wifi sama vypne/zapne

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 2. 2015 00:59

no uplne naposled,umi to kazdej android,to ze ma xperia zabudovany klikatko je jenom plus navic,ne kazdyho bavi si psat vlastni podminky,wiffi on,autoconnect jakmile su v nadefinovany oblasti a napriklad ja tam mam jeste kdyz sem doma ze se automaticky prodlouzi doba kdy se vypne display,jinak brightness,uprava hlasitosti v zavislosti na tom kolik je.Opusteni oblasti s nadefinovanym rozptylem v metrech,spousti se jinej profil,end task,start profile default nebo upravenej.nicmene skoda ze dnes se k wp nedostanu,mam pocit ze podobne i kdyz podstatne hloupej umi zaklad taky.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filom3n 3. 2. 2015 08:30

Můžeš tu dát návod jak se na to v kazdym androidu dostat? Nejlíp obrazkovej, diky
filom3n
Junior

Odeslat příspěvekod Tompr 3. 2. 2015 15:49

Přesně to myslim.
Zkus prosim zjistit tohle i na WP.
Dik
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod filom3n 4. 2. 2015 07:55

Tak nevím, asi to tam na nerootnutym androidu nepůjde, nebo fakt nevím kde. Náš kolega který nás přesvědčuje že to používá už se neozval. Kdoví proč.
filom3n
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 2. 2015 09:15

Obrazkovej navod pro psani podminek?To asi ne vid?
Ale dobře - cell near gsm :3812 atd atd dejme tomu - task - wifi set on - wifi connect - configuration sssid - za ssid dodej ssid co tě zajima + třeba MAC nebo autoconnect bez ssid,připoj se prostě k libovolne wifiwifi,podle toho na jakym umistněni maš task laděnej.tzn. jakmile se objeviš v dosahu cell telefon zapne wifi a čeka na bud konkretni sit v dosahu nebo se připojujuje k prostě jakekoliv
dalši task navazujici je timout second napřiklad -tzn. nepřipojuji se hned ale až pote co jsou splněny podminky cell a uběhne určitej časovej interval,v momentě splněni předchozich podminek navazuje task data of , synchro on, podminku jde kombinovat s end - co si dodaš za end je zase podle toho co preferuješ,dejme tomu cell sedí ale wifi s konkretnim ssid je z dosahu..Možnosti jsou absolutně nekonečne - klidně třeba pošli sms na předefinovany čislo - už jsem dorazil domů,nebo auto spusštění nebo zastavení aplikace,tasky můžeš libovolně větvit a přiřazovat jim proiority.Navic co se tyče umistnění je tam možnost si dělat poloměry vzdaleností pro cell a jiny kravinky.Je to čistě scriptovaní pro android a jde to s každym androidem,nicmeně určitě ne každej uživatel.Od určity složitosti už potřebuješ root,je čistě každyho věc jakou věc pro automatizaci čiností na androidovi využije,jestli si to zbastli sam,použije klikatko primitivní,meně primitivní,sofistikovanější,uplně sofistikovbvanou věc kde jak se pišou operatory je minimum co bys měl vědět,nicmeně na mobilmanii obavam se že je celkem špatny misto se o toto zajimat
přiklad s cell je jenom jeden přiklad - je jich nekonečny množství.
http://tasker.wikidot.com/turnonwifiathome
Namatkou https://web.archive.org/web/20131227214 ... .fr/?p=459
Jedna z milionu věci ktera ktery třeba si udělate v tomto,akce kolem wifi jsou tam jenom plivanec v moři,jde to dělat i jinyma způsobama a jinak.
Naposledy upravil oooooooooo dne 4. 2. 2015 09:25, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stein 4. 2. 2015 09:24

Tompr píše:Přesně to myslim.
Zkus prosim zjistit tohle i na WP.
Dik


Zkus číst, co ti ostatní píšou. Odpověď už tady máš, mmj ode mě ;-)
U WP8.1 je to vázané na Cortanu, u Windows 10 se to může změnit.

How to make Windows Phone 8.1 automatically turn WiFi on in certain places
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filom3n 4. 2. 2015 10:11

Dyt to říkám že to je pro normálního člověka absolutně k ničemu, samotný android nic takovyho v sobě prostě nema

E: borec se ptá jestli je nějaký řešení (pro smrtelnika) a ty tady začneš psát o skriptování, preju ti aby až přijdeš do servisu že je něco s motorem tak ať ti tam taky řeknou že stačí vyměnit pistni kroužky a vybrousit válce, že na tom nic není, že to jde udělat na každým autě doma v obýváku...
filom3n
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 5. 2. 2015 12:02

filom3n píše:No a právě Xperia má WiFi podle místa, takže třeba když jedu autem je WiFi vypnutá. Ale jak přijedu k baráku tak se WiFi zapne (ne jen připojí ale WiFi modul se zapne, při cestě sutem je vypnutý) a když ráno odjedu 20m od baráku tak se WiFi modul zase vypne než přijedu zase nekam, kde mám uloženo že WiFi je (třeba vedle o dvě vesnice dal u kamosa se u jeho baráku zase WiFi zapne) to je to cp myslel asi tazatel

Takže program, který neustále kontroluje GPS, aby poznal, co má dělat s WIFI, jo? :mrgreen:
A to se vyplatí! :tleskani
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filom3n 5. 2. 2015 12:31

GeneHawkins píše:
filom3n píše:No a právě Xperia má WiFi podle místa, takže třeba když jedu autem je WiFi vypnutá. Ale jak přijedu k baráku tak se WiFi zapne (ne jen připojí ale WiFi modul se zapne, při cestě sutem je vypnutý) a když ráno odjedu 20m od baráku tak se WiFi modul zase vypne než přijedu zase nekam, kde mám uloženo že WiFi je (třeba vedle o dvě vesnice dal u kamosa se u jeho baráku zase WiFi zapne) to je to cp myslel asi tazatel

Takže program, který neustále kontroluje GPS, aby poznal, co má dělat s WIFI, jo? :mrgreen:
A to se vyplatí! :tleskani


Nefunguje vůbec na bázi GPS, bere to z buňky (buněk) kam je přihlášeno gsm, GPS je vypnutý, nemá žádnou spojitost

E: asi podle síly signálu, nebo něco podobného, funguje to v drtivý většině supeR a baterku to posetri
filom3n
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 5. 2. 2015 13:36

Jasně, v baráku je síla signálu buňky OK, ale dvacet metrů od něj ze síly signálu pozná, že má vypnout WIFI... Myslím, že nevíš, o čem mluvíš.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filom3n 5. 2. 2015 13:56

Takových chytraku jako ses ty je tady plno, něco si o tom zjistí než začneš napadat druhyho.

E: už kdysi např na se t700 bylo mapy a ty používali navigaci podle buněk ke kterým byl mobil prihlasenej, nebylo to přesný jako GPS ale bylo to použitelný...
Přílohy
Screenshot_2015-02-05-13-55-02.png
filom3n
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 5. 2. 2015 14:10

To jsou věci. Nikdy jsem o tom nepřemýšlel (bral spojitost s GPS jako samozřejmost), až čtu tuhle diskuzi. Zní to vcelku rozumně, ale nedá mi to se nezeptat:

A ) zkoušel to skutečně někdo bez povolené GPS?

B ) Jak přesně to fungovalo? Zvlášť na venkově je pozice pomocí btsek dost nepřesná, čekal bych tedy, že se wi-fi zapne s předstihem už když se blížím k domovu/práci/škole/kavárně... ?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 5. 2. 2015 14:13

20 metrů, četls...
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 2. 2015 14:21

genehawkins píše:Takže program, který neustále kontroluje GPS, aby poznal, co má dělat s WIFI, jo? :mrgreen:
A to se vyplatí! :tleskani

GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar


Nechceš si zjistit co znamena gsm cell?Pomalu si přečist co vlastně pišu?A ten odkaz co jsem daval chapu že je lidi pro ktery je problem najit schovanou volbu v menu problem pochopit,protože pojem operator - tim nemyslim poskytovatel ala O2,cell,co znamena or atd je nad jejich síly ale fakt jsem nucen konstatovat že se tady schazí uplně šilenej spolek neumětelů kteři nicmeně chtěji někoho přesvědčovat jak věci fungují...
Pan kaja píše:B ) Jak přesně to fungovalo? Zvlášť na venkově je pozice pomocí btsek dost nepřesná, čekal bych tedy, že se wi-fi zapne s předstihem už když se blížím k domovu/práci/škole/kavárně... ?

Neustale bez zaple gps - zkus pomalu ale pomalu nastudovat jak to funguje a jak se to děla abys docílil přesně požadovaneho chování..Je k tomu doslova tuna dokumentace ale fakt nemíním suplovat za někoho i toto když už strčim prakticky pod nos postup na čem je to založeny,včetně toho jak se to upřesnuje..Koneckonců koho to zajima teoreticky si to rozbihat nebude - koho prakticky a chce na to jit opravdu ne jenom nejakym klikatkem ktery bere v uvahu jeden jedinej faktor bude muset prostě nastudovat na Androidovi trošku vyšší dívčí..
Naposledy upravil oooooooooo dne 5. 2. 2015 14:26, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filom3n 5. 2. 2015 14:26

oooooooooo píše:
genehawkins píše:Takže program, který neustále kontroluje GPS, aby poznal, co má dělat s WIFI, jo? :mrgreen:
A to se vyplatí! :tleskani

GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar


Nechceš si zjistit co znamena gsm cell?Pomalu si přečist co vlastně pišu?A ten odkaz co jsem daval chapu že je lidi pro ktery je problem najit schovanou volbu v menu problem pochopit,protože pojem operator,cell,co znamena or atd je nad jejich síly ale fakt jsem nucen konstatovat že se tady schazí uplně šilenej spolek neumětelů kteři nicmeně chtěji někoho přesvědčovat jak věci fungují...


Souhlasim, ale to co popisuješ je pro mne jako uzivstele uživatele nepoužitelný (myslím ten návod s těma skriptama)bproto jsem moc rád za klikatko.

Mimochodem včera jsem se setkal s borcem kterej má nějaký prestigio mobil a ani nevěděl že jdou do telefonu stahovat aplikace a hry z Google play, tak i tací jsou uživatelé...
filom3n
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků