Sony Xperia XA1 nefunguje mobilní platba Google Pay

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vasekpetr1 20. 9. 2021 18:33

Zdravím, manželka má tento mobil a přestala jí fungovat na telefonu možnost platby mobilem. NFC povoleno, Google Pay nainstalován nanovo, všechny funkce a požadavky v "Nastavení bezkontaktních plateb" se souhlasným zatržítkem, aplikace tvrdí, že platba by měla fungovat, leč na přiblížení telefonu k terminálu přístroj vůbec nereaguje. Kontaktoval jsem krom České spořitelny (dle nich je vše v pořádku) i podporu Sonysupport.cz, jejich rada stáhnout nejnovější aplikace a zkusit mobil v nouzovém režimu též nepomohla, telefon stále nereaguje. Poslední rada od nich byla "tovární nastavení", ale to manželka moc nechce, má strach, že přijde o data a aplikace v mobilu. Má účet na Googlu pro zálohu, v telefonu vše zatrženo, že se má zálohovat, ale při pokusu o zálohu aplikací (má jich v mobilu 116) přijde hláška o nezdařené záloze z důvodu velkého objemu dat a plném úložišti. Přitom Google Disk na cloudu je zaplněn jedním procentem celkového obsahu. V telefonu je interní paměť zaplněna 27GB z celkové velikosti 32GB, tak jestli to nemá souvislost. Dříve (tak před dvěma měsíci) platba normálně fungovala. Podpora Google Pay tvrdí, že pokud aplikace ukazuje, že je vše povoleno, u nich problém nebude.
Proto se ptám: je nějaká aplikace do NTB, se kterou udělám celkovou zálohu dat z mobilu na disk v PC, udělám tovární reset a potom veškerý obsah dat přenesu zpět do mobilu a vše bude jako původně?
A ještě jeden dotaz: jak v domácích podmínkách odzkoušet, že funguje přenos NFC? Když zvolím na svém telefonu Huawei P30 Lite přenos nějakého obrázku přes tuto funkci, žádný z telefonů si druhého ani nevšimne, i když je položím přímo na sebe. Ale mně platba normálně funguje.
Díky za odpověď.
vasekpetr1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vormen 20. 9. 2021 18:43

stačí k telefonu se zapnutým NFC přiblížit třeba bezkontaktní platební kartu, kartu nebo čip od zámku atp., telefon zavibruje a zakvoká, pakliže NFC funguje.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 21. 9. 2021 08:03

nové verze GooglePay jsou problémové na více telefonech, pokud to přestalo fungovat po nějaké aktualizaci, tak bych hledal přičínu tam. Samozřejmě samotné nfc otestovat i třeba mezi telefony to lze. Pak ještě další možnost může být nějaká další aplikace, která si nfc bere výchozí za vlastní, jeden čas takhle "zkopla" platby třeba aplikace českých drah, že se hodila jako výchozí pro nfc platby místo google pay, lze zkontrolovat v nastavení Platby přiložením telefonu - výchozí aplikace a i pravidla pro další aplikace
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vasekpetr1 21. 9. 2021 13:41

vormen: Tak jsem zkusil tu"flignu" s platební kartou a můj Huawei kartu zaznamená vytvořením prázdného štítku, ale u Xperie můžu jezdit kartou po telefonu sem a tam a žádná odezva.
Pro JaydeeSq: Google Pay zkontrolován, vše nastaveno jako výchozí pro Google Pay. Ale pokud telefon na NFC nereaguje, i když je v Nastavení povolen, bude to zřejmě zdroj problému. Lze nějak odebrat funkci NFC a nechat ji znovu nainstalovat nebo je to součástí systému?
vasekpetr1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 24. 9. 2021 20:23

to bude spíš hw problém s anténou třeba po nějakém nárazu než soft, jinak xperie na kartu bez aplikace nijak nereagují, protože na to není soft, ale hodí to nahoře displeje - nikoliv v oznamovací liště, ale trochu níže volný text s tím, že není podporováno , chyba čtení nfc atd.
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vasekpetr1 24. 9. 2021 20:31

Já si teď vzpomínám, že asi před dvěma měsíci si žena na telefonu nechala opravovat USB konektor, protože se mlel tak, že už nechtěl nabíjet. Jestli v servisu náhodou něco neškrábli, když sundávali zadní kryt...
vasekpetr1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P3p3k 24. 9. 2021 21:33

Na opravy v servisu je zaruka, tak se obrat tam. Ona to asi nebude nahoda, ze to prestalo chodit po te oprave.
Zapnuty to ma, tak to musi fungovat. https://youtu.be/SkZgYzvtji0 Na mobilu to lze zkusit nejakou aplikaci, ktera k tomu slouzi, napr NFC Tools. Nacte ruzne karty.
Ale asi bude nejlepsi reklamace v servisu. Mohli hnout antenou a nesedi konektory.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 25. 9. 2021 03:13

Nejdříve bych udělal hard reset - tovarni nastaveni.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P3p3k 25. 9. 2021 15:33

Proto hleda zpusob, jak kompletne zalohovat mobil.

Jestli nemas misto, co obetovat 50 korun a zaplatit si vetsi uloziste?
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod vasekpetr1 25. 9. 2021 17:00

Asi ano, rozumná volba. V týdnu přesvědčím ženu a pustím se do toho :).
vasekpetr1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasekpetr1 5. 10. 2021 08:25

Takže abych popsal výsledek: zkoušel jsem navýšit obsah Cloudu, záloha se i tak nepodařila, mobil stále hlásil málo místa na úložišti. Stáhl jsem si ze stránek podpory Xperia přes mobil program pro komunikaci, opravu a zálohu do PC, nechal udělat kompletní zálohu, povolil aktualizaci nejnovějšího firmwaru a poté se stalo to, čeho jsem se obával - mobil chvíli svítil, poté se sám vypnul, PC zobrazoval v procentech proces aktualizace sw, asi na 70% se aktualizace zastavila a asi po deseti minutách zahlásil program, že se aktualizace nezdařila a že mám kontaktovat podporu. Z mobilu se stala "cihla", při pokusu o spuštění se stále na logu Xperia restartoval a ani nešla komunikace s programem v PC. Nakonec se ale zadařilo trvalým stisknutím tlačítek mínusové hlasitosti a zapínání a zasunutím USB kabelu mobil přesvědčit ke komunikaci a stažením si nového firmware. Mobil šel zapnout, stáhly se nějaké původní aplikace, co tam byly na záloze, leč i tak NFC nefungovalo. Mobil jsem odnesl do servisu, kde dělali výměnu USB konektoru, byl tam tři dny s tím, že se na něj musí servisák podívat mikroskopem a výsledek je ten, že NFC už funguje - prý tam byl vadný kontakt u konektoru pro antenu NFC. Takže nakonec spokojenost. Díky všem za rady.
vasekpetr1
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků