Nokia 6131 - vidíte na snímku oxidaci? Servis ano.

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod blisher 12. 2. 2007 14:14

Co vidíte na tomhle obrázku? Tvrdí mi že to je kapalina a tudíž oxidace a ztráta záruky. Telefon jsem reklamoval po týdnu od koupě.

http://img186.imageshack.us/img186/6568/ptngv1j2dn4jvo55dz4lvinrz6.jpg

//De Funes: upraven název vlákna.
blisher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 12. 2. 2007 14:19

V poslednej dobe dost casto pouzivana fraza technikov pre mobilne telefony.
Asi ich treba zacat strielat aby sa tato choroba nerozsirila na cele stado.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 12. 2. 2007 17:22

Je to něčím polité....
m.a.x.i.m.u.s
Junior

Odeslat příspěvekod fandas 12. 2. 2007 18:15

a
neni to nejake lepidlo od vyroby? tmel atd..?
fandas
Junior

Odeslat příspěvekod blisher 12. 2. 2007 18:17

Je to fotka ze servisu a tak mě zajímá váš názor. Rozhodně myslím, že telefon poputuje k soudnímu znalci a pak se uvidí.
blisher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anik 12. 2. 2007 19:57

V jakym si byl servisu,abych se mu pripadne vyhnula
Samsung Galaxy S20
Anik
Junior

Odeslat příspěvekod blisher 12. 2. 2007 20:14

Reklamace u O2 a ty to poslali do Britexu.
blisher
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirek6600 13. 2. 2007 08:15

vypada to jako kapma cinu ale oxidace je bila nebo zelena a v pokrocily fazi jsou uz soucastky cerny :)

ale i jako voda to vypada kdyz jsem se kouknul poradne ale voda by uz vyschla a nebyla tam takovahle kapka

ale oxidaci nevydim a to ji poznam kdyz delam servis a todle spis vypada jako by tu desku oplachnul pod vodou a pak to vyfotil a pokud to tak udelal tak je to pekna svinarna a oxidace se tam vytvori a tim padem jim nic nedokazes.
mirek6600
Junior

Odeslat příspěvekod ARS 13. 2. 2007 08:24

vpravo hore od vibracneho motorceka okolo kondenzatora to vypada na oxidaciu. Ta kvapka tam nie je od vyroby, vypada to na zbytky kofoly, kavy alebo takeho niecoho.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák

Odeslat příspěvekod redmond 13. 2. 2007 08:57

fandas píše:a
neni to nejake lepidlo od vyroby? tmel atd..?

K tomuto sa priklanam aj ja, vzdy tam je nejaky podobny pozostatok z vyroby. No ked to technik uzna ako oxidaciu, tak to by som si vybavil so sefom servisu alebo rovno s konatelom. Preco by sme mali doplacat na neprofesionalitu kazdeho kto si mysli ze vie opravit mobil, teda ako ze "technika".

ARS píše:vpravo hore od vibracneho motorceka okolo kondenzatora to vypada na oxidaciu. Ta kvapka tam nie je od vyroby, vypada to na zbytky kofoly, kavy alebo takeho niecoho.

Nie to by sa tak hlboko nedostalo a rozhodne by to nebola takato kvapka. To co vidiet na obrazku sa tam muselo dostat ked bola doska mimo krytu, s najvacsou pravdepodobnostou z vyroby.
redmond
Pokročilý

Odeslat příspěvekod John Matey 13. 2. 2007 10:15

Takže to vezmeme popořádku. Vypadá to jako stopa po oleji nebo tak něco (ten tmel nebo něco takového). Dle fotky bych řekl, že se to nemohlo tímto způsobem dostat do sešroubovaného telefonu. To je kápnuté normálně do rozebraného telefonu. Problém je to, že servis má fotku o poškození telefonu kapalinou. Nevím jak by bylo možné dokázat, že ty jsi s tím nic neudělal, prostě servis bude tvrdit že tam byla kapalina a hotovo. oni na to fotku mají :(
John Matey
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 13. 2. 2007 10:36

to: John Matey
to ze maju fotku to nic neriesi. Ked ze nedokazu dokazat ze to tam bolo po rozobrati mobilu (takych fotiek ti narobim, "kde po rozobrati mobilu vypadol bager"). Kludne ich mozes obvinit ze to sposobili v servise a ziadat nahradu. Jedine riesenie je rozhovor so sefom servisu pripadne konatelom, s dvorazom na neprofesionalnost technika.
redmond
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chilli6 13. 2. 2007 11:39

Priatelka mala problem s N 6101, ktorej stale svietilo podsvietenie klavesnica, telefon bol v zaruke, tak som ho zaniesol do servisu, po 2 dnoch mi oznamili ze je zateceny, tiez mi ukazovali fotku. Mne sa to nezdalo, tak som mobil rozobral a dal si zavolat technika nech mi ukaze to zatecenie, oxidaciu. Skoro som spadol na rit, ked mi ukazal ze aha toto modre, co boli diody ktore svietia na modro.

Najlepsie na to vsetkom je, ze cela doska je obalena foliou, ktoru je dost problem dat dole, a neverim, ze sa tam moze dostat nejaka tekutina poliatim, jedine ze by tam uz bola od vyroby.
Urcite by to potvrdil aj znalec, ze takym mechanizmom k poškodeniu nemoho dojst.
Ja som ale vyskusal jednoduchu vec vycistil som celu dosku alkoholom a problem bol prec. Na znalca a pripadny sud by som asi nemal nervy a tiez to nieco stoji.

V tvojom pripade je to na zadnej casti dosky, tak si neviem prestavit ako by sa to mohlo stat.

Blbe je, ze ked to poskodia oni nepreukazes im to, to by si musel vopred rozobrat telefon ofotit a tym stracas zaruku. Chcelo by to vypoved nejakeho technika o tejto hnusnej praxi.(vsetko zvalit na zatecenie)
chilli6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slávek 13. 2. 2007 13:25

Ta oxidace může být pod stínícím plechem.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod carnero 13. 2. 2007 13:50

Vidim tam nejakou cirou tekutinu na stinicim plechu. Ale nerekl bych, ze tam byla pred rozebranim.

Kdysi jsem odnesl jeden mobil do servisu. Vratili ho s tim, ze ma oxidovanou desku. Odnesl jsem ho (dva dny potom aniz bych s nim neco delal) do jineho servisu a vratili mi ho opraveny a jako popis chyby uvedli disfunkci jedne soucastky z GSM bloku telefonu. A mezi oxidaci a nefunkcni soucastkou se mi zda velky rozdil.
poznal jsem Symbian... proto uz ho nikdy nechci!
carnero
Junior

Další stránka