-platform-device target info-phone model name jen prejmenovat napr. na Lumia 930 a creators update neprijde.Nejjednodussi reseni.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s5230user 26. 1. 2018 20:01

Nevypína sa vám po poslednej aktualizácii telefón úplne náhodne? Posledných pár dní to nie je moc pravidelne, ale po aktualizácii sa vedel aj 4x za deň. Občas to je po zablokovaní. Predtým mali aktualizáciu, ktorú domrvili, že sa telefón zasa náhodne reštartoval. Do týchto dvoch aktualizácií som bol s telefónom maximálne spokojný, ale používam ho ako dual sim aj s firemnou sim, tak mi to dosť vadí. 10.0.15254.158
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 1. 2018 23:20

dej telefon do továrního nastavení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod s5230user 16. 2. 2018 20:25

Telefón som dal do čistého továrneho nastavenia. Na štvrtý deň bol telefón ráno tuhý a na ďalší opäť a to ma samozrejme nezobudil ani budík. Musí to byť spôsobené jedine poslednou aktualizáciou, keďže sa to po jednej zmršenej aktualizácii svojvolne stále resetovalo a keď to opravili tak všetko fungovalo dlhú dobu bezchybne. Teraz po poslednej aktualizácii sa to zasa svojvolne vypína.

Obnova systému ma tiež nepotešila asi v troch veciach:

1. Shazam už nie je v aplikácii store, ale dala sa nainštalovať cez link na internete. Používam síce iba výnimočne na detekciu hudbu, ale aj tak by mi to chýbalo.

2. Pri dual sim je už združená aplikácia Phone. Bol som zvyknutý na Phone 1 a Phone 2, pretože som mal zvlášť históriu hovorov pre súkromnú a zvlášť pre firemnú sim. Ale toto je malý detail, na ktorý som si už zvykol.

3. Používal som navigáciu Aponia. Samozrejme teraz po spustení nejde nič synchronizovať a je nefunkčná. Idem hladať niečo nové. Mal som zaplatenú celú Európu, ale čo z toho keď aktualizácie už neboli dávnejšie. Dizajnovo mi vyhovovala.

Rád by som to s týmto telefónom ešte potiahol, ale keď sa bude sám nepredvídateľne vypínať tak neviem. Android nechcem, pokiaľ nebudem naozaj nútený siahnuť po niečom novom. Telefón používam iba na prácu.
s5230user
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 15. 5. 2021 20:44

Ahoj, máte někdo dobrou zkušenost s nějakým servisem v Praze, který ještě opravuje mobily NOKIA/MIcrosoft Lumia?

U Lumia 650 LTE Dual SIM se nedávno začala pravidelně objevovat tato hláška: "SIM kartu 1 nejde zaregistrovat: SIM 1. Vybraná mobilní síť není dostupná. Chcete vybrat jinou síť?"
Po kliknutí na "Ano" zůstává SIM 1 zamknutá. Pomůže jen vypnout a znovu zapnout telefon. Pak se SIM karta přihlásí do sítě.

Včera se také poprvé objevila tato hláška: "Vypadá to, že je nějaký problém s SD kartou. Původem může být neočekávané restartování nebo nezabezpečené odebrání karty. Chcete, abychom ji zkontrolovali a opravili případné problémy? Doporučujeme Vám, abyste si před kontrolou zálohovala data v počítači nebo cloudu."
SD karta z telefonu určitě nebyla odebrána.

Předem díky za tipy na servis.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 5. 2021 20:48

co třeba ještě zkusit obnovení továrního nastavení?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 16. 5. 2021 05:51

Mohlo by to být špatným kontaktem někde v držáku SIM a SD karty, já bych první začal tím, že bych všechny karty povytahoval, očistil a držáky profoukl. U SD karty to také může být tím, že už pomalu odchází, takže si data zavčasu zálohujte. Mám zkušenost, že díky špatné paměťové kartě se může telefon divně chovat. Ale pokud je špatný kontakt někde na základní desce, tak buď servis (nějaký univerzální i pro jiné značky, Nokia už dávno nemá vlastní servisy a MS snad ani nikdy neměl) popř. pokud po Lumii 650 toužíte, tak bude asi snadnější a možná i levnější, sehnat nějaký funkční bazarový kousek. Obnovit tovární nastavení můžete samozřejmě také zkusit, ale nejdřív bych se zaměřil na problém ve špatných kontaktech či vadné SD kartě, poněvadž toto vypadá spíš na hw problém. U toho továrního nastavení by mohl být problém v tom, že ačkoli pro MS Store pro W10M ještě jede, tak už tam nemusí týt některé vaše aplikace a po továrním nastavení byste je nenainstaloval.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod 407sw 16. 5. 2021 08:40

Dělala mi to 920, pomohlo podlepit sim izolepou, tím se zvýšila tloušťka a byl silnější kontakt.
407sw
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků