Nokia 3109/3110 Classic [diskuze]

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod i123 26. 1. 2008 20:10

Dobrý den, mám Nokii 3110 classic jenom krátce a teprv se s ní seznamuju. Mám zkušenosti s nokiema, takže to není problém. Nejde mi ale nastavit spořič displeje, zkrátka je nastavený, s prodlevou 20 sec., s motivem analogových hodin. Po těch 20 sec. ale jen pohasne podsvícení displeje, po další asi minutě se úplně zhasne, ale spořič s hodinama nenaskočí ani za hodně dlouhou dobu-zkrátka vůbec. Poradíte, jak na to?
A ještě malý dotaz-v nastavení displeje jsou z výroby jen 3 motivy stylu? A vůbec tam není orig. motiv Nokie (místo toho je tam T-Mobile styl, tam jsem ho i kupoval).
Není to trochu málo, jiné i mnohem starší nokie mají mnohem víc na výběr, vč. barev písma. Nebo jsem nepřišel na to, kde to najít a nastavit?
i123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymni 26. 1. 2008 20:34

i123: ad temata... ten mobil ma pametove karty... mozna nokia predvida ze by to majitele stejne hned smazali a nasli si treba na http://www.zedge.net tuny jinych lepsich temat ;)

k tomu sporici, netusim co s tim muze byt, me treba sporic naskoci ale po chvili display stejne vypne a zustane mi navrchu displaye jen prouzek na kterem vidim cas, datum a zamknutou klavesnici... neresil bych to... ;) jo mam 6300...

EDIT: tak jsem udelal test, mam taky nastaveno 20 sekund... po tom co jsem zamknul klavesy se po 15 sekundach vyplo podsvetleni klavesnice a zeseril display, za dalsich 5 sek naskocil sporic... cca po minute od zamknuti se vyplo i to zeserene podsvetleni a ukazatel sekundove rucicky na hodinach se zastavil, za dalsich 30 sekund naskocil prouzek a sporik zmizel...
Anonymni

Odeslat příspěvekod AiR 12. 2. 2008 21:45

novy FW 6.01 (prozatim pouze APAC)
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod emmi47 18. 2. 2008 14:03

N_3110C,pri prehravani videa na cely displej neviem zrusit napisi spät-preruš. Da sa to vobec ?
emmi47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ProdavacMobilu 18. 2. 2008 14:35

myslim ze to nejde oddelat
Dal sem se na on-line poker
ProdavacMobilu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snekac 18. 2. 2008 17:27

Ne, bohužel u Nokií S40 jsou tam ty popisky vždycky. Teda já jsem žádnou bez nich neviděl.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mikeson 18. 2. 2008 19:55

AiR píše:novy FW 6.01 (prozatim pouze APAC)

To je pro pro 3110 i 3109 nebo ktery?Co znamena APAC?
mikeson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AiR 18. 2. 2008 20:19

pro oba
APAC = Asia-Pacific = firmware obsahuje jazykove balicky pouze pro tento region (tzn. neni tam zadny evropsky jazyk, krom angličtiny, ta je ve všech balíčcích) - pro tento region vychazeji FW jako prvni, cert vi proc? asi dobry na otestovani
mezitim si myslim, ze uz bude i EMEA verze = Europe, the Middle East and Africa (obsahuje tedy jiz jazykove balicky i pro nas)
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chalmil 21. 2. 2008 04:46

Spořič displ.ti zhasne a ztratí se,pokud máš zaplý"režim spánku".
chalmil
Junior

Odeslat příspěvekod mikeson 21. 2. 2008 14:34

2chalmil:
Ja osobne jsem si to nastavil takto:
Zamek klavesnice 20s
Sporic displeje vypnuty
Sporic zapnuty
Rezim spanku zapnuty
Po 20sekundach se zamkne klavesnice,pak za chvili naskoci bily prouzek s digi hodinama a po nejake dobe(nemeril jsem) se displej vypne uplne.
Sporic displeje jsem vypl,protoze je to bila obrazovka s cernyma hodinama a je to imho k nicemu.

A MAM DOTAZY pro zkusenejsi:
1)Je mozne upravit hlasitost budiku nezavisle na hlasitosti vyzvaneni?Nikde jsem to nenasel :-(
2)Jaky format playlistu N3110C pouziva?
3)Je k necemu aktivni cistota hlasu?
4)Jak velikou fotku(rozliseni) muzu mit u prichoziho volajiciho? 128x160 se zobrazi jen z poloviny.
Dik za pomoc.

EDIT: 3110c Classic RM-237: 05.50 / 06.01 APAC and T-Mobile variants --- tzn.ze i T-mobile uz ma novej fw?
Naposledy upravil mikeson dne 24. 2. 2008 11:36, celkově upraveno 1
mikeson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sidonius 24. 2. 2008 02:29

Dostal se mi do rukou tento mobil bohužel s rozbitým displejem. Hledám zde zatím marně návod jak tuto Nokii rozebrat. Jelikož jsem doposud vlastnil jen celou řadu Siemensů jsem zvyklý vše si dělat sám. Budu rád za každou radu.
sidonius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tumek 24. 2. 2008 20:23

Neví někdo o nějakém pěkném free screensaveru se zobrazením času na N3110 classic? Když tak bych poprosil o odkaz ke stažení.
tumek
Junior

Odeslat příspěvekod AiR 27. 3. 2008 20:15

mikeson píše:2chalmil:
EDIT: 3110c Classic RM-237: 05.50 / 06.01 APAC and T-Mobile variants --- tzn.ze i T-mobile uz ma novej fw?

presne tak, ted jde o to, jestli i TM CZ?
jinak objevila se opet novejsi verze FW pro 3110 a to 06.02, ale nevim pro jake product kody to je
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod homomorfismus 1. 5. 2008 07:13

ahojte, tak jsem si právě pořídil Nokii 3110, trochu si s ní už hrál a docela mi leží v žaludku dvě věci:
1. během hovoru se na displeji nezobrazuje délka hovoru
2. v adresáři příchozích sms zpráv je u každé uveden odesílatel, nikoliv již však datum a čas odeslání, ke kterému je nutné se docela složitě proklikat
nepřehlédnul jsem nějaké nastavení? měl jsem před tím Siemens A55, který nic neuměl, ale mám pocit, že to co uměl, uměl teda perfektně. ta Nokia ve mně budí trochu rozpaky...

a ještě jedna věc - jak zapnout vibrace? vybral jsem si vyzvánění, ale když telefon zvoní, tak nevibruje
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Radek E. 1. 5. 2008 16:17

To homomorfismus:
1.
Najděte Protokol - Volby - Nastavení - Zobrazovat trvání hovoru - Ano (informace o délce probíhajícího hovoru)
Nástroje - Nastavení - Hovor - Informace o hovoru - Zapnuté (info o délce po ukončení hovoru).

2. Když najdete v menu Zprávy - Volby - Nastavení - Ostatní - Zobrazení složek volbu "1 řádek", máte častečně vyhráno. Toto nastavení ale není u každého S60 telefonu.

Vaší druhou možností je si zvyknout na aplikaci Lifblog. V nastavení postačí, když si zaškrtnete pouze SMS a MMS zprávy - ať je práce svižná. V Lifeblogu se pohybujete po časové ose zpráv, překlikávání mezi došlými zprávami je realizovano pomocí směrové klávesy vlevo a vpravo, přičemž listování mohu označit za pohodlnější a především podstatně svižnější, oproti běžnému SMS editoru.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka