Sony Xperia 10 IV - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SonyXXF 27. 6. 2022 20:56

Kedže v baleni nie je nabijačka, vyberam vhodnu pre Xperiu 10 IV.
Narazil som na XQZ-UC1 priamo od Sony za 40-50 EUR. Moja otazka znie oplati sa za ňu priplacať ? Nakolko podobne 30 W univerzalne nabijačky su za polovicu...
SonyXXF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod medagore 30. 6. 2022 20:30

Sony Xperiu 10 IV mám už objednanou a zítra mi přijde. Edit: Už ji mám doma.
Vodafone ji nabízí v předprodeji za běžných 12478 Kč, ovšem se slevou 4000 Kč vychází na 8478 Kč, což už není špatná cena, vzhledem k tomu že jde o novinku a jsou k ní taky dobrá sluchátka zdarma. Mě vyšla jako dlouholetému zákazníkovi na retenci se závazkem na 7478, takže za mě super.
To jsem vám napsal jako inspiraci jak ji získat celkem levně... :-)
P.S. : Ta bezdrátová sluchátka Sony True Wireless WF-C500 mám vyzkoušené, kupoval jsem je přítelkyni na vánoce, a hrají suprově a na pohodu, dokonce lépe (příjemněji) než moje 1x dražší přebasované Panasonic... :-)
medagore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jackyto 4. 7. 2022 17:27

Má prosím tento mobil FM rádio? Niektoré weby píšu že áno, niektoré že nie. Díky
Jackyto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KatyC 9. 7. 2022 10:54

Ahoj,
prosím, nevíte, jak je to se 2 SIM? Co se tak postupně dočítám, musí být jedna z nich e-SIM...?
Jsem lama. Ale učím se ;-).
KatyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fleggy 9. 7. 2022 22:54

Celkem existují tři modely - XQ-CT54/XQ-CT62/XQ-CT72. U nás prodávaný model XQ-CT54 podporuje jednu nanoSIM a jednu e-SIM. Odlišnosti podrobně v manuálu https://helpguide.sony.net/mobile/xperi ... 69479.html
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod radim 10. 7. 2022 08:17

Hm, to vůbec nevypadá špatně, ani cenově, a vypadá to na nástupce mého obstarožního kousku. Než ho ale budu měnit, tak bude Xperia 10 VI, tak snad Sony nepřestane mobily dělat. :-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZbynkH 11. 7. 2022 20:59

Zdravím, všechny, také jsem si ten tel pořídil,ale právě foťák se mi zdá dost špatný. Fotky jsou rozmazané. Škoda že tam není tlačítková spoušť jako u starých Xperií. Zdá se mi, že to nestíhá zaostřit. Jak fotíte aby byly fotky pěkně ostré? A širokoúhlý objektiv je při zvětšení ještě horší.
ZbynkH
Junior

Odeslat příspěvekod KatyC 15. 7. 2022 15:09

Ahoj,
tak od včerejška už je doma, e-SIM taky nainstalována. Postupně se sžíváme.
Prosím, neřešil už někdo:
Ty googlí zprávy vlevo od hlavní obrazovky jsem vypnula (Zobrazit aplikaci Google v Nastavení plochy). Ale nemůžu na tu levou obrazovku, ta je nedostupná. Dá se to nějak odemknout?
Mám Galaxy Watch Active 2 - bude s tím telefon komunikovat? Zatím mi je nenašel, se starou Xperií jsou propojené v pohodě.
Staré Album už mi tam nefunguje, žádnou jinou appku na to jsem nenašla, tj. otevírat jen přes Fotky?
Má smysl tam cpát Xperia klávesnici?
Děkuji za případné rady.
Katy
Jsem lama. Ale učím se ;-).
KatyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fleggy 17. 7. 2022 23:25

Standardní Xperia launcher je velmi jednoduchý a neumí v Android 12 přidávat obrazovky nalevo od HOME. Musela bys použít alternativní launcher jako třeba Nova launcher nebo Microsoft launcher.
S hodinkami neporadím - vůbec nepoužívám.
Místo Album je teď Fotky. Bohužel Sony hodně svých apek poslalo do důchodu.
Klávesnici Xperia bych tam nasilu netlačil. Osobně mi vyhovuje Swiftkey.
fleggy
Junior

Odeslat příspěvekod gepard75 1. 11. 2022 10:37

Ahoj.
Dá se na Xperii 10 IV nějak snadno zapnout/vypnout NFC, aniž bych musel složitě do menu Nastavení ?
Hodně mě to rozčiluje a zdržuje při placení kartou :-(
Na Xperii 10 IV jsem přešel z Xperie X Compact kvůli rozměrům a tam šlo NFC zapnout/vypnout úplně jednoduše ... tak by mě zajímalo, kde soudruzi ze Sony udělali chybu ...
A s tou klávesnicí taky bojuji, zlatá Swiftkey ;-)
gepard75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 8. 11. 2022 13:37

KatyC píše:Ahoj,tak od včerejška už je doma, e-SIM taky nainstalována.


Ahoj, jelikož se před Tvým vzkazem v tomto vláknu psalo v souvilosti s e-SIM i o XPERIA 1 IV, rád bych se ujistil, že jsi psala o XPERIA 10 IV. Je kód Tvého telefonu XQ-CC54?

Plánuji nákup nového mobilu od SONY a rád bych měl kombinaci 1x nano SIM + 1x e-SIM + 1x microSD.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod KatyC 19. 11. 2022 09:42

Ahoj,
ano, mám 10 IV, kód XQ-CC54. A mám 1x e-SIM. :-)
K.
Jsem lama. Ale učím se ;-).
KatyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 18. 1. 2023 17:48

Sony Xperia 10 IV obdržela novou aktualizaci: 65.1.A.4.8 Android 13 + Prosincové bezpečnostní záplaty.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasekpetr1 29. 3. 2023 09:24

Ahoj, na Xperii 10 IV se u aplikace Viber přestal objevovat příznak došlé zprávy na ikoně, přitom v nastavení oznámení je vše povolené jak v Nastavení telefonu, tak i v samotné aplikaci. V horním řádku na displeji se malá ikonka došlé zprávy ukáže, ale na samotné ikoně Viberu nic není. Donedávna příznaky fungovaly. Ostatní aplikace (Whatsapp, messenger) příznaky bez problémů ukazují. Netušíte, v čem by mohl být problém? Mám podezření, že problém nastal po poslední aktualizaci systému (začátkem března), i když manželka tvrdí, že i po té aktualizaci ještě příznaky fungovaly, ale znáte to...
Restart telefonu, odinstalace a nová instalace aplikace nepomohla. Ještě mne napadá porovnat nastavení Oznámení v telefonu mezi Viberem a třeba tím Whatsappem, v čem je mezi nimi rozdíl.
Díky za tipy.
vasekpetr1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matej_Kos 4. 6. 2023 05:38

Ahoj, mam problem s Xperiu 10 IV posledne dni pozoruju jak mi brutalnym spusobem klesla vydrz na baterku. To takym spusobem ze ledva vydrzi den pouzivana. Pred tydnem to ale bylo klidne 2 a pul dna. Myslim si ze to spusobila aktualizacia 29.5. Kazdopadne telefon je dost teply aj pri minimalnej praci. Pri kontrole spotreby baterie tam nic zlasne nevidim.
Matej_Kos
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků