Sony Xperia 1 IIl - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz


Odeslat příspěvekod Black Sabbath 24. 7. 2021 13:17

Škoda, že tady zase dávají jako dárek WH-1000XM3, jako minule. V Singapuru jsou to WH-1000XM4.
Black Sabbath
Junior

Odeslat příspěvekod mirbeda 15. 8. 2021 13:29

Mohl by prosím někdo zjistit čitelnost displeje na přímém slunci ,
mirbeda
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 8. 2021 16:36

Čitelnost nebude nic moc, když to má skoro 3x méně než ostatní vlajky.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod largo2 30. 8. 2021 18:25

Poznáte nejakú aplikáciu na ovládanie frekvencie blikania oznamovacej LED diody? Aplikácia Light Flow na Xperii 1 iii nefunguje.
largo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Motorolaman 1. 9. 2021 11:55

Tak jo, mám s tímhle telefonem týden za sebou. A fotky fakt nádherný, zvuk jak víno. Vše krásně šlape. Akorát ho budu vracet. Absolutně na nic baterie. Ze sta procent vydrží tak do tří a to ho mám více méně jen na stole. Přehřívá se i při prohlížení fotek. Jako takhle špatný využití baterie jsem už hodně dlouho neviděl. Procesor 888 je jedno velký zklamání. Telefon se nedá držet v ruce. No nic, zkusil jsem to a holt po deseti letech u Sony končím. Když nechtějí moje peníze, tak se poohlédnu jinde a ještě si pak koupím dovolenou:))). Howgh, domluvil jsem.
Motorolaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardi2 1. 9. 2021 12:07

Super takže fotky jako každá vlajka jen opět přecháleno co jsem viděl na vlastní oči a zase ty neduhy ala Sony :X papa
cardi2
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 1. 9. 2021 12:36

Motorolaman píše:Tak jo, mám s tímhle telefonem týden za sebou. A fotky fakt nádherný, zvuk jak víno. Vše krásně šlape. Akorát ho budu vracet. Absolutně na nic baterie. Ze sta procent vydrží tak do tří a to ho mám více méně jen na stole. Přehřívá se i při prohlížení fotek. Jako takhle špatný využití baterie jsem už hodně dlouho neviděl. Procesor 888 je jedno velký zklamání. Telefon se nedá držet v ruce. No nic, zkusil jsem to a holt po deseti letech u Sony končím. Když nechtějí moje peníze, tak se poohlédnu jinde a ještě si pak koupím dovolenou:))). Howgh, domluvil jsem.


Dával jsi kompletní obnovu dat ze starého zařízení?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Motorolaman 2. 9. 2021 09:36

Ale jasně, že jo. ono to ale není jen přehřívání: https://www.youtube.com/watch?v=7_9qcjQ8-nA 4:20, je to i neskutečně slabá baterie. Displej super, hezky se na to dívá, i když jas zase nic moc, ale abych s sebou tahal i přes den power banku? Ten telefon se vybíjí i v noci. Mě už u Sony nebaví pořád sledovat, co kde která aktualizace. Já chci kuse něčeho funkčního, co pojede, s kravinkama si můžou hrát děti.

Takže telefon vracím, navíc...je to pravítko. U 5 II to není tak markantní, ale tady? Proč je ten telefon tak úzkej, 21:9 se dá udělat i dobře (viz. třeba některý motoroly).

Ale bavily mě foťák a zvuk. V tom je Sony špička. Bez debat. Žádný omalovánky, ani chrastící repráky, tohle mají vychytaný. Proč neudělají něco jako XA2? Proč? No nic, koupím si něco jinýho a pojedu na dovolenou:)))
Motorolaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 9. 2021 10:12

To extrémní zahřívání může být právě způsobené tou kompletní obnovou, trpí na to více telefonů s posledním Androidem.
Zkus tovární nastavení a bez obnovy dat! a mělo by se to zlepšit.

Baterie je špatná, ale to ses už dočetl ve všech recenzích.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry the III 2. 9. 2021 10:44

Co tu čtu jsou celkem neobjektivní informace, mobil jsem si koupil z Alzy, dostal jsem k tomu i sluchátka. Přehřívání pouze když hraji Call of Duty v multiplayeru + data delší čas, jinak při běžném používání žádné přehřívání nesleduji, čitelnost na slunci naprosto v pořádku, žádná nadměrná, samovolná spotřeba baterie co píše Motorolaman se také nekoná. Ta rychlost systému je příkladná až nadstandardní viz. srovnání s iPhonem 12 pro max: https://www.youtube.com/watch?v=JMyciDXZEe8 u tohoto mobilu zůstanu a nevidím jediný důvod měnit za jiný telefon. Ještě ten optický zoom z toho dělá slušnou hračku.
Henry the III
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 9. 2021 11:56

Když se tobě nepřehřívá, tak se nemůže přehřívat nikomu? Zajímavý pohled na svět.
A vtipné je jak Sony během toho krátkého pár minutového testu přišla o 12% baterie :mrgreen:
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 2. 9. 2021 14:04

orgasmic píše:A vtipné je jak Sony během toho krátkého pár minutového testu přišla o 12% baterie :mrgreen:

Jenom poznámečka. Těch pár minut testování se pravděpodobně natáčelo podstatně delší čas. Jak dlouho, kolikrát nebo s jakými časovými rozestupy nevíme. Na tom testu může být relevantních více věcí, ale zrovna spotřeba sledovaná divákem jen tak mimoděk to nebude.

-- 2. 9. 2021 15:25 --

Tak na třičtvrtě hodiny se zapnutým displejem a neustálým zapínám aplikací apod. je i 12% dost dobrý výsledek. :tleskani
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 2. 9. 2021 14:54

Je fakt, že 888 má velkou spotřebu, vidím to u svého Viva X60 Pro Plus, ale zase prakticky vůbec se nezahřívá, akorát člověk nabíjí 3x denně. Na druhou stranu, u nového telefonu trvá minimálně 14 dní, než si baterie sedne, plus tomu pomůžou i různé aktualizace. Po pár nabití nemá smysl ani cenu, dělat závěry ohledně výdrže.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry the III 2. 9. 2021 21:08

Albert.Bert píše:
orgasmic píše:A vtipné je jak Sony během toho krátkého pár minutového testu přišla o 12% baterie :mrgreen:

Jenom poznámečka. Těch pár minut testování se pravděpodobně natáčelo podstatně delší čas. Jak dlouho, kolikrát nebo s jakými časovými rozestupy nevíme. Na tom testu může být relevantních více věcí, ale zrovna spotřeba sledovaná divákem jen tak mimoděk to nebude.

-- 2. 9. 2021 15:25 --

Tak na třičtvrtě hodiny se zapnutým displejem a neustálým zapínám aplikací apod. je i 12% dost dobrý výsledek. :tleskani


Co tu předvádí Orgasmic a Motorolaman je k smíchu, se skálopevnou zatvrzelostí jsou přesvědčeni, že se Xperia 1 III přehřívá, četl jsem první recenze na Alze a nikdo takový problém nemá. Tohle fórum je slušná komedie...
Henry the III
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků