Nokia E51 a 4GB microSD pam. karta: jak ověřím funkčnost?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod funt 9. 1. 2008 20:07

prosim poradit!zitra koupim 4 GB pametovku micro SD na nokii e51,a muzu ji bez duvodnich udaju vratit do 15 dnu.ale chci se zeptat jak podle ceho poznam ze ona mi v telefonu funhuje?chci se podivat primo v obchde.musim tam neco nahrat nebo zacit formatovat?dik! :wink:

//Radek E.: upraven název vlákna, odstraněno osm vykřičníků.
funt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 9. 1. 2008 20:36

Ja si myslim, ze je dobra ked ju mobil dokaze zobrazit a ukaze aj stav pamate. Ale ak to dovolia tak aj formatuj a nieco tam presun z pamati telefonu. A spusti. Karta sa mozno spomali ked tam bude kopa suborov.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 9. 1. 2008 21:10

Jestli nekoupíš kartu A-DATA, tak se bát nemusíš.
R.
Nokia E90 + 8GB SDHC + BH-604, Nokia N70 + 1GB, MDA Touch + 1GB, BT GPS i-tec 339
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 9. 1. 2008 21:13

Já mám A-DATA a úplně v poho. :D
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 9. 1. 2008 21:37

Mít můžeš, dvě kámošky ji mají v 6300 (2GB) a taky v pohodě. Ale jinak si dost lidí stěžuje.
R.
Nokia E90 + 8GB SDHC + BH-604, Nokia N70 + 1GB, MDA Touch + 1GB, BT GPS i-tec 339
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaseo 9. 1. 2008 23:03

a-data funguje, ale nedaval bych tam citlivy data ;)
jinak doporucuju jednoznacne sandisk, 4gb bezproblemu, mely by chodit i vyssi kapacity
Rover 45 2.0iDT (cerna metalize, bila kuze, ALU aneb levny fesak)
vaseo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 9. 1. 2008 23:58

to: vaseo
neviem preco, mne A-DATA karty sluzili a sluzia velmi dobre. Pouzival som uz dost kariet A-DATA a este nikdy sa nevyskytol ziadny problem. Sandisk mi sice tiez funguju bez problemov, ale testovanim zameranym na spotrebu el. energie, som zistil ze pri miniSD a microSD maju A-DATA karty mensiu energeticku narocnost ako Sandisk.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaseo 10. 1. 2008 04:36

odber energie nevim, ale a-data me zklamala uz 2x pri totalnim kolapsu FAT, sandisk nikdy, tak proto. je to prave o tom, ze ti muzou fungovat bez problemu a asi i vetsine lidi budou, ale statisticky bude u levnejsi a-data o malicko vetsi moznost problemu.
Rover 45 2.0iDT (cerna metalize, bila kuze, ALU aneb levny fesak)
vaseo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod funt 10. 1. 2008 07:07

ja mam objednanou 4 Gb kingstot,byla o neco levnejsi nez sandisk.jsem myslel ze na znacce moc nezalezi,ze je to jen cena z znacku

no a ted jsem se dival na stranky http://www.alfacomp.cz a maji zase levnejsi sandisky od kingstonu o 200 kc.tak snad bude dobra!

//Radek E.: příspěvky sloučeny. Pro editaci Vašeho předchozího příspěvku použijte prosím tlačítko s nůžkami Obrázek
funt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenekg 10. 1. 2008 16:38

Ja jsem si do E51čky koupil 4GB od Kingstomu (class 4) a funguje naprosto bezproblemu...takze nevidim problem
zdenekg
Junior

Odeslat příspěvekod funt 10. 1. 2008 18:56

otazka:jestli zalohuji z telefonu na pametovu kartu data,zalohuji se i nainstalovane aplikace?chci jen vedet jestli po pul roce budu chtit telefon sformatovat a pak obnovit z pametovky jestli se mi obnovi i aplikace:dikkkkk
SAMSUNG GALAXY N7100 NOTE II (ROOT)
Nokia C7-00 Belle Refresh 111.030.0607 Hacked Edition
Sygic 13.1.1
Navitel Navigator 7.5.0.200
funt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod virdzek 11. 1. 2008 17:58

Tak to by ma tiez zaujimalo , a tiez ako dostat zo zalohy kontakty ked stratim telefon ako sa mi to stalo pred mesiacom :-) Z PC suite som tie kontakty bez pripojeneho telefonu (mal som pozicany nahradny bez moznosti pripojenia na comp) proste nedostal , cast som z nich sice zohnal ale zdaleka nie vsetky.... Takze si ich odteraz asi budem raz za cas tlacit na papier. A to je este problem s tlacou - v PC suite som ju nenasiel takze asi len screenshot :-/

Inac pamate A-Data pouzivam uz par rokov (ddr,ddr2,usb kluc , pametovky), ine nekupujem a nikdy som s nimi problemy nemal.
Len 4GB microSD v mojom oblubenom obchode nemali tak som kupil Apacer, zatial funguje ale skusenosti s nimi nemam...
virdzek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod funt 11. 1. 2008 18:06

kontakty zalohujes a obnovis bez problemu jak s pc tak z pametovky,ale otazaka jestli stejne funhujou aplikace.ja jsem skousel obnovit pomoci pc suite vsechno se obnovilo,nastaveni tonu,kontakty,font ale aplikace jsem musel instalovat znovu.a nevim jak to je s pametovkou,moc se mi ale nechce zbytecne skouset,jestli nekdy vyskousim tak urcite napisu!!
SAMSUNG GALAXY N7100 NOTE II (ROOT)
Nokia C7-00 Belle Refresh 111.030.0607 Hacked Edition
Sygic 13.1.1
Navitel Navigator 7.5.0.200
funt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 12. 1. 2008 00:14

Aplikace většinou neobnovíš ani ze zálohy na paměťové kartě. Obnoví se javové, ale symbianové se neobnoví vůbec, mobil tě vyzve k jejich přeinstalování pomocí Správce aplikací. Tam najdeš jednotlivé .sis soubory, pomocí kterých můžeš aplikace zkusit přeinstalovat. Mně se tak ale podařilo obnovit řek bych jednu třetinu aplikací, ostatní při instalaci nahlásily, že je poškozený instalační soubor a musel jsem přeinstalovat pomocí instalačky z PC.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korenisko 12. 1. 2008 06:56

Dobra správa, že Kingston 4GB class 4 funguje. Ale podľa špecifikácie, by mali fungovať akékoľvek 4GB karty.
XPERIA L
korenisko
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků