Xperia X1i - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jacktalking 16. 1. 2009 13:47

W = work, M= mobile. SIM kontakty jsou akorát na dvě věci, nejde diakritika, malý počet míst, jde jen jméno+číslo,.......
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod TakyPepa 16. 1. 2009 13:50

jacktalking píše:Špačci na střeše mi ráno řekli že nějaká CZ ROM jakési Xperie by se měla objevit v 19.týdnu ;)

Srovnatelnou informaci jsem dnes, po několikadenním úsilí, dostal z infolinky SE - tedy že počeštěná verze bude snad na přelomu dubna / května. Ovšem na otázku, proč se "anglická" Xperia prodává ve firemní prodejně SE (Paladium) dráž než u kteréhokoliv jiného prodejce, včetně T-Mobile, mi odpověď nedali. V tom Paladiu mi řekli, že pokud si u nich anglickou verzi koupím, pak mi (až bude) zdarma a bez ztráty záruky tu "češtinu" nahrají.
Oskar zašel a Vodafone už nechci.
TakyPepa
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 16. 1. 2009 13:58

proč se prodává dráž u nás - jen T-Mobile a my to smíme oficiálně prodávat a máme z oficiálního zdroje. Samozřejmě že šedý dovoz je vždy podstatně levnější, ale samozřejmě otázka původu je nejistá.
A co se T-Mobile týče, tak kolik mají nedotovanou cenu? Dlouho jsem tu nebyl a nechci to hledat..

Jinak není žádná povinnost ze zákona nabízet českou lokalizaci. Pouze manuál na jakémkoliv médiu
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod Beatle 16. 1. 2009 14:00

Takze to mimojine potvrzuje to na co jsem se tu asi 3X ptal a sice, ze prehrani ROM se = ztrata zaruky... ?
Beatle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TakyPepa 16. 1. 2009 14:03

Ceny telefonu pro nové zákazníky Měsíční útrata 2 300 Kč a více 8 499,00 Kč
Měsíční útrata 1 200 Kč a více 9 999,00 Kč
Měsíční útrata 800 Kč a více 10 999,00 Kč
Měsíční útrata 500 Kč a více 11 999,00 Kč
Měsíční útrata 250 Kč a více 12 999,00 Kč
Základní cena 15 999,00 Kč
Oskar zašel a Vodafone už nechci.
TakyPepa
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 16. 1. 2009 14:10

Beatle: nepotvrzuje to, právě naopak. Oficiální přehrání ROM či FW je bez ztráty záruky. Neoficiální je samozřejmě ztráta.

TakyPepa: díky. A je ta T-Mobile verze nějak customizovaná?
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod Tonda512 16. 1. 2009 14:15

Ja mam w u cisel ktere mam ulozena jako pracovni (work) a m u cisla, ktere mam ulozene jako klasicke mobilni mam (mobile)...kdyz si ke kontaktu ulozis treba pouze mail, budes tam mit e (e-mail)...
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beatle 16. 1. 2009 14:15

jacktalking:

Tak a uz tomu zase nerozumim :)

Oficialni znamena pouze v autorizovanem servisu a nebo klidne doma sam, ale pouze oficialni ROM vydanou vyrobcem a stazenou z jeho stranek...?

Se omlouvam, ale mam v tom uz fakt gulas :)

EDIT : T-mobile verze neni customizovana, jak softwarove tak "z venku"
Beatle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matu3s 16. 1. 2009 14:25

tak uz som si nainstaloval ten SPB panel ci ako sa vola, a je to fakt super :-) dakujem vam :-)
Matu3s
Junior

Odeslat příspěvekod TakyPepa 16. 1. 2009 14:29

jacktalking píše:TakyPepa: díky. A je ta T-Mobile verze nějak customizovaná?

Není a na event. nahrání "češtiny" jsem se neptal.
Oskar zašel a Vodafone už nechci.
TakyPepa
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 16. 1. 2009 15:02

Beatle: oficiální ROM je to ze servisu nebo doma přes SEUS. Nic jiného. Takže nepřijdeš o záruku když si to nahraješ doma přes SEUS nebo dáš do servisu případně reklamuješ u prodejce.
O záruku přijdeš když to nahraje nějakej Pepa Kočí co si to našel na nějakym fajnovym fóru a má zkušenosti s flešováním founů.
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod Beatle 16. 1. 2009 15:06

jacktalking : Ok...diky za vysvetleni :)

Jinak jsem ten SPB panel take vyzkousel a musim rict, ze osobne se mi vice libi panel primo od SE...ten jde totiz prispusobit tak, ze v podstate vse co s telefonem kazdy den delam, mohu ucinit primo z hlavni obrazovky.SPB panel je urcite lepe zpracovany pro ovladani prsty, ale cesta k jednotlivym cinnostem mi prijde krkolomejsi.Navic mi hodne chybi to menu pro prepinani/ukoncovani aplikaci... Muj nazor, tak me nesezerte :)
Beatle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KAKTUS007 16. 1. 2009 15:21

Já jsem se s podobným dotazem obrátil přímo na výrobce a toto mi bylo odpovězeno:

Vážený pane,

děkujeme, že jste kontaktoval Zakaznické centrum společnosti Sony Ericsson.

Chtela bych Vás informovat ze mobilní telefon Sony Ericsson XPeria X1 v Ceské Republice se prodáva od 01.12.2008 POUZE v jazykové verzi:anglictina.Podle nasich oficiálnych údajov jazyková verze v cestine se pripravuje na brezen 2009.Kdyz si zakoupíte X1 v ang.verzi tak dodatecne se tam nedá nainstalovat cesky jazyk ze strany spolecnosti Sony Ericsson.Po nainstalování cestiny s pomocí tretí strany dojde k porusení záruky.
S pozdravem,

Katalin Karafiat
Sony Ericsson Call Center
E-mail: questions.cz@support.sonyericsson.com
Telefon: +420 844 550 055
KAKTUS007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jacktalking 16. 1. 2009 15:28

Tak po dotazu je změna: na školení SE od MS bylo řečeno že to nahrát nepůjde. Takže díky MS se bude Xperie lifrovat česky ale ne nahrávat
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod Matu3s 16. 1. 2009 15:39

chcem sa opytat ci sa niekomu stalo to ze si vytocil cislo za pomoci SPB panelu (alebo ako sa vola) a po dokonceni hovoru mu zbelal displej.. a nic neslo robit ? musel som vytiahnut baterku... chcem sa spytat ci je to nejaka zavada na pristroji alebo len cista nahoda ...


a este mam dost podstatnu otazku... kde si mozem nastavit vlastne zvonenie? vlastnu mp3ku?
Matu3s
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků