připomenutí plánované akce

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pepikd 18. 10. 2021 21:54

Zdravím, dočasně používám mobil Nokia 5. Prosím o doporučení aplikace Hodiny s funkcí jako Samsung A3, tzn. nastavení dne, času a ve zvolený čas vyzvánění, ne jen krátký zvukový signál, jako má např. Google Keep, s jednoduchým nastavením. Stávající budík má omezenou dobu nastavení.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 19. 10. 2021 12:44

A co zkusit Google kalendář?
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikd 19. 10. 2021 13:13

Díky za radu, po několika pokusech jsem našel snad to pravé. Jednoduché nastavení, i na dny dopředu (oproti všem budíkům) a opakovaný zvukový signál. Je to SmPlan.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod pepikd 19. 11. 2022 13:53

Zdravím po roce s tím že ap. Připomínka úkolů-ToDo List-je sice příjemná mohl jsem si nastavit delší oznamování, ale problémem je, že někdy se ozve jen část oznámení, někdy jen vibrace a asi někdy vůbec nic. Nepodařilo se mi s jistotou najít příčinu, Snad když mám otevřenou jinou aplikaci. Prosím odborníky o radu, čím by občasná nespolehlivost mohla být, případně doporučit ověřenou jinou aplikaci (buď delší zvuk oznámení nebo opakování jako u budíku anebo budík s nastavením na jiný den). Zkoušel jsem několik aplikací, jen pípnutí mi nevyhovuje. Můj samsung měl to, co potřebuji, ale pro nokii jsem něco spolehlivého nenašel
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 19. 11. 2022 17:11

Odpověď je pořád stejná: Google kalendář (nebo kalendář od výrobce mobilu, nebo jiná kalendářová aplikace, pokud bude vyhovovat lépe)

Pro:
- událost s upozorněním si nastavíte na měsíc i rok dopředu
- ke každé události si můžete dát kolik chcete upozornění na mail i oznámením v zařízení (třeba týden dopředu na přípravu, den na bezprostřední přípravu, hodinu na odchod na akci)
- události mohou být různě opakované (nastavíte jednou, opakovat se budou každý den, týden, měsíc...)
- v kalendáři se zobrazují i Google úkoly a narozeniny a jiná výročí vašich kontaktů
- tón oznámení se dá nastavit (klidně třeba skladbu Time od Pink Floyd, když chcete něco delšího)
- Události v kalendáři můžete spravovat i z PC (obecně: z jakéhokoli zařízení, které dovede synchronizovat kalendář přes Google účet)

Proti:
- nechcete dávat svá data Googlu (ale i pak lze synchronizaci kalendáře vypnout a aplikaci Kalendář požívat jen s lokálně uloženými daty... ale znamená to, že nikdy nesmíte synchronizaci ani na chvíli zapnout, pokud ta data nechcete dát Googlu)

K těm záhadně ztlumeným oznámením:
- Něco podobného jsem zaznamenal u narozeni kontaktů - některé se vůbec neoznámí (ani nevyhodí oznamovací proužek), netuším proč (nevidím žádný rozdíl v zadání oznámených a zamlčených výročí).
- V případě jiných události nedojde ke ztrátě upozornění, ale třeba přerušení tónu oznámení jinou událostí
- může docházet k ukončení ("zabití") na pozadí běžící aplikace, která má oznámení vyhodit - pokud je v telefonu nějaký agresivní správce paměti nebo šetřič baterie. V systémových nastaveních aplikace by mělo jít nastavit, které aplikace se "zabíjet" v žádném případě nemají.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikd 20. 11. 2022 22:16

Zdravím Such a moc děkuji za podrobnou odpověď. Kalendář Google jsem zkoušel, ale bez výsledku. Ostatní aplikace sice pracovaly, ale s krátkým zvukovým upozorněním, pro mě nevyhovujícím. Budík v hodinách by mi vyhovoval, pokud bych si pamatoval, co mi má připomenout.
Vaše odpověď mě ujistila, že kalendář Google by moje požadavky měl splnit, a to se mi nakonec podařilo.
Ačkoli jsem označen jako junior, přiznám se, že moje r.č. začíná číslem 40.
Ještě jednou díky.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 20. 11. 2022 23:00

Fajn... takže nakonec vyřešeno?
Je dobré vědět, že se člověk s tou delší odpovědí nepsal zbytečně. ;-)

Jinak ale platí, že zvuky různých oznámení se na Androidu dají nastavit celkem libovolně - jeden zvuk na SMS, jiný na Mail, jiný na oznámení ze zpravodajství, na meteorologické výstrahy, na úkol, na pořad v televizi, na budík... Samotný telefon nabízí pro vyzváněcí tóny a notifikace sadu různých zvuků a skladbiček od výrobce. Přihráním dalších zvuků do složek Alarms, resp. Notifications, resp. Ringtones se dá plaleta nabídky pro výběr zvuků pro budík, resp. notifikace, resp. vyzvánění libovolně rozšířit.

Přiřazení zvuku u budíku se nastavuje obvykle každému budíku zvlášť (a bude tam nějaké výchozí nastavení) a provádí se nejspíš přímo v aplikaci Hodiny (alespoň u Hodin od Huaweje/Honoru a Googlu to tak je).

Přiřazení zvuku vyzvánění, výchozího zvuku pro oznámení a budík možná najdete v Nastavení -> Zvuk a vibrace (umístění a pojmenování se může u různých verzí Androidu a výrobce lišit).

Individuální nastavení zvuku různých oznámení různých aplikací se patrně dá vyřešit:
a) v Nastavení -> Aplikace a oznámení -> rozkliknout nastavovanou aplikaci -> Oznámení (a jeho druh v dané aplikaci) -> Rozšířená nastavení -> Zvuk -> vybrat a potvrdit zvuk z nabídky. Případně může být nastavitelné přímo někde v aplikaci (to je zrovna případ Budíku/Hodin). Takhle se u mne nastavuje Google Kalendář.

b) Další možnost nastavení zvuku je přímo z upomínkového proužku: odsunout ho napůl do strany, aby se pod ním objevilo ozubené kolo -> tapnout na ozubené kolo (zde se dá oznámení jen vypnout nebo zapnout) -> tapnout na další ozubené kolo -> vybrat druh oznámení -> Rozšířená nastavení -> Zvuk -> vybrat a potvrdit zvuk z nabídky.

Zase... ten postup se může lišit na různých telefonech, ale patrně to bude podobné.

P.S. Junior tady na fóru nemá co do činění s věkem. Je to "hodnost" - člověk, který má určitý počet příspěvků ve fóru, se změní z "Kolemjdoucího" na "Juniora". Já tu byl také dlouho Junior, a to můj věk není zase tak moc odlišný od vašeho (jen asi tak o 25%).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikd 25. 11. 2022 13:42

Bohužel jsem zase zpátky. Zjistil jsem, že G. kalendář zatím připomínal vždy, ale nepřesně. Zkoušel jsem často dva dny, ale v jen asi 50% se signál ozval přesně. V ostatních případech až s 20 min. zpožděním. V posledních 20 zkouškách jsem zjistil, že při volbě Úkol byl signál vždy přesně, při volbě Připomínka skoro vždy se zpožděním. Pokud to tak bude, řešení je jednoduché. Aplikace Připomínka úkolů se ozve vždy přesně, ale bohužel dvakrát vynechala a během hovoru jen zavibrovala, což je asi OK. Doufám, že v důležitých případech nebudu muset nastavovat připomínku dlouho dopředu nebo nastavovat dvě aplikace.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 25. 11. 2022 14:19

Nepřesnost v upozorňování jsem u Google kalendáře nezaznamenal, a to ho používám hodně.
Napadá mne, zda nemáte nějak agresivně nastavené šetření baterie pro aplikaci Kalendář, takže aplikace je v okamžiku upomínky umrtvená a neozve se. Také bych zkontroloval, zda se časy připomenutí netlučou s režimem "Nerušit".

Google má tak trochu bordel v tom, jak těm záznamům v kalendáři říká a jak s nimi zachází. Nicméně doporučuji to používat "po srsti" logiky věci, nevymýšlet si v tom nějaké šílenosti.

Zkusím v tom udělat trochu jasno:

Událost (ikona kalendář) - to je to hlavní, co byste měl používat. Má to dobu trvání od-do, může se to opakovat, jdou na to nasadit zvuková a mailová upozornění (i několik, s různým předstihem), v kalendáři to ukazuje alokovaný čas (takže můžete plánovat další události tak, aby se časově nekřížily s již existujícími...).
Typické použití: schůzka, odchod do práce, návštěva lékaře...

Připomenutí (ikona prst s mašličkou) - něco mezi Událostí a Úkolem, musí se potvrdit provedení. Může se opakovat, nemá dobu trvání od-do (nealokuje čas v kalendáři), má to příznak splnění. Dokud se u prošlého Připomenutí nezaškrtne jeho splnění, tak "padá" v kalendáři vpřed - prostě ho před sebou tlačíte podobně jako nesplněný úkol. V PC je zadávání Připomenutí skryté - není v nabídce "+ Vytvořit", ale zadávaný záznam jde přepnout na Připomenutí.
U Připomenutí nelze nastavit více časů na upozornění a nelze řídit předstih upozornění.
Typické použití: vzít si lék, vrátit knížku... když to nestihnete, zůstane vám to v denní agendě na pozdějim, ale už se to nebude připomínat (valíte to jako nesplněný úkol před sebou). Jen je nutné dodržovat systém odškrtávání hotových připomenutí, abyste si člověk léky nebral opakovaně. ;-)

Cíl (ikona praporek) - podivnost, kterou již nejde použít. V podstatě šlo o "chytrý" pravidelný úkol, který plníte v době, kdy vám v tom nebrání vaše jiná denní agenda. Šlo zadávat jen z mobilu, ale vidět to je/bylo i v kalendáři na PC. Šlo o jakýsi "záměr" - že třeba třikrát týdně někdy odpoledne nebo k večeru si půjdete na dvě hodiny zasportovat. Kalendář pak zařídil, že vám to naplánoval na čas, kdy nejste zaneprázdněn jinými událostmi. Navíc se s předstihem ptal, zda se na plnění cíle těšíte (pokud ne, tak vám plnění přeplánoval na pozdější možný termín). A po skončení plánovaného plnění se kalendář zeptal, zda jste cíl splnili. Pokud ne, zase ho přeplánoval na náhradní termín. A šla sledovat nějaká statistika plnění vašeho cíle.

Úkol (ikona zatržítko v terčíku) - plánování nějaké činnosti. Vůbec to nemusí mít konkrétní termín, ale pokud jej zadáváte z denní agendy kalendáře, tak termín mít musí. Jde o termín splnění, nikoli čas plnění od-do (ten nejde zadat). Může se opakovat.
Úkol může mít podúkoly, úkoly lze sdružovat do tematických seznamů (něco jako projekt).
U úkolu nelze nastavit více časů na upozornění a nelze řídit předstih upozornění.
Nesplněný úkol zůstává v kalendáři na svém místě (tj. ctí se deadline), ale zároveň se do aktuálního dne přidá záznam, který obsahuje seznam prošlých a dosud nevyřešených úkolů.

Osobně očekávám, že Google zapracuje na sloučení Úkolů a Připomenutí (je mezi nimi málo rozdílů), podobně jako nedávno zrušil zadávání obtížně uchopitelných a "příliš chytrých" Cílů.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikd 31. 1. 2023 11:36

Používám zatím bez problémů. Díky.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 1. 2. 2023 00:36

No vidíte. ;-]
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků