Nokia N70: formát pam. karty měl vliv na vnitřní paměť

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod borsuk 21. 9. 2007 22:59

N70 týden stará od operátora Vodafone, po formátování paměťové karty (testovány tři typy různých kapacit a výrobců), nejsou dostupné kontakty, smsky ani galerie, spuštění některých aplikací se nezdaří, po resetu jde vše normálně, ptám se: je to vlastnost nebo závada přístroje? Ještě jeden problém se začal projevovat, při práci s telefonem vyběhne jas displeje na maximum, někdy se vrátí na nastavenou hodnotu, někdy pouze opět po resetu, tak je tohle normál nebo na reklamaci či přehrání sw. :twisted:

//Radek E.: upraven název vlákna.
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod (CZ)Mirek 21. 9. 2007 23:00

Asi to je nějaké polámané :-)
mobily: T2288R > OT311 > T192 > S25 > MT50 > M55 > MC60 > CT65 > OT303 > K300i > ME75 > K750i
Internet: garantovaná linka 4 Mbps
Disky: 200 GB Seagate, 250 GB Seagate, 640 GB Western Digital
(CZ)Mirek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 21. 9. 2007 23:57

S tím jasem displeje - mě to dělá také, ale je to pouze podle okolních světelných podmínek - prostě když je šero, tak si ten mobil přidá jas a když je jasno tak si ubere - podle návodu je za tím ten malinký čtvereček vedle nápisu n70. A s tou kartou nevím - já měla zatím pouze komplet přehraný fw v mobilu a pak nějaké problémky byly :-). Pokud ti to bude zlobit i nadále tak servis je nejspíš jediná volba.
Kick the baboon....
michee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 22. 9. 2007 00:26

michee píše:...je za tím ten malinký čtvereček vedle nápisu n70...7/quote]

Tím malinkým čtverečkem není nic jiného než světločivná dioda, jenž automaticky reguluje podsvícení klávesnice a displeje v závislosti na (ne)dostatku světla okolního prostředí.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borsuk 22. 9. 2007 01:48

O tom malinkem ctverecku jsem se v navodu nikde nedocetl, mozna to tam je, ale ten problem pretrvava od vcerejska a nevsiml jsem si ze by to melo nejakou souvislost s jasem okoli, v kazdem pripade pokud tomu tak je, nepracuje to korektne...Funesi ja nepisu o ztrate dat jako takovych, nadpis vlakna jsi upravil trochu zcestne...no budiz, smsky mam ulozeny ve founu ne na karte, takze jsem je ani formatem nijak nemohl odstranit, taktez aplikace ktere nejdou nahodne spustit jsou v pameti telefonu, telefonni seznam to je snad jasne...v kazdem pripade nejde zde o ztratu dat, padz jak pisi po resetu jede vse okay, az budu s kolegou ktery vlastni take N70 ale se starsim fw bez brandingu, zkusim to u nej. :twisted:

//Radek E.: viz SZ, omluvuju se za nedorozumění, nadpis jsem doupravil, když tak máte volné ruce.
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ousteen 22. 9. 2007 06:18

michee píše:S tím jasem displeje - mě to dělá také, ale je to pouze podle okolních světelných podmínek - prostě když je šero, tak si ten mobil přidá jas a když je jasno tak si ubere - podle návodu je za tím ten malinký čtvereček vedle nápisu n70. k/quote]

Tady tě trošičku opravím..... :) N70 reaguje na okolní světlo to ano ale přesně opačně. Když je šero ubere svit. A naopak , když svítí slunce a je jasno tak přidá aby byl displej čitelnější. To jen pro upřesnění. Jestli ti to funguje správně to bys mohl poznat podle klávesnice. Jestli klávesnice při denním světle zhasne a displej zjasní a pak když přejdeš do šera se klavesy rozsvití zase v zavislosti se stmavnutím displeje tak je to v pořádku. Jestli ale displej bliká bez nějakého ovlivnění svitu klavesnice bude chyba jinde. Možná v čidlu světla.

Pokud se po formátu paměťové karty smazaly kontakty z telefonu a aplikace nejdou spouštět bude chyba podle mě v softwaru. Já osobně bych udělal formát telefonu a kdyby to nepomohlo tak bych přehrál přes NSU software. Je klidně možné, že by to vyřešilo i ten displej. Pokud je teda chyba tam. :idea:
ousteen
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků