Sony Ericsson Xperia Active - obecná diskuse

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod ferokulda 2. 10. 2011 15:48

Zdravim.
Koukal jsem, že SE Xperia Active se již oficiálně prodává v našich obchodech. Proto zakládám toto téma. Kdyby jej už někdo měl, nechť sem prosím napíše první dojmy, postřehy, nedostatky atd.
Přílohy
Sony-Ericsson-Xperia-Active.jpg
Sony-Ericsson-Xperia-Active.jpg (56.42 ) Zobrazeno 9196 krát
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Imhotep 2. 10. 2011 21:13

ak by ju niekto mal, zaujima ma kvalita repraku. Velmi sa mi paci a rozmyslam ze by som po dlhej dobe zmenil telefon.
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior

Odeslat příspěvekod Lemra Líná 8. 10. 2011 21:44

Mě by zajímalo, jak je to s možností ovládat telefon mokrými prsty.
Lemra Líná
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tiashwer 8. 10. 2011 22:47

Kapacitni displej = s mokryma prstama toho moc neudelas
tiashwer
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 8. 10. 2011 23:38

SE uvádí, že telefon jde ovládat i mokrými prsty a podle prvních dojmů po představení na webu to opravdu jde. Pokud je celý displej mokrý, tak ne, ale pokud jen část, tak to jde.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ferokulda 9. 10. 2011 01:19

Já bych chtěl upozornit potencionální zájemce, že telefon nevlastní certifikát IP67 (ač to na různých webech píší). Nikde v balení to napsané není, ani na stránkách výrobce o tom není zmínka. Takže je na tom podobně jako Motorola Defy.
Jinak jsem si ho byl vyzkoušet v prodejně, a je to opravdu střízlík. Zpracování je kvalitní a vzhledově je to pěkný telefon.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 9. 10. 2011 12:12

Zkusím na vaše dotazy odpovědět. Zatím jen řeknu, že v balení je popruh, pás na ruku a nahrádní výměnný kryt v bílé barvě. Pod krytem je pak teprve jakýsi "druhý kryt" s membránou a chráni vnitřnosti proti vodě a prachu.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sony.j 9. 10. 2011 12:40

ferokulda píše:Já bych chtěl upozornit potencionální zájemce, že telefon nevlastní certifikát IP67 (ač to na různých webech píší). Nikde v balení to napsané není, ani na stránkách výrobce o tom není zmínka. Takže je na tom podobně jako Motorola Defy.
Jinak jsem si ho byl vyzkoušet v prodejně, a je to opravdu střízlík. Zpracování je kvalitní a vzhledově je to pěkný telefon.

Oni to výrobci neradi zmiňují v papírech že to je odolné.. přece jenom asi chtějí mít nějakou pojistku. VEm si takovej vojenskej notebook panasonic ten má v návodě že nesmí přijít do styku s vodou a prachem a přitom vydrží nálet.. A ještě jedna věc ty návody jsou většinou stejné pro všechny telefony jen sou tam změněné obrázky.
Sony.j
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 9. 10. 2011 12:57

Tak se pokusím uklidnit bouřlivé vody :-) Na oficiálních stránkách SE, je uvedena plná certifikace IP67 - tedy proti prachu a vodě do hloubky jednoho metru na krátkou dobu.
Kdyžtak se můžete podívat: http://www.sonyericsson.com/pulse/hands ... c=en&cc=AU
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sony.j 9. 10. 2011 13:00

TAky se mi nezdá že by tam nebyla když všude na prezentačních videích telefon namáčí do vody a hází s ním o zem.. To by byla klamavá reklama :-D
Sony.j
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 9. 10. 2011 17:16

Muzes mi hodit odkaz kde snim hazi o zem ? Kdyz ho pustim z metru a pul a dopadne displejem na kamen tak mi je nejaka IP 67 k nicemu ,praskne displej jako vsem co maj Gorila glass.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 9. 10. 2011 17:34

Škoda, že nemá odporový displej, aby se na displej dalo šahat i v rukavicích např.
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 11. 10. 2011 21:40

Zdravim.
Chci se zeptat majitelů, umí tento telefon průběžně ostřit během natáčení videa?
A zda je v balení ochranná folie na displej?
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 12. 10. 2011 00:28

Ano, během natáčení telefon dokáže ostřit.
Folie v balení není a opravdu nevím, k čemu by tam byla. Displej se běžným používáním nijak nepoškrábe.
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Imhotep 19. 10. 2011 09:50

Vies prosim porovnat hlasitost repraku s nejakou xperiou mini alebo inym telefonom (iPhone)? Dakujem
Imhotep
Junior

Další stránka