Aktuálnost map TomTom

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tex 12. 12. 2014 22:12

Jsou mapy na tomto webu poslení verzí map TomTom?

http://routes.tomtom.com/?Lid=10?WT.Cli ... &map=basic

Okolí trojského mostu není vůbec aktuální pak jsem se díval asi na tři nové kruháky jinde a opět nic.... Jak je to staré na tom Webu. Přijde mi že Waze je úplně někde jinde s aktuálností...
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavelgre 13. 12. 2014 09:02

Nejsou. Sice nevím kdy a jak často se ta mapa aktualizuje, ale všiml jsem si, že ji aktualizují asi jednou ročně. Myslím že někdy na jaře(únor) naposledy.
TomTom GO 730 Traffic, verze mapy Europe 1000.8641, SD Kingmax 4GB.
Pavelgre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tex 13. 12. 2014 09:53

Dokonce jen jednou. Tak to pak jo to odpovídá
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 13. 12. 2014 10:08

Ale v navigacích je mapa aktuální. Jen na tom webu na to dlabou. Takže už název vlákna je velmi zavádějící....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebič 13. 12. 2014 18:39

Otázka na podporu Tomtom. A souhlas, název tématu je hodně hodně zavádějící!
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Junior

Odeslat příspěvekod Tex 13. 12. 2014 23:52

To jsem nevěděl. Předpokládal jsem že na webu jsou mapy dokonce aktuálnější když to sami spravují - že na webu je to dokonce dříve než v navigací samotné. Navigací TomTom nemám takže do ní jsem se podívat nemohl. Když tak ať to správce změní - aktuálnost na Webu.
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebič 14. 12. 2014 10:58

Možná to sem nepatří, ale musím to napsat. Ty nemáš Tomtom a kritizuješ Tomtom? To je jako bych měl notebook Acer a kritizoval Asus, že je to stejný křáp... :tleskani Skutečně začínají být Vánoce a lidi nemyslí a jen blbnou... :oboze
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 14. 12. 2014 16:33

No já bych také předpokládal, že na jejich webu bude aktuální mapa. Ale to by to nesměli být Holanďani. Oni vše dělají tak nějak zvláštně po svém.....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tex 15. 12. 2014 14:24

ANO dovolil jsem si napsat že mapa na webu není aktuální. A nebo je??
Možná by bylo dobré přečíst si co jsem kritizoval. Pokud je tak blbnu skutečně já.

Na ten web se asi také dostaneš a můžeš se podívat jak je to staré.

gebič píše:Možná to sem nepatří, ale musím to napsat. Ty nemáš Tomtom a kritizuješ Tomtom? To je jako bych měl notebook Acer a kritizoval Asus, že je to stejný křáp... :tleskani Skutečně začínají být Vánoce a lidi nemyslí a jen blbnou... :oboze
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 15. 12. 2014 23:11

Mapy jsou aktuální....A ten jejich web ?? Ten je až druhořadý..
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 15. 12. 2014 23:30

Mapa na TT RP je celosvětová. Nad ní se realizují naše dílčí mapy uživatelské. Ty jsou členěné podle přístrojů které vlastníme a k nim se vztahuje aktualizace zpravidla čtyřikrát do roka. Na mapě celosvětové lze naleznout poměrně dobře udané cesty na Sahaře v Azii atd. Protože tam znám některé velmi nepřístupné končiny, kde jsem před léty chodil podle náčrtků komunikací od místních lidí a s průvodci, pak dnes to mohu vidět na této mapě. Ta obsahuje téměř 69 miliard listů o rozměru 153 x 153 m. Celosvětová mapa se musí chovat konzistentně, musí respektovat všechny na ni vázané funkce a také strategii inovací. K této celosvětvé mapě existují seznamy zemí kde lze plánovat trasy, kde lze používat údaje o dopravě atd.

Více snad zde:
http://a.api.internal.tomtom
Rozsah použití celosvětové mapy je v tomto starším článku k MapShare
http://thenextweb.com/mobile/2012/11/15/tomtom/
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod bumbummelon 16. 12. 2014 09:03

Gumajz píše:Mapy jsou aktuální....A ten jejich web ?? Ten je až druhořadý..



Ak to takto TomTom chape,potom sa necudujem ze mu klesa predaj.Pred nakupom sa predsa chcem presvedcit ake maju mapy.V obchde to nezistim,tam na vystavenych modeloch su stare mapy.Vraj po aktualizacii budu najnovsie,to je fajn slub,ale kupujem macku vo vreci,a ked budem nespokojny s mapou,takuto reklamaciu mi neuznaju :-)

Takze logicky ich web s mapou ma byt to najnovsie co je aktualne,pretoze to su informacie ,ktore rozhoduju ci idem do TomTom alebo ku konkurencii.

Zaverom,ked nevedia mat taku zakladnu vec ako mat aktualnu mapu na webe,nemozem verit ze budu pruzni pri problemoch,a tych ma TomTom vyse hlavy ;-)
bumbummelon
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 16. 12. 2014 10:47

Sešli se dva "odborníci". Jeden, který zase píše něco, co nemá žádnou souvislost s tématem.A druhý, který navigaci TomTom nemá, a chce posuzovat mapy podle webu, který je primárně urcen na něco úplně jiného. Pánové, už plácáte nesmysly jako spousta lidí na FB...Jenže zde nejsme na FB, zde už by se předpokládala znalost problematiky. Já bych to uzavřel. TomTom má jedny z nejaktuálnějších map. A rovnat se mu může jen Seznam se svými mapami na www.mapy.cz. A kecy typu "zajíc v pytli" je nesmysl. Protože záruka aktuálnosti map funguje už od začátku TomToma, a to je zrovna věc, která funguje na 100%. Prosím, posuzujte něco, v čem se vyznáte, buďte od té dobroty...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tex 16. 12. 2014 11:14

Nerozumím co to znamená? Že se nedělají update na webu? Waze je celosvětový a zdarma a má update cca co 3 dny. Stejně tak google atd...

Nerozumím odpovědi.

Akan píše:Mapa na TT RP je celosvětová. Nad ní se realizují naše dílčí mapy uživatelské. Ty jsou členěné podle přístrojů které vlastníme a k nim se vztahuje aktualizace zpravidla čtyřikrát do roka. Na mapě celosvětové lze naleznout poměrně dobře udané cesty na Sahaře v Azii atd. Protože tam znám některé velmi nepřístupné končiny, kde jsem před léty chodil podle náčrtků komunikací od místních lidí a s průvodci, pak dnes to mohu vidět na této mapě. Ta obsahuje téměř 69 miliard listů o rozměru 153 x 153 m. Celosvětová mapa se musí chovat konzistentně, musí respektovat všechny na ni vázané funkce a také strategii inovací. K této celosvětvé mapě existují seznamy zemí kde lze plánovat trasy, kde lze používat údaje o dopravě atd.

Více snad zde:
http://a.api.internal.tomtom
Rozsah použití celosvětové mapy je v tomto starším článku k MapShare
http://thenextweb.com/mobile/2012/11/15/tomtom/


-- 16. 12. 2014 11:16 --

Zeptám se tedy odborníka. K čemu slouží tedy mapa na webu?

Zrovna tedy seznam ji má aktualizovanou a stejně tak Google, Waze....

Než si půjdu koupit navigací tak se samozřejmě na web podívám a udělá to každý normální člověk.

Gumajz píše:Sešli se dva "odborníci". Jeden, který zase píše něco, co nemá žádnou souvislost s tématem.A druhý, který navigaci TomTom nemá, a chce posuzovat mapy podle webu, který je primárně urcen na něco úplně jiného. Pánové, už plácáte nesmysly jako spousta lidí na FB...Jenže zde nejsme na FB, zde už by se předpokládala znalost problematiky. Já bych to uzavřel. TomTom má jedny z nejaktuálnějších map. A rovnat se mu může jen Seznam se svými mapami na http://www.mapy.cz. A kecy typu "zajíc v pytli" je nesmysl. Protože záruka aktuálnosti map funguje už od začátku TomToma, a to je zrovna věc, která funguje na 100%. Prosím, posuzujte něco, v čem se vyznáte, buďte od té dobroty...
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bumbummelon 16. 12. 2014 12:20

Gumajz píše:Sešli se dva "odborníci". Jeden, který zase píše něco, co nemá žádnou souvislost s tématem.A druhý, který navigaci TomTom nemá, a chce posuzovat mapy podle webu, který je primárně urcen na něco úplně jiného. Pánové, už plácáte nesmysly jako spousta lidí na FB...Jenže zde nejsme na FB, zde už by se předpokládala znalost problematiky. Já bych to uzavřel. TomTom má jedny z nejaktuálnějších map. A rovnat se mu může jen Seznam se svými mapami na http://www.mapy.cz. A kecy typu "zajíc v pytli" je nesmysl. Protože záruka aktuálnosti map funguje už od začátku TomToma, a to je zrovna věc, která funguje na 100%. Prosím, posuzujte něco, v čem se vyznáte, buďte od té dobroty...


Kedze som rozumny,nie som na FB ;-) teraz aky argument vytiahnete?

Gumajz ma klapky na ociach,zrejme je akcionar TomTom,inak sa neda vysvetlit ta zaslepenost pre TomTom,pri tych vsetkych pruseroch.Napr.ked vyse dvoch rokov za vase peniaze robili z vas betatesterov :-D .Beriem to ,ale trochu objektivity by neuskodilo ;-)
bumbummelon
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků