Na co vlastně drahý telefon?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dýfí 10. 9. 2005 09:53

Ahoj, měl jsem takový nápad se trošku zamyslet nad tím proč vlastně někteří lidé musejí mít každý měsíc a nebo dokonce každý půlrok nový přístroj:)) Když jsem se zamyslel více do hloubky, tak mi to přišlo jako nepochopitelné rozhazování většinou těžce vydělaných peněz...
Tohleto téma barte spíš jen jako takovou úvahu, nikoho nechci od ničeho zrazovat! Ale když se zamyslím nad tím proč si lidé kupují nové telefony, tak je to většinou proto, že mají kvalitnější dysplay, lepší a vymakanější funkce a "lepší fotoaparát". Jen tak mezi náma, kdo dneska posílá MMSky? Snad nikdo a kdo dneska volá a píše SMSky? Všichni, takže fotky z mobilu za 12000kč s rozlišením 1,3Mpix si řeknete, že jsou výborné alespoň na počítač, ale to je velikej omyl!Fotky z takové N90 se naprosto nedají srovnávat s jakýmkoli klasickým digitálním fotoaparáten s CCD snímačem za 6000Kč...
Tím už se pomalu blížím k závěru, nebo spíš k radě: Nekupujte ty telefony, jsou to nehorázné s....y . Výrobci telefonů opravdu nejsou nic jiného než zloději peněz!!! Pokusím se to vysvětlit: Dejme tomu, že je na trhu telefon (nokia N90), který má "bezva rozlišení dysplaye, super foťák a ostatní funkce, ale ve skutečnosti se ho jen potřebují zbavit protože už mají ještě lepší atd atd....
Zkrátka, kdyby třeba ta nokia chtěla, tak může dát dotelefonu klidně 5Mpix CCD snímač, dysplay 520x400 bodů, 20Gb harddisk atd... Jenomže to je moc velikej skok, oni jedou schválně s vývojem daleko pamaleji aby jste si kupovali nové telefony co nejčastěji:))
Takže skákejte na špek výrobcům hezky dále:o)
Dýfí
Junior

Odeslat příspěvekod mickaelb 10. 9. 2005 09:58

No tak budeme skakat, ale my (ja) mame konicka v mobilech a proste nas to zajima.
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dýfí 10. 9. 2005 10:02

No vždyť já nic neříkám:) To je už vaše věc, jen uvádim věci na pravou míru...
Dýfí
Junior

Odeslat příspěvekod mickaelb 10. 9. 2005 10:07

Jo vzdyt jasne, nekdo vali prachy do chlastu, nekdo do cigaret, nekdo do aut, nekdo do zenskych.... My do telefonu ;)
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Majsner 10. 9. 2005 10:13

Ja si spis myslim, ze autor threadu je hodne chudej a nemuze si dovolit novej mobil, tak si ruzne ospravedlnuje to, ze ma nejakyho staryho Alcatela One Touch Pádlo.... je to tvrdy, ale je to tak.
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 10. 9. 2005 10:16

Majsner píše:Ja si spis myslim, ze autor threadu je hodne chudej a nemuze si dovolit novej mobil, tak si ruzne ospravedlnuje to, ze ma nejakyho staryho Alcatela One Touch Pádlo.... je to tvrdy, ale je to tak../quote]
Mám taky ten dojem.
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dýfí 10. 9. 2005 10:17

Tak to nejste moc dobrý psychologové:) Mám nokii 6230, plně mi stačí, v šuplíku 15000 a vrážet je do mobilu právě nehodlám:) Papa
Dýfí
Junior

Odeslat příspěvekod hotspot 10. 9. 2005 10:27

Dýfí seš vedle... kdyby třeba Nokia dala do telefonu 5mpix a nevím co tam ještě meleš, tak by byla příšerně předražená kvůli nákladům na výrobu a takový mobil by si koupili jenom ti který si podpalujou havajský doutníky bankovkama... Někomu prostě stačí low-end, někomu střední třída a někdo chce jenom to nejlepší, tak jim všem jejich postoje nech a buď v klidu ;) čau
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 9. 2005 10:37

no uvaha hezka, ale: a) jak psal mickaelb tak nas proste mobily bavej a radi se v nich vrtame, zkousime apod.
b)na mobil za 10000 neni az zas tak tezky vydelat (jsem student a behem jednoho roku sem si na nej vpohode vydelal(omezil sem hospody a ruzny podobny akce, byl na 2 brigadach + kapesny) a to sem se moc nepredrel
c) kdyz si koupis dobrej mobil kterej ma dobrej fotak, mp3, da se na nem koukat na filmy, hrat hry, pozivat kancelarsky nastroje tak dost usetris a hlavne s sebou nemusis tahat tolik kramu(kdybys chtel mit vsecko co ti nabidne treba 6681 v jednotlivejch pristrojich tak tahas fotak, mp3 prehravac, Pocket PC, game boy, a dalsi....)

tot muj skromny nazor
Naposledy upravil jannnn dne 10. 9. 2005 10:37, celkově upraveno 1
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dýfí 10. 9. 2005 10:37

Ale jo, já nechám ať si každej udělá na tuhle věc vlastní názor...
Dýfí
Junior

Odeslat příspěvekod clee 10. 9. 2005 16:09

tak ja treba menim mobily jako nutnost, alcatel to vzdal po dvou letech, pak n3330, ktera mi vydrzela 4 roky (je fakt ze behem tech 4 let mi rukama proslo snad tricet ruznejch founu, ale vzdycky tak na tejden, 14dni-zadny corky), no a potom co i ta chcipla poridil sem 6101 no a dalsi foun bude az UMTS predpokladam:) ale nechci foun s tisicem vychcavek co mi vydrzi nabitej dva dny, CoD si na mobilu nezahraju a na mp3 iriver (nepochopim jak nekdo muze poslouchat mp3 z toho prevodniku-chrastitka/sumitka co cpou do mobilu)
alcatel OT club -> nokia 3330 -> siemens c35 -> nokia 3330 -> nokia 6101 -> nokia 6300
clee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maruaa 10. 9. 2005 16:49

autor teto diskuze ma ale pravdu, vy si jen hrajete, ale jinak stejne jen volate a textujete.
To ze mate nejaky film v mobilu, tak to pouze machrujete pred kamarady, jinak se na filmy divate doma.
A ze poslouchate hudbu? To taky z machroviny, ze to vas telefon umi! iRiver je milionkrat lepsi ;-)
Maruaa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wir-jin 10. 9. 2005 17:11

Já si myslím že mít telefon s foťákem a mp3...neni zase tak na škodu...Když jdeš jen tak na hoďku ,dvě ven co si sebou vezmeš? Klíče mobil a peněženku že? Teď se stane nějaká haluzz a nemáš u sebeb zrovna foťák a pak si tak půl hodiny nadáváš že si to kamoš vyfotil a chodí s telefonem a ukazuje to ostatním.Navíc má jeho telefon sakra dobrý rozlišení a tak to dobře vypadá i v komplu a aby toho nebylo málo okamžitě snímek posílá dál....Mp3 je v telefonu taky jen doplněk takže je jisté že to nebude kvalkitní jako je třeba iRiver ale jdeš nebo jedeš někam na kole sám a tak si to prostě pustíš, navíc hafo lidí nejsou fajnšmejkři na hudbu a tak jim to stačí...Navíc kdyby sis koupil foťák, iRiver, kapesní poč, nějakou kapesní konzoli a dobrý telefon tak za to dáš o hodně víc nebo ne?

To je samosebou jen můj názor...
Wir-jin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalmi 10. 9. 2005 17:13

Souhlasím s autorem této diskuse.Výrobní náklady founů jsou úplně zanedbatelné s jejich koncovou cenou(to platí pro veškeré zboží na trhu).Vím o čem mluvím-pohybuji se v obchodní činnosti ji pár desítek let.Vždy jde jen o peníze.O VAŠE PENÍZE !!!
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 10. 9. 2005 17:22

chalmi píše:Souhlasím s autorem této diskuse.Výrobní náklady founů jsou úplně zanedbatelné s jejich koncovou cenou(to platí pro veškeré zboží na trhu).Vím o čem mluvím-pohybuji se v obchodní činnosti ji pár desítek let.Vždy jde jen o peníze.O VAŠE PENÍZE !!!n/quote]


spotřebka... a v-v-v-vo-vo tom to je...
kukin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků