Reklamace ala Sony Ericsson

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nxt 26. 9. 2005 14:46

Tak dodnes jsem byl pomerne skalnim fanouskem Sony-Ericsson. Pouzival jsem T28, T39 a nyni jsem si poridil S700i.

U sve stare T39 jsem se mi kdysi poskodil kabel od nabijecky a snazil jsem se ho v servisu koupit novy. K memu prekvapeni nebyla koupe kabelu mozna - pouze cela nabijecka za cca 3000.- korun. Dobre chapu, ze se vyplati prodat celou nabijecku za 3000.- nez prodat kabel za 50.- korun. Telefon uz nebyl v zaruce, tak jsem s pajkou a nuzkami telefon za 5 minut opravil sam.

Nyni mam S700i a po funkcni strance jsem s nim velmi spokojeny - az na specialni konektor, kterym se pripojuji sluchatka a nabijecka.
Ten se zacal po case vyviklavat - nejdrive se sluchatka stale odpojovali a po dvou mesicich zacal podobny problem vykazovat i nabijecka.

Tak jsem svuj pul roku stary telefon s prodejni cenou cca 9000.- dal v zaruce do servisu. Ocekaval jsem vymenu konektoru za novy. K memu prekvapeni mi ze servisu prisla zprava, ze mi telefon opravi pouze za cca 10.000.- korun, jelikoz se v ni vyskytla oxidace a v takovem pripade, ze se na telefon zaruka nevztahuje. UF!

Nerikam, ze jsem telefon nikdy nemel v kapse, kdyz venku prselo. Ale rozhodne ne nad ramec bezneho pouziti tohoto produktu. Navic jsem tento telefon reklamoval s konkretnim problemem , ktery jsem chtel vyresit a ze servisu mi oznamili, ze je problem zcela jiny (tam kde driv nebyl) a ze ho resit nebudou. Cela kauza na me pusobi tak, ze jim telefon lezel tyden na stole a nekdo ho zrejme polil, protoze kdyz jsem telefon daval do servisu ja, tak az na konektor sluchatek fungoval dokonale.

Kazdopadne je to pro me velke zklamani a mohu s jistotou rict, ze se jedna o muj posledni Sony-Ericsson. Proti telefonu nic nemam, dokud funguje je perfektni, ale nebudu si kvuli kazde drobnosti kupovat novy telefon, kdyz je zaruka evidentne jen car papiru, ze ktere se neni problem vyvliknout a zakaznikovi se vysmat do oci - "je to pech, zrovna na tuhle zavadu se zaruka nevztahuje". Kdyz si clovek koupi dobry telefon za nemale penize, tak trochu neceka, ze bude vyrobci pouze pro smich....
nxt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 26. 9. 2005 14:52

Nechti ti brát nějaké iluze, ale tohle nemá (skoro) nic společného se značkou SE.
Je to chyba servisu a bohužel se to stává...i u jiných značek. On totiž servis funguje pro více značek telefonu.
Takže pokud ti jinak telefony SE vyhovují, nezanevři na ně kvůli chybě servisu.
Zkus reklamovat opravu. Měli by mít v záznamech s jakou chybou jsi jim ho tam dával. Pokud tvrdí, že je chyba jinde....
beat
Junior

Odeslat příspěvekod petr1ab 26. 9. 2005 14:55

Bejt tebou zkusil bych jiný servis, nebo jeste trvat na reklamované vadě- konektor a s oxidací, jež není podmětem reklamace (pokud to teda neni zoxidovanej konektor) je poslat do háje. Jinak řečeno otravovat otravovat a dělat problémy, chtít šéfy psát mejly atd a oni pak prijdou na to, že mobil byl v pohodě záručně opraven :lol:
petr1ab
Junior

Odeslat příspěvekod STaTOM 26. 9. 2005 15:44

Jedná se celkem o normální věc. To, že servis zjistil oxidaci je schopnej doložit protože si dělá fotodokumentaci....takže si určitě nevymejšlí. To , že oxidací jsou porušeny záruční podmínky....to je normální-přečti si záručák-tzn.opravu ti provedou pouze jako placenou nezáruční (podle ceny soudím, že by se měnila celá zákl.deska tzn. oxidací byla zasažena nějaká z částí desky. To jakým způsobem oxidace vznikla tzn. jak se tam vlhkost dostala (což mohlo být i tím, žes ho měl v kapse když pršelo) to servis samozřejmě nemusí zajímat.
Zkusit jiný servis samozřejmě můžeš, ale ten pravděpodobně dojde ke stejnému závěru.

"Cela kauza na me pusobi tak, ze jim telefon lezel tyden na stole a nekdo ho zrejme polil" - takhle to možná chodí u tebe v práci takže zkus nějaký jiný rozumný úsudek :wink: S takovým přístupem ti asi s tímto nepomůže nikdo.

Sumasumárum počítám, že bude velmi těžký to udělat tak aby ti to opravil někdo zadara. Každopádně ani servis ani SE bych z této situace nevinil. Pokud si myslíš, že jsi v právu pak si nech udělat znaleckej posudek a obrať se na soud.
Pokud chceš jít schůdnější cestou nech si opravit konektor a vyčistit oxidaci na vlastní náklady.

přeju hodně štěstí :wink:
-use your brain-
STaTOM
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip Novák 27. 9. 2005 09:41

beat píše:To nemá nic společného se značkou SE.
Je to chyba servisu a bohužel se to stává...i u jiných značek. /quote]


Souhlasím,Se může max. za ten konektor.Já bych za toto SE neodsuzoval(např. každý kousek určitého modelu se nepovede,vždy je nějaká černá ovce).
Bohužel,lidi(někteří) jsou s.w.i.n.e.
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.U.K.E. 27. 9. 2005 10:00

S tím konektorem jsem měl taky dost velké trable. Nabíječka se pořád odpojovala a hlásila tak 20* do hodiny optimalizované nabíjení...zase od začátku pochopitelně. Chápal bych to u telefonu za 3k možná i za 5k, ale ne u D750i za 9,5k, která byla navíc jen 10 dnů stará. Není teda moje, koupil si ji brácha, já mám W800i a jen čekám, kdy to začne taky...... :cry: :cry: A kdysi mi to taky dělala T630. Vůbec ten konektor má SE hodně špatně vymyšlenej.
D.U.K.E.
Junior

Odeslat příspěvekod Filip Novák 27. 9. 2005 10:12

s nabíjením mi to taky dělá.
Jednou se mi stalo,že to pořád pípalo a ukazovalo OPTIMALIZOVANÉ NABÍJENÍ dokolečka.
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip Novák 27. 9. 2005 10:13

jakoby to spojení vypadlo a navázalo.pořád dokolečka...
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ukulelembo(smazano) 27. 9. 2005 10:22

Tohle dost casto dela spina nebo oxidace na kontaktech.
Ukulelembo(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod beat 27. 9. 2005 11:28

STATOM: Ano, přesně tak jsem to myslel. Nechat si pouze opravit konektor. Dal ho do servisu se závadou konekroru, a to mu odmítli opavit.
Samozřejmě, že pokud tam je oxidace, tak to nemůže jít přes záruku.

nxt: Ten telefon nikdo polít nemusel. Oxidace se prostě může objevit. Jde hodně o prostředí, ve kterém se pohybuješ. A nemusí to být jen u moře :)
beat
Junior

Odeslat příspěvekod gomez 27. 9. 2005 13:13

Mel jsem hodne SE telefonu pocinaje T10 a konce tez S700i byly to skoro vsechny modely kdyz prisla nejaka novinka. Konektor SE neni zrovna nejlepsi reseni ale mechanicke poskozeni v telefonu nikdy nenastalo. Pouze jsem si jednou sam ulomil nabijecku. Ted mam taky S700i a tvuj problem nemam a to ho mam stale bud v nabijecce nebo pripojny k PC nebo sluchatkum. Odhaduji to spis na uz vadny konektor od vyroby nebo na spatne zachazeni s tim konektorem. (pri vyndavani se musi konektor ohnout smerem dolu ne ho tahat silou rovne ven - ale to asi vis). To je k te mechanicke zavade. Nevim jak v tvem pripade jestli tam voda opravdu byla, ale temito slovy posle vetsina nesolidnich prodejcu zakazniky ktery reklamuji a treba i opravnene do haje. Osobne sem se s tim setkal uz 2x. Pak je to jen na dokazovani jestli to byla pravda nebo ne a to se tezko prokazuje. A to byly telefony koupene primo od operatora a zadna voda tam 100% nebyla to vim. Tot ma zkusenost. Gomez
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod STaTOM 27. 9. 2005 15:54

Nevím kde se vzal mýtus, že oxidace=voda v telefonu :shock:
Oxidace přece vznikne i jinak než tak že mobil hodim přes noc do vany aby si užil :) .
A s tou nesolidnosti bych taky brzdil....prodejce přece když přebírá do reklamace mobil tak se přece hned k němu nehrne s kladivem aby ti to "opravil". Solidní prodejce to pošle do autorizovanýho servisu a pokud tam oxidaci zjistí tak pořídí fotky, kterýma jí můžou doložit. A nikdo ti záruku na zoxidovanej mobil myslim nedá. :wink:
A myslím, že dokázat jesli tam oxidace byla nebo byla způsobená neodbornou manipulací prodejce,dopravce,servisu při reklamaci nebo mnou taky jde (ale to už je běh na dlouhou trať).

Takže se prosím všichni trochu vzpamatujte a nesuďte prodejce a servisy podle toho jak jednáte sami. :wink:

//Daft: Používejte citaci pouze pokud je to nutné.
-use your brain-
STaTOM
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sewlord 28. 9. 2005 11:30

V jakém servisu si to měl? Já jsem si koupil před dvěma lety sony ericsson t310. Cca po roce a třičtvrtě se mi začali objevovat na display červené body (zůstávali červené i po vypnutí přístroje). Zajel jsem do autorizovaného servisu Sony Ericsson v Kladně (firma Britex), kde jsem mobil dopoledne odevzdal i se zarucnim listem. Odpoledne byl mobil opraveny, display vymeney a vse fungovalo. Tolik mé ztkušenosti se servisem.

P.S.: Jak už tu řekli ostatní, to co se Ti stalo není chyba SE a není třeba kvůli tomu zanevřít na značku SE.
Sewlord
Sewlord
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evandro 28. 9. 2005 11:34

filiptoje píše:s nabíjením mi to taky dělá.
Jednou se mi stalo,že to pořád pípalo a ukazovalo OPTIMALIZOVANÉ NABÍJENÍ dokolečka. /quote]
tak tohle se mi taky stávalo a myslel sem že je problém v nabíječce,tak sem si koupil novou,neoriginální a dělá mi to méně častěji
Evandro
Junior

Odeslat příspěvekod pozitron 28. 9. 2005 13:50

z toho si nic nedelej uplne to same s reklamaci meho SE jsem dopadl stejne. stacilo trochu poskarlit obchodni inspekci a vse bylo vyreseno pristroj odeslan primo vyrobci do tydne od odeslani navrat noveho stroje s puvodnimy mymi!!! daty! Prodejce obrzel sek k zaplaceni ve vysi cca 50000Kc.
s Pozdravem aha
pozitron
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků