Nokia 6300: nefunguje update FW přes Nokia SW Updater

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Caudy 2. 12. 2007 08:24

Ahoj mám problém s updatem FW u N 6300.

Přes USB připojím Nokii (s nastaveným NORMÁLNÍM profilem, odemknutou klávesnicí), PC Suite ji pozná, všechno se tváří, že je jak má, všechno připojené, potud OK.

Spustím Nokia Software Updater (nejnovejsi ver. 1.4.0.), Updater dokonce i najde Nokii 6300, vyhledá pro ni nový firmare a doporučí update FW. Ten stáhnu a pořád OK.

Problém nastane ve chvíli, když se nový FW začne nahrávat do telefonu. Telefon se vypne, přepne do tzv. TEST MODE (což by mělo být tuším v pořádku), ukazatel stavu update FW v PC programu se rozjede, ale dojede max. do 1/5 (odhadem 10%) a vyskočí hláška, že program nenašel N 6300, a že mám odpojit a znovu zapojit USB kabel a zkusit to znovu.

Následně pomůže pouze vyndání baterie.

Takhle je to pořád dokola, nic nepomáhá. Přitom PC Suite se pořád tváří, že je Nokia připojená k PC (kabel je nový, originální, funguje skvěle). Co s tím? Nevíte please kde je problém?
Samsung Z-400, Nokia 6233, Nokia 6131, SE K800i (všechno současně)
Caudy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caudy 2. 12. 2007 08:39

Tak jsem to vyřešil... nebudu to mazat, ať se event. poučí někdo po mně :-)

Problém byl v tom, že v menu telefonu jsem měl aktivní zabezpečenou klávesnici. Nikoliv automatický zámek, ale heslo pro zámek klávesnice. Když jsem ho zrušil, tak update proběhl v pořádku... Zvláštní vlastnost :-)
Samsung Z-400, Nokia 6233, Nokia 6131, SE K800i (všechno současně)
Caudy
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků