Sony Ericsson W715

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nitram47 27. 12. 2009 12:32

houskat: 1) v telefone vyberies rezim telefonu a aj tak to nejde?
skus pozriet nastavenia/pripojenia/usb/predvoleny rezim/ mas tam zobrazit ponuku? skusil by som este obnovit tovarne nastavenia, pripadne reinstal PC Suite, program My Phone Explorer ktory je takisto na spravu telefonu, pomykat kablom.
cez BT to uz takisto nefunguje?

PS: downgrade firmware-u ide, ale je to na vlastne riziko (nelegalne). viac info na semania.cz
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod houskat 27. 12. 2009 12:54

nitram47:
v telefonu jsem tuhle nabidku nasel (nastaveni/pripojeni/USB/nast.vychozi rezim/rezim PC), mam nastaveny prave rezim PC ("pro systemy windows"), ale i tak mi pripojeni pres kabel nefunguje. spojeni pres BT mi jde paradne, tam ten rezim PC funguje, ale ten kabel ma problemy. zkusim preinstalovat ten PC suite a uvidime....
Dell XPS, WXGA+ (1440x900), C2D T8300 2,4GHz 3MBcache, 4GB DDR2 2dimm, 320GB HDD 5400, 256MB GeForce NVidia 8600 GT, Wifi-n, BT, Vista x64
houskat
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 27. 12. 2009 13:00

rezim pc? rezim telefonu, nie? skus dat *zobrazit ponuku* a zapoj. pri zapojeni sa ti zobrazi ponuka a vyber rezim telefonu. mozno bude softverova chyba v prednastaveni
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalkosmak 27. 12. 2009 18:14

Zdravím, jakou používáte navigaci ve své W715? Jedná se mi pouze o občasné použití GPS v autě. Připojení k netu používám. Díky
michalkosmak
Junior

Odeslat příspěvekod houskat 28. 12. 2009 08:12

nitram47: tak nakonec pomohlo preinstalovani SE PC Suite. ted uz spojeni pres USB kabel funguje v poradku.
jinak ty rozdily v nabidkach "rezim telefonu" vs "rezim PC", na ktere jsi narazel v poslednim prispevku, jsou nejspis zpusobene ruznou jazykovou mutaci telefonu (CZ/SK). Moje nabidka pro Nastaveni/pripojeni/USB vypada takto:
...USB/Nastav.vych.rezim/
Rezim PC ("Pro system windows")
Pamet zar.USB ("Prenos souboru")
Jiny operacni system ("Napr. Mac, Linux")
zarizeni MTP ("napr. nektera autoradia")

takze pro pripojeni k Win7 mam nastaveny Rezim PC. "Rezim telefon" pak ukazuje jako nastaveny samotny SE PC Suite.

1) Jeste bych se chtel zeptat, jestli se da nejak vypnout napajeni z USB pri pripojeni - to znamena zakazat dobijeni pri pripojeni k PC. Prijde mi to jako vysoce nesetrne k baterce ji nabijet 2 min, kdyz si pretahuju soubory...

2) A jeste by me zajimalo, jestli se daji nejak smazat Demo hry, a hlavne aplikace Facebook. Tu byc nejradeji uplne odstranil ze sveho telefonu a naprosto lituju toho, ze jsem upgradoval FW, protoze v minule verzi tam Facebook nebyl... tahle aplikace me vylozene otravuje. V nabidce zprav nema co delat...
Dell XPS, WXGA+ (1440x900), C2D T8300 2,4GHz 3MBcache, 4GB DDR2 2dimm, 320GB HDD 5400, 256MB GeForce NVidia 8600 GT, Wifi-n, BT, Vista x64
houskat
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 28. 12. 2009 09:14

1) >*<<*<* Nastavení služby - Nabíjení zapnuto
Šipky značí směry kurzorové klávesy. Začínej z pohotovostního režimu a nevěnuj pozornost tomu, co je na displeji.
Když vybereš to nabíjení zapnuto, tak se nabíjení vypne.

Já bych si to nabíjení ale stjně nechal zapnuté, ta baterka to přežije.

2) http://semania.cz a tam by to někde mělo být, pohledej tam.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 28. 12. 2009 09:23

2) Ale je to nelegalny zasah do firmware-u. Len aby si vedel. Inym sposobom to neodstranis.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod houskat 28. 12. 2009 09:30

add 1) to je super, to jsem netusil, ze je nekde takhle skovane menu, diky moc!! :-) to me vazne potesilo. jsou jeste nejaky dalsi "menu", ktere jsou takto schovane? muzes kdyz tak prosim zase napsat ty zkratky, jak do nich?

add 2)myslel jsem si, ze to takto dopadne. zase tak moc, ze bych kvuli tomu chtel prijit o zaruku, me ty hry nevadi. jen proste nesnasim, kdyz neco nemuzu nastavit a neco je zamceny. uz z podstaty!! grrrrr....
Dell XPS, WXGA+ (1440x900), C2D T8300 2,4GHz 3MBcache, 4GB DDR2 2dimm, 320GB HDD 5400, 256MB GeForce NVidia 8600 GT, Wifi-n, BT, Vista x64
houskat
Junior

Odeslat příspěvekod Catca1 28. 12. 2009 22:29

Tak doma už jsem se připojila k wifi. Zjistila jsem, že se dá nastavit ke každé síti různá IP - to byl ten problém. Funguje to bez problémů :D A navíc si vše telefon pamatuje a nemusí se to stále přenastavovat jako v notebooku. :love:
A filmy už mi taky fungují! V Super jsem zada kontejner buď 3GP nebo MP4 a krásně to funguje!
Catca1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod houskat 30. 12. 2009 08:17

tak ted se mi podruhe za posledni tyden stalo, ze kdyz jsem "zaklapnul" telefon, misto aby se zamcel, sam si na pozadi spustil Facebook a pripojil se tim padem na internet pres operatora (coz me neco stoji)...
1)Kdyz neni mozny downgrade FW (jak bylo receno v predchozich prispevcich - a mam na mysli jen "povolene" zasahy to telefonu), je mozne soucasnou verzi alespon preinstalovat? jak to provedu? ten facebook me zacina vazne otravovat, tak kdyz uz tam musi byt, at se alespon sam nepousti...
2) neni alespon mozne nekde obecne nastavit, aby se telefon zeptal, pokud se ma pripojovat na GPRS? (neco jako zadost o povoleni?) u samostatne aplikace Facebook, co jsem zkousel, jsou nektere moznosti nastaveni zablokovane (vcetne nastaveni pristupu na internet)
3) alternativne, kde muzu co zmenit, abych spatne nastavil pripojovani k internetu a telefon se tak na net podle toho pripojeni nedostal?
dekuju!

ps: mam W715 cca tyden a zatim musim rict, ze je to dobrej telefon s velkym potencialem, ktery ale hodne neposloucha, co po nem jako uzivatel chci - neni mozne menit nastaveni znacne casti telefonu, pousti se mi FB apod. :-/ skoda skoda....
Dell XPS, WXGA+ (1440x900), C2D T8300 2,4GHz 3MBcache, 4GB DDR2 2dimm, 320GB HDD 5400, 256MB GeForce NVidia 8600 GT, Wifi-n, BT, Vista x64
houskat
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 30. 12. 2009 08:34

Reinstal fw povolenym sposobom nejde. Iba obnovit nastavenia (nieco podobne). Nastavenia/pripojenia/nastavenia pre internet/moznosti- vytvor novy ucet, adresu APN nevyplnaj, uloz, nastav. Rovnako to nastav aj v Nastavenia pre prudy.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 30. 12. 2009 18:19

Někdy to přes SEUS jde přeinstalovat - stejný firmware.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Freebitch 6. 1. 2010 17:26

Zdravím mam taky W715, ale nemám tam blesk v nabídce je jen zapnutí světla... :-(
Nokia 6288 + Nokia 6300
Freebitch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 6. 1. 2010 17:53

ma diodovy blesk, teda v menu najdes iba svietenie, rovnako aj pri natacani.
pri foteni ti preblikne ako pri blesku
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Freebitch 6. 1. 2010 18:18

To je na... , sm zvyklý že to jen bleskne a ne že to bude svítit neustale
Nokia 6288 + Nokia 6300
Freebitch
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků