Retenční nabídky T-Mobile

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ZdenekP 27. 2. 2015 14:43

Já jsem před chvilkou na retenčním dostal S námi v síti + 100 minut jinam + 1,5 GB dat za 494 Kč včetně DPH. Zrušili mi v polovině úvazku S námi 590 HIT + 100 minut všude + 300 MB za 295 Kč, tak jsem jim na férovku poslal mail, aby mně zavolali z retenčního, že toto se zákazníkovi s 15 letou bezchybnou platební morálkou nedělá. Pravda je, že je to zdražení, že budu platit měsíčně o 200 víc, ale to jsem platil kolikrát i teď, když jsem dokupoval FUP.
Původně nabízeli v textu u vyúčtování S námi v síti + 50 minut jinam za 439 korun, což je k smíchu - hlavně těch 50 MB dat u toho.
Nic lepšího se podle mně z nich teď dostat nedá. Ceny šly jednoznačně nahoru. Ve firmě máme 1400 SIM karet a tam je 0,80 Kč/min jinam, 0,60 Kč/min do TMO, 0,50 Kč/SMS a 20 Kč za 150 MB dat.
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod Danarr 27. 2. 2015 15:09

No máš 30% dolu na tarif a 50% na balíček minut i netu. Chtít níž by asi fakt nešlo.
Jinak mimochodem pokud řešíte jak dostat nejlepší nabídku - úplně nejlepší je nechtít stáhnout dolu cenu ale navýšit služby - operátor dá raději navíc nějaký balíček zdarma nebo se slevou než aby dal to stejné levněji
Danarr

Odeslat příspěvekod ZdenekP 27. 2. 2015 15:46

Tak to přesně je.
Jedu na retencích už sedmým rokem a doby 220 minut do všech sítí, 200 SMS do všech sítí a 150 MB (i 300 MB) dat za 250 korun jsou asi nenávratně pryč. Všechno má svoje plusy i mínusy. Neomezené tarify zlevnily, ale zase nás věrný připravily o retence na který každý nedosáhnul.
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod DusaAn 27. 2. 2015 15:48

Neskutečné :-(
Mám od loňského jara 220min + 750 sms + 1,8Gb za 474Kč. Na dva roky.
Teďka mi nabídli S námi v sítích+ za 549Kč. Jde hlavně od internet, je tam pouze 200MB (!!!).
Operátorovi jsem řekl, že nechci , že jdu jinam. A odpověd??? "Nejste první, klidně bežte". :-D

Tak teďka řeším, jestli jít k O2 nebo k Vodafonu. Je mi jasné, že mi nenabídnou nějaký super tarit, ale jde tady o princip. T-M už dávat peníze nechci.
Siemens C35i -> Nokia 3210 -> Alcatel OT 501 -> Alcatel OT 535i -> Sony Ericsson K750 -> Sony Ericsson K790i -> Samsung i8910 HD -> Samsung Galaxy S II -> LG Google Nexus 5 Black 16GB + ASUS MeMO Pad ME173X
DusaAn
Junior

Odeslat příspěvekod ZdenekP 27. 2. 2015 16:07

Tak to teď prostě je. Něco v tom smyslu psali i v upozornění u vyúčtování - chceš jít? Běž. Vyhrožovat na ně neplatí - ty doby minuly. Zkusit se dohodnout, u mě to zabralo, i když určitý zdražení tam je. Vtip je taky v tom, že nově zavedli, že když máš úvazek, tak během jeho trvání můžeš změnit tarif, což znamená pro nás výhodu, že klidně můžeš jít na nějaký nejnižší paušál (změna možná 1krát měsíčně) a potom doplatit zbývající paušály (x měsíců krát paušál děleno pěti) ... teď samozřejmě ne - teď můžeš odejít bez sankcí, protože výrazně mění podmínky. Toto dřív nebylo a musel´s platit až do konce co sis původně sjednal.
Má to ale i nevýhodu: Já vlastně měním paušál během trvání úvazku a uzavírám nový úvazek, takže mi zbývá původní úvazek do 03/2016 a pak nový do 03/2018. Není to tak, že nový úvazek by začal běžet od teď. To si hezky připravili cca před rokem.

Řekněme si to ale na rovinu: Kam jít? Podle mě, když někde nadnesu neomezené volání a SMS do vlastní sítě, 100 minut do ostatních sítí a 1,5 GB NETu k tomu, tak se nikde dneska pod 494 korun měsíčně včetně (zlodějské) DPH nedostanu. Jak jsem psal - doby někdejší dávno minuly.
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod petrov75 27. 2. 2015 19:09

Tobě zrušili ten tarif za 295Kc, což me čeká taky.
Ten tarif co ti nabídli vypadá dobře.Na jak dlouho mas ted smlouvu?1 rok + další 2 roky?
Takže mas ted ten tarif na 3 roky?
Co jak zase budou rušit jejich speciální nabídky, to se pak upises na další roky, to se mi moc nelíbí.
Přítelkyně ma taky ten tarif za 295 co rusi, zbývají ji 2 roky, takže pokud ji nabídnou něco na co kyvne bude mít smlouvu na 4 roky (2+2)?
petrov75
Junior

Odeslat příspěvekod ZdenekP 27. 2. 2015 19:21

Přesně jak říkáš. Měníš tarif v průběhu úvazku a musíš ho dotáhnout do konce. Pak teprve začne nový úvazek, za jehož podpis dostal's výhodu na nový tarif. Šikovně to mají zařízené. Můžeš samozřejmě i na smlouvu na dobu neurčitou, ale pak zaplatíš víc. Mě nabídli cosi jak jsem psal nahoře, ale to bylo s úvazkem, pokud bych chtěl bez úvazku, tak to stálo ještě o 150 korun víc (S námi v síti plus 50 minut mimo TMO za nehorázných 580 korun).
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod petrov75 27. 2. 2015 20:10

To je pěkný podraz, takže za rok to zase zruší, a ty prodloužís smlouvu a k tomu další 2 roky.
To se vyplatí asi zrušit smlouvu, melo by to byt snad bez sankci, když mi oni rusi tarif a jít jinam, protože s takovým přístupem by se člověk mohl za par let upsat na 10 let.
Viděl jsem tu nabídky na flaty bez rocnich úpisu kolem 450-500Kc i když u VF
petrov75
Junior

Odeslat příspěvekod ZdenekP 27. 2. 2015 20:27

To už podle mě dneska nikde bez úpisu nedostaneš a s ním kdoví jestli. Možný je ale všechno. Náhoda je blbec ;-)
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod Diavolo 28. 2. 2015 09:57

Souhlas, kam v dnešní době jít, pominu-li virtuály (pokud se nedohodnete na oboustranně odsouhlasitelné nabídce) - O2 s Kellnerem vypadá dost bledě (řešil jsem je na podzim pro naši firmu, a to s čím se vytáhli bylo oproti předchozí rámcovce naprosto ubohé, a ani oslovení pro mé soukromé číslo nedopadlo..), a VF má pořád co se týče mobilního signálu opravdu co dohánět, byť nabízeli nejlepší ceny...
Diavolo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DusaAn 28. 2. 2015 23:25

Jak je vlastně možné, že T-M ruší smlouvy před jejich vypršením aniž by byl jakkoliv sankciován?
DusaAn
Junior

Odeslat příspěvekod malejara 1. 3. 2015 07:17

Asi mu to povoluji obchodni podminky a zakony? Od kazde smlouvy jde odstoupit.
malejara
Junior

Odeslat příspěvekod DusaAn 2. 3. 2015 13:41

Mohl by mi někdo zcela nezaujatě poradit kam přejít z T-M? Jestli O2 nebo Vodafone? Nechci virtuála. I z ohledem na LTE (zlínský kraj). Tarify mají všichni stejné tak je mi to celkem jedno.
DusaAn
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 2. 3. 2015 17:00

To je těžké odpovědět, každý bude mít jiný názor. Já mám nejhorší zkušenosti s internetem v mobilu právě v síti T-mobilu.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod cdrom 2. 3. 2015 17:15

Obecně platí u vodníka lepší cena, u O2 lepší pokrytí, samozřejmě jsou lokality, kde je to jinak. S vodníkem se většinou lépe smlouvá pokud máš zájem o turecký bazar.
cdrom
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků