Nokia 3109/3110 Classic [diskuze]

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Kniter 28. 7. 2008 21:04

Skus sa presunut kurzorom na kartu volby formatovat(nevie ten fon nemam) alebo cez masstorage kablom prenos dat(ukladanie dat) pravym tlacidlom mysi na ten vymenitelny disk/formatovat alebo v citacke v pc.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod umum 29. 7. 2008 07:54

Myslím, že hlavní problém, proč tu má tolik lidí problém s kartou je kvůli tomu, že úplně zbytečně kupují neznačkové karty, dneska za 2GB micro SD Kingston (tuto značku nabízí i přímo české zastoupení Nokia) dáte v dobrém levném obchodě 190 Kč včetně adaptérů mini SD a SD. Pokud se pletu, rád se nechám vyvést z omylu... :-)

No teď koukám, že v obchodě obchod.nokia.cz nabízejí karty Nokia - 2GB za 590,- Kč, no to bych za to zase nedal :-).
umum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FeRaL 29. 7. 2008 09:43

Pres ukladani dat se to vubec nenahraje.Mam 2GB kartu od NOKIE
FeRaL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jara255 3. 8. 2008 19:56

umum píše:Myslím, že hlavní problém, proč tu má tolik lidí problém s kartou je kvůli tomu, že úplně zbytečně kupují neznačkové karty, dneska za 2GB micro SD Kingston (tuto značku nabízí i přímo české zastoupení Nokia) dáte v dobrém levném obchodě 190 Kč včetně adaptérů mini SD a SD. Pokud se pletu, rád se nechám vyvést z omylu... :-)

No teď koukám, že v obchodě obchod.nokia.cz nabízejí karty Nokia - 2GB za 590,- Kč, no to bych za to zase nedal :-).

Velký omyl!!! Mám SD Kingston 1G a dělá mi to taky!!! :pozor
jara255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod umum 4. 8. 2008 05:47

jara255: V tom případě je to tedy častý problém této nokie :-( - a já mám štěstí, že problém nemám...
umum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 5. 8. 2008 10:58

umum píše:...dneska za 2GB micro SD Kingston (tuto značku nabízí i přímo české zastoupení Nokia) ....

Tak to nie, Nokia neponuka ziadne ine karty ako Nokia.
Co sa tyka kompatibility tak karty Kingston su asi najmenej kompatibilne s mobilmy Nokia.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý

Odeslat příspěvekod umum 6. 8. 2008 05:03

Ano, ve druhé části jsem se opravil: "No teď koukám, že v obchodě obchod.nokia.cz nabízejí karty Nokia - 2GB za 590,- Kč, no to bych za to zase nedal".

Co se týká kompatibility, očividně tu o problémech píší i lidé, kteří mají karty Nokia, takže jen tou značkou Kingston to asi nebude...
umum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 9. 8. 2008 12:25

Tak jak to vypadá s tou verzí FW 6.60?
Na stánkách "Autorizovaný servis NOKIA HRADEC KRÁLOVÉ" na stránce s aktuálními verzemi software pro mobily píšou:
3110C RM-237 6.60 25.06.2008

Má ho tady v mobilu někdo? A pakliže ano, kde ho vzal, zda je opravdu i v češtině, a zda funguje OK, případně co je nového/jiného?
ron.jeremy
Junior

Odeslat příspěvekod umum 9. 8. 2008 15:06

Narazil jsem u Nokie 3110 Classic na jeden problém a nevím c o sním, takže prosím o radu:

U kontaktů v seznamu mám běžně více čísel, někdy více mobilních např. pracovní a osobní, někdy mobil a pevnou linku. Nevím proč, ale telefon mi nedává na výběr, které číslo chci volat a automaticky vytáčí jedno z čísel, přičemž pokud je například pod kontaktem uvedena pevná linka, tak ji preferuje, což je z mého hlediska naprosto nevhodné. Dá se to nějak změnit? Ideálně aby mi telefon nabídl, na jaké číslo chci volat? Jinak vím, že si mohu zobrazit detail a vybrat číslo, ale dělat to při každém volání...

Teď jsem našel, že jde v detailu libovolné z čísel nastavit jako výchozí, takže aspoň tak. Přesto kdyby někdo věděl o možnosti, jak nastavit mobilní čísla jako výchozí automaticky, tak bych to uvítal, díky.
umum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviloctopus 18. 8. 2008 05:04

FW 6.60 (21-05-08) mám, před chvíli jsem ho do telefonu nacpal, zatim se zdá všechno v pořádku a podstatně se zrychlil start přehrávání mptrojek.
V Nemesis Software Suite jsem změnil product code na 0549662 (kód slovenskýho T-Mobile, ve FW je i čeština) a potom jsem normálně udělal update přes Nokia Software Updater.

Jinak jsem se chtěl zeptat, jestli vám při přehrávání mptrojek taky celkem nepříjemně šumí? V diskusích Nokie si na to taky stěžovali:
http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=phones&message.id=21194
eviloctopus
Junior

Odeslat příspěvekod mikeson 18. 8. 2008 20:37

JJ,taky mi sumi.Uz jsem si zvykl...posloucham nastesti malo.
Sluchatka Spark Plug.
mikeson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _geralt 21. 8. 2008 14:21

Zdravim, prave mi umrel veteran 6210 :-l a potrebuju nutne novy telefon... volba padla na 3110c (vetsi baterie) nebo 3500 (snad bez problemu s fw).
Mel bych nekolik dotazu:
1) jaka je posledni verze FW pro 3110c?
2) odstranuje tato verze vyse zminovane potize s pam. kartou?
3) funguje 3500 bez problemu?

diky za reakce
nerad neco kupuji narychlo, ale neni vyhnuti
_geralt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod umum 23. 8. 2008 17:24

ad 1) asi záleží na operátorovi, v tom vám nechám poradit někoho jiného
ad 2) s kartou jsem nikdy problém neměl, pravděpodobně jsou některé nokia 3110c v tomto směru chybové a asi je třeba ji v tom případě vyreklamovat
ad 3) předtím jsem měl siemens SX1, nevrátil bych se ani za nic, u téhle Nokie je perfektní výdrž baterie, hodně poslouchám mp3, volám, píšu zprávy a používám nějaký ten sw jako slovník atd. a i tak vydrží přes 3 dny. Narozdíl od siemense, který mi tuhnul každou chvilku jsem se zatím s vytuhnutím a ani jiným problémem nesetkal. Jsem nanejvýš spokojený, pro mě idální telefon, jen sluchátka jsem si musel dokoupit a je trochu problém s 2,5mm jackem, na normální sluchátka je třeba redukce, což je pro mě asi tak největší nevýhoda tohoto telefonu.
umum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _geralt 25. 8. 2008 08:30

diky za odpoved, tel uz je od patku doma
zatim vesmes pozitivni dojmy, libi se mi slusna mira prizpusobeni nabidek a barev, pametovou kartu jsem jeste nezkousel...
ALE nefunguje mi pripojeni s kompem pres BT (je celkem otrava porad zastrkavat kabel)
NPS je cerstve stazena ver. 7.0.8.2
tel je od T-M, PC 0549661, fw verze 6.01
pokus o spojeni pres BT konci po zadani kodu do tel hlaskou v kompu "telefon nelze autentizovat"

o par stranek driv je link na fw verze 6.60... pomuze update?
Naposledy upravil _geralt dne 25. 8. 2008 09:46, celkově upraveno 1
_geralt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod umum 25. 8. 2008 09:21

_geralt píše:pokus o spojeni pres BT konci po zadani kodu do tel hlaskou v kompu "telefon nelze autetizovat"

Update rozhodně zkusit můžete. A jste si opravdu jistý, že na telefonu a v pc zadáváte stejný kód? :-) Zkuste v telefonu přes BT vyhledat okolní zařízení a pokusit se spárovat telefon ve směru mobil -> pc.
umum
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka