Nokia 6500 slide: diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Papi 23. 10. 2007 19:34

Tak zatím ve zkratce,budu většinou srovnávat oproti N6280, kterou mám v ruce a vlastnil 1,5 roku:
Ještě doplňuji verzi FW: V 03.80 10-09-07 RM-240 Variant 00.00

ve skutečnosti je ještě hezčí než na obrázku, konstrukce při zavřeném stavu nevykazuje vůly, na spodní hraně, když se zatlačí, tak se cca o 0,2mm prohne směrem dolů, ale to hodně nepatrný, musí se zmáčknout uplně dole a nestojí to opravdu moc za řeč, při ovládání,mačkání tlačítek nehrozí, že by jste něco pocítili, jakože konstrukce dosedá na spodní hranu,vršek je naprosto pevný. A ted to důležitý, vysunutí - nejpohodlnější vysunutí je za spodek telefonu, je to bezproblemový, telefon trochu cvakne při dosunutí, to hodnotím na 1+, navíc nevykazuje žádnou vůly dostrany. Ale bohužel zasunutí musím trochu zkritizovat. Ten gumový proužek, který pomáhá při zasunutí je málo vystouplý a stejně většinou šáhnu částečně prstem na displej. Škoda, že tam neudělali hranku jako na N6280, tam je to o mnoho lepší vyřešený.Možná to bude chtít si jen na to zvyknout, uvidíme. Jinak se telefon zasune bez problémů.
Klávesnice - je opravdu kvalitní, stisk je jistý, nehrozí překlep, akorát na křížek vpravo tak se musí víc zalomit palec.
Tak konečně zapínám foun - displej mi přijde ještě kvalitnější než na N6280 nemám výhrady,je nádherný. Na fonty písma si asi budem muset chvíli zvykat,ne že by byl škaredý, je spíš hezčí, písmo je vyhlazenější, ale bohužel zabere víc místa, jak do výšky tak šířky, což asi na něm vadí nejvíc.
A teď k obávané rychlosti telefonu.
Budu srovnávat k Nokii 6280:
je o chlup pomalejší, ale ne o tolik, že by se dalo napsat, že je to nějaký pomalý telefon,
mám Nokii N6280 a 6500 slide vedle sebe v každý ruce a sleduji rychlost:
na N6280 ztrácí v rychlosti:
procházení menu : 0.1s
otevření menu (např. Protokol,..): 0.2-0.3s
Java - zatím jen hry:
Zde je spouštění stejně rychlé, rozdíl je akorát při odcházení z hry (ukončení Javy) - tam je rozdíl znatelnější zhruba 1s.

Zvuk - opravdu telefon má dokonce lepší zvuk, když je položený, jinak celkově dobrý, ale možná mohl být lepší, ale zatím ještě ho mám krátce na posouzení.

Středová čtyřsměrná klávesa:
je trochu víc zapuštěná a trochu tužší ovládání,musí se vynaložit o trochu víc síly na stisk , ale je to asi tím, jak jsem zvyklí na N6280, tam bych řekl, že to bylo o chlup lepší,pohodlnější, středové tlačítko cvakne při potvrzení volby,ale ne zas moc.
Výborný je video, jde přetáčet a zmizly popisky při přehrávání přes celý displej.

Tak a ted si jdu zase s ním hrát, je možný , že ještě něco poopravím, upřesním a tak.
Telefon opravdu v ruce cítíte skrz váhu, a dělají to opravdu kovové kryty, když sundám zadní, tak mě přijde, že je o pětinu lehčí :).
První dojmy jsou dobrý, telefon vypadá opravdu luxusně a proto lze mu odpustit nějaké neduhy :)
Naposledy upravil Papi dne 23. 10. 2007 20:22, celkově upraveno 1
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 23. 10. 2007 19:44

co ta T9???? Ta je pro mě taky dost důležitám a tu rychlost bych potřebovala srovnat s mou 6230, nema ji nejaky kamos, kolega????
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papi 23. 10. 2007 19:51

zítra ji můžu porovnat v práci s 6230, tam jich je spousty, jsou to služební mobili, tak jich je tam spousta, jdu mrknout na sms
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 23. 10. 2007 19:55

To je super! Tak zítra!
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papi 23. 10. 2007 20:08

K SMS :
je tam
Volby predikce, což je vlastně T9:
Prediktivní vklád. textu - zap/vyp
Typ predikt. vkládání - normální/návrhy slov
Jde samozřejmě i vypnout Predikce.

Sms od háčků neořízne po odeslání, nebo aspoň jsem nepřišel na to, jak to udělat aby ořízl sms od háčků.
Jinak tam přibylo dost možností - jak kopírování textů,mazání, vkládání,bohužel okýnko pro psaní zrávy je docela malý, ale na 1 sms se to vleze.
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmOkYi 23. 10. 2007 20:53

Ořízne ji těsně před odesláním, ale máš to pořád s interpunkcí...

Jinak je mi to líto, ale rozhodl jsem se, že půjdu do N95... Doufám, že mě nikdo neukamenujete :tleskani
SmOkYi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papi 23. 10. 2007 20:57

no neořízne, dorazí k druhé osobě s háčkama, ale možná dělám jen něco špatně. Ty jsi ji už měl v ruce ?
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 23. 10. 2007 21:12

to: SmOkYi
Myslim ze urobis dobre. Ja som presiel z Nokie 6280 na Nokiu N95. Dobre ze som necakal na nastupcu 6280, lebo Symbian ma podstatne viacej moznosti ako Java. Teraz uz nekupim dalsi mobil pokial nema IQ aspon S60.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nulda 23. 10. 2007 21:22

to Papi: V nastavení textových zpráv si nastav podpora znaků...základní.
Pak ti to před odesláním ořízne háčky a čárky. :mrgreen:
Do ženský a do melounu nevidíš...
Nulda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papi 23. 10. 2007 21:34

Tak bohužel musím napsat jeden docela větší mínus,ale spíš si myslím, že to je problém daného kusu:

z levé strany jsou ty dva díly vrchní a spodní ok jsou zároveň, jak má být, když se přejede prstem, tak se neucítí žádný hrbol,díly na sebe navazují,ale z pravé strany bohužel jedna jako by přečuhuje více doprava, cca 0.4mm,ale jen kovový kryt,černé části jsou ok. Tohle zítra přezvím u prodejce, jak jsou na tom ostatní kusy. Není to nijak zvlášt velký hrbol,ale je to škoda :(

Co se týče prachu, myslím, že se nemá kudy dostat pod displej :wink:
Dále není možný zanechat otisk prstů na krytech, ten tam neuděláte, ani když by jste chtěli, jsou fakt bomba.

Později zjištěno, že to není vada,ale umysl, více se dozvíte o pár příspěvku níže
Naposledy upravil Papi dne 24. 10. 2007 09:32, celkově upraveno 2
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmOkYi 23. 10. 2007 22:20

Papi: Neměl, ale vím, jak to chodí, tohle prostě člověk musí pochopit... Jinak jsem se předtím dost zajímal o 6300 a tam to bylo. Myslím, že tu T9 si budeš moct zvolit, jestli má zkracovat nebo ne. Pořádně si to prostuduj.


Redmond: To jsem rád, bohužel ale musím vydržet do 15.11. (den po mých narozkách) Až bude výplata :oboze
SmOkYi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nulda 23. 10. 2007 22:34

Zkracování SMS nemá s T9 nic společnýho. Tu si akorát můžeš zapnout nebo vypnout. Musí si to nastavit tak jak jsem psal výše. :mrgreen:
Do ženský a do melounu nevidíš...
Nulda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papi 24. 10. 2007 05:50

Díky všem za radu ohledně sms.

další poznatek k telefonu aneb, jak se z něho stal pomalík:
Telefon začal mítnajednou děsně dlouhý odezvy,tak asi,jak to uváděli v recenzi - ale pozor, objevil jsem pravděpodobně příčinu:
baterka byla téměř vybitá,těsně před umřením - jakmile jsem ho dal do nabíječky, telefon se rozběhl a začal fungovat zase jak má.

Rychlost naštěstí nezávisí na nabití baterky, tohle se projevilo až když baterka byla téměř vybitá, jinak běží telefon normálně, ale zatím sem vybil telefon jen jednou, tak to nemůžu potvrdit, zda to byla náhoda či to tak bude pokaždé.

Displej má lepší barvy oproti N6280.
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 24. 10. 2007 07:06

Takže ta T9 zpravy nezkracuje, jo? Některé telefony umí napsat třeba dlouhe á a i když to adresátovi dojde jako á tak Tobě se to počítá jako jeden znak. Přítel má 6300 a myslím, že zrovna u ní to tak je ale třeba ž napise sice on ale mě přijde jen z....

Jinak teda vidím zatím skoro 100 % spokojenost, je to tak Papi? :)
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papi 24. 10. 2007 07:32

Ano, až na tu drobnější vadu krytu jsem spokojený.
Mp3 přehrávač je super, daleko inteligentnější.
Zjistil jsem, že vysunutá část vrchního dílu z druhé strany (vnitřek) je rovněž z kovu - paráda, určitě něco vydrží, myslím, že bych s ním mohl i hodit a přežil by to.

Drobné chyby ve FW jsou, myslím v rychlosti, foun vytuhnul zatím 1x,ale ne natolik,abych ho musel vypnout,musel jsem červeným tlačítkem opustit menu a znovu se chytil.
Taky mě vadí, když spouštím video a chci hned skočit do hlavního menu, tak to jde - ale zůstane hrát video na pozadí, což bych chtěl,aby se ukončilo. Pak člověk musí lezt do přehrávače a vypnout.
Nokia 3330 -> Nokia 6280->Nokia 6500 slide(4 GB)
Papi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků