Sms, které adresát neodeslal

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 21. 7. 2020 05:22

Je divné, že do jedné zprávy to napíše různá, celkem správná slova a jindy zase 10x znak jako třeba $.

Za mě jsou to tyto možnosti:
1) dělá si legraci někdo, kdo má fyzicky přístup k jejímu telefonu
2) někdo používá aplikaci, u které lze podvrhnout falešné číslo odesílatele SMS. To je prý relativně jednoduché.
Že by si někdo dal práci a založil účet u virtuálního operátora, aby pak mohl Vám volat jakoby pod jejím číslem, to byste musela někomu hodně ležet v žaludku. Hlavně by ale jednorázově na chvíli potřeboval přístup k jejímu telefonu.

Až budete mít přístup k jejímu mobilu, podívejte se, jestli v něm má v šablonách uložené ty krátké zpravy, které dávají smysl.Pokud by tam nebyly, víte, že se za Vaši známou někdo jen vydává.

3) Vzhledem k uvedenému věku paní asi neumí zamknout klávesnici telefonu. SMS se jí pak píší náhodně, když se tlačítka neúmyslně stisknou v kapse nebo tašce. Az budete mit přístup k jejímu mobilu, podívejte se, jestli tam ty krátké šablony má uložené. Pokud tam budou, je to nejspíš tato moznost.
Kdysi jsem měl Nokii 6310i a pokud se nemýlím, individuální šablony SMS tam bylo mozne ukládat. Pokud by bylo možné vložit více šablon do jedné zprávy, víte, odkud vítr fouká.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 21. 7. 2020 09:01

Taky to muze omylem posilat, kdyz se napr. snazi dostat k precteni SMS. A sama si je jista, ze nic neodesilala, jen se nekam dostala a snazila se mackanim ruznych klaves dostat pryc. Nebo to nechce priznat.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KookieJK 23. 7. 2020 00:46

Asi to bude ta nějaká náhodná volba kláves, protože mi tuhle dotelefonovala a chvilinku na to mi přišla sms kde byly tři tečky ... takže to asi měla v kabelce nebo to zas nějak zmáčkla ... ve dne bych to i chápala...ale v 1 ráno a sms o práci 10x za sebou během pár vteřin jako kanonáda...to fakt ne.
Že zajde za sousedem ať jí pomůže, tak od tý doby už nic nepřišlo, tak uvidíme.
Takže dík všem za rady a tipy.
KookieJK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1960 23. 7. 2020 05:42

Přátelé,3310 není chytrý telefon!
1960
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků